Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #5936 üzenetére

    Hogy lehet meglenni Total Commander nélkül? :Y :Y :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #5944 üzenetére

    " aki nem akar lemaradni a legújabb funkciókról" - de én szeretnék. A Win7 volt az utolsó jó Windows, 10-re is kényszerből álltam át, és nálam a világon semmi sem indokolja jelenleg a 11-re váltást. Másik cikkből "Viszont akadnak olyan aspektusok, melyek inkább a Windows 10 felé billentik a mérleg nyelvét (egyelőre). A Windows 11 memóriahasználata például még mindig nem tökéletes, és sok esetben több RAM-ra van szüksége, mint a 10-nek. Ugyanakkor az utóbbi időben nem ritkán fordult elő, hogy egy-egy rendszerfrissítés úgy, ahogy van hazavágja a játékot Win11-en: lerontja a teljesítményt vagy véletlenszerű kékhalálokkal riogat."
    "A Start menü is hatalmas átalakuláson ment keresztül, ami bár nem tűnt el teljesen, de újra kell kezdeni vele az ismerkedést. " - 'nyád
    Nem fizetnek nekem annyit (sőt, semennyit!), hogy éles bétateszter legyek. Raádásul a Win10-re is igaz, hogy szinte minden frissítéssel valami elb*szódott vagy megváltozott a viselkedése stb. Ezért is rémálom nekem egy folyamatosan frissülő rendszer.
    Win 11-re csak akkor lenne értelme átállnom ha 12th gen I7 vagy 13+ th gen procit használnék, de jelenleg bőven elég a 10th gen I5, és szerintem még egy ideig az is lesz.
    Egyébként tuti biztos voltam benne, hogy nem a Win10 lesz az utolsó Windows, ezt már akkor megmondtam amikor kijelentették, és láss csodát igazam volt. (több érvem is volt, többek között ilyenek, hogy nem valószínű, hogy leállnak a szoftverfejlesztéssel, vagy a bejáratott Windows nevet másra cserélik, csak hogy igazuk legyen, hogy a 10 az utolsó Windows, az meg tiszta volt számomra, hogy előbb-utóbb új alapokra lesz szükség, ami túl nagy ugrás lesz ahhoz, hogy ne nevezzék át)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #5953 üzenetére

    Én meg pont most tartok ott, hogy vagy 2-3 évig nem nagyon kéne hozzányúlni. Utána mondjuk az alaplap+proci+RAM kombó lesz a korelnök (na jó meg az egyik HDD de az most mindegy), de a platformot ki tudom tolni I7 11700-ig (8C16T 4900MHZ, 16MB cache) ami játékok alatt 15-25% extrát ad, de inkább a +4 szál miatt lenne érdekes. (Mondjuk nem valószínű, hogy ezt meglépném ugyanis a nagy I7-esek ára általában csak olyan sokára szokott lenni mire már az új I3-asok sokkal olcsóbban is tudják ugyanazt a teljesítményt).
    Feltételezem, hogy 2-3 évig még elég lesz egy még mai napig veszegetett I5-ös, pláne amennyire most lelassult a fejlődés. (1997-2007 viszonyaltban pl egy kétéves gép már nagyon elavult volt 3 éves meg élhetetlen ... nézz meg ma egy 2011-es 2nd gen I7-est, még simán ellehet vele lenni pedig 10+ éves)

    Nem hiszem, hogy a Win11-nek MODolás nélkül tudnál Win10-es felület csinálni. Most ugyanis nagyon ráültek erre az apple majmolós külsőre, eléggé egyértelmű, hogy a következő pár évben ez lesz az irány.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #5955 üzenetére

    Én sem tervezek Win11-re váltani

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #5957 üzenetére

    Nagyjából egykorúak gondoltam eddig magunkat, de ebből sandás nekem, hogy jól gondoltam.

    Win 98 : Animált menü elemek, de rohadt szép :D
    Win ME : Szebb színek, apró grafikák itt-ott, még jobb animációk, friss, gyors, erős rendszer
    Win XP : Win 2000 és a Win 9X sorozat házasítása, a legnagyobb siker. Imádtam a Luna csicsát, főleg az ezüstverziót, de volt olyan időszak is, mikor a régi kinézet ment, főleg még a korai netezős időszakomnál ikor azt emuláltam, hogy ez Win 2000 tulajdonképp :D (előtte a Win 9X votl játékra, a Win 2000 meg netezni)
    Win Vista : Azta! Ez az oprendszer gyönyörű, és szupererőforrás igényes! Sebaj, a következő gépeen ez lesz, csak Athlon XPre már nem való (nem is volt, jellemzően a Pentium D-kre, korai C2D-kre A64, Atlon X2, ezekre volt kitalálva)
    Win 7 : Ahogy megláttam, tudtam, hogy ez kell nekem, ehhez képest, még egy hónapot a 4 magos Phenom 9500-at is Win XP-vel használtam. 2009 novemberétől 2021 március közepéig használtam, kényszerből váltottam
    Win 8 : Kihagytam. Munkahelyen volt ilyenem, de képes voltam önszorgalomból visszarakni a 7-et munkaidő után, csak ne kelljen -al lennem
    Win 10 : jelenleg ezt használom. Külsőben sikerült visszahozni a Win 9X-es időket, de legalább van már fekete téma is. A frissítések időről időre elb*sszák. A mesterséges avultatás miatt kialakult helyzetben a sok rossz közül ez a legkevésbé rossz jelenleg is használható rendszer
    Win 11 : másoljuk az apple-t GUI, rekord sok probléma, nagyobb erőforrás igények, és semmi, de semmi érv amellett, hogy áttérjek rá.

    Régen kiváncsi voltam az oprendszerekre, elsők között volt Win ME-m és Win XP-m is, a 7-es is nagyon gyorsan felkerült, de a 11-11-nek nem sikerült elérnie azt, hogy elgondolkodjak egy korai próbán/váltáson.

    A WIN ME már jól vitte az ADSL-t, de de mire ADSL-em lett addigra már 4 éve(!) XP-ztem. Mint írtam előtte Win2000 volt a netezős oprendszer.

    A Win XP nagyon is fel volt készülve a többmagos CPU-kra, a Phenom 9500-asom simán ment Win XP alatt, de messzebb megyek, az I7 4770 (4C8T) is simán ment XP alatt, sőt, az olsdchool tuning topicban még Win 98-al is van több magos CPU üzemeltetve :D A Win XP már a HT-t is tudta a Win 9X-ek nem, a fizikailag több magot érzékelték (még ha nem is nagyon használák ki) a Hyper-Threadinget azonban csak XP és onnantól felfelé tudta, ez viszont magával hozta azt is, hogy elkülönült a mag és a szál fogalma, illetve, hogy egyértelmű lett a több szál/mag használata.

    Az SSD valóban Win 7-től jött be hiszen 2009-ben már szűk körben de a kis SSD-k elérhetőek voltak, noha 2011 felé kezdtek a 64GB-osok a megfizethető (30 ezer ft-os ) Árkategóriába becsúszni. A Win 7 bár 2GB RAMmal volt használható (512MB RAMmal is elindult, próbáltam, senkinek se ajánlom), de 8GB RAMmmal és egy SSD-vel páratlanul gyors rendszer volt. kb mint a Win 10 32GB RAMmal és M2 SSDvel.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #5967 üzenetére

    Akkor pont egy korosztály vagyunk nagyjából (1-2 év ide vagy oda nem számít)
    Én nem kezdhettem sajna 486-al mert nem úgy álltunk, havernál kezdem Pentium 166-al (később visszamenőleg 2003-ban retroztam egy 133-as P1-essel), szóval volt a C64, aztán ennyi. 1999 májusában lett egy 366-os Celeronom 64MB RAMmal, meg egy 4MB-os S3 Trio 3D/2X 4MB-os kártyával, ezzel indult meg a PC-s pályafutásom. A RAMból hamar 32MB lett mert a éppel sok baj volt és az egyik szervizelés alkalmával "elkallódott". Egyébként most pont ez előtt tisztelgek a 32GB RAMommal, amúgy már 48GB lenne :D

    A Win7-et különösen imádtam, a legjobb oprendszer volt.

    Win ME volt nekem is a kedvencem a Win 9X érából, 8 hónap után volt hang a gépemen mikor 2001 január 3-án feltettem a Win ME-t. (valamiért 98 alatt nem volt, IRQ akadás)
    Az XP nagy fordulópont volt, 466-os Celeronnal és 192MB RAMmal léptem be az XP korszakba, és végül Phenom 9500 + 2GB RAM kombóval léptem ki belőle, bár a legtöbbet a jó öreg (ma is meglévő) Athlon XP 1700+ @ 2669MHZ és 1GB RAM kombóval volt használva, ami akkoriban kőkemény gépnek számított.

    A FAT NTFS téma nekem is nehezen ment, emlékszem h előre csak a HDD-m E meghajtóján tértem át, és a C FAT16 volt (hogy DOS alól is eltudjam érni) a D FAT32, az E meg NTFS volt. (80GB-os HDD volt) Egy Lada Racer nevű játék miatt kellett áttérjek, mert volt benne 4GBnál nagyobb file is, ami csak NTFSre ment fel, ekkor lett az E NTFS. Aztán szép lassan tolódtam NTFS irányba, de kb 1-2 év volt mire a teljes váltás lezajlott (amivel együtt járt a Win ME második oprendszerként történő kivezetése is, valamikor 2006 őszén)

    2005-ben nekem Pentium D volt pár meg 2006-tól C2D, de ezek csak eladásra összeépített gépek voltak, a főgépem 2009 novemberéig az agyontuningolt Athlon XP maradt. Akkor viszont egy magról rögtön négyre váltottam :)

    Első saját SSD-met 2015 októberében vettem pont itt az oldalon egy 128GB-os OCZ Vertex 3 volt. Mai napig megvan és üzemel.

    Emlékszem mikor még a PC-s helyeken hajnaloztunk, hogy netezhessünk és multizhassunk, már akkor korlátlan otthoni netről álmodtam. Sőt, nekem az ADSL ne is annyira a sebesség hanem a korlátlanság miatt kellett, és igazi áldás volt, mert addigra mér kiöregedtem a város másik végére járni különféle PC-s lyukakba, ahol egy kisebb vagyon volt egy-egy éjszakázás, amit kb mindig megbántam hajnalban vidékre hazafelé. Aztán lett itt is ilyen PC-s lyuk, de szar gépekkel és nagyon drágán. Megváltás volt a korlátlan otthoni net, és hogy lehetett itthon is fórumozni, meg játszani.
    Ezt próbálom amúgy itt kommunikálni néha, hogy a helyzet nem olyan rossz, mint anno mikor az ADSL-t vártuk mint a messiást, mert manapság akármilyen krumpli netje is van a delivensnek, de legalább időbe korlátlan.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #5969 üzenetére

    Nekme Quantum LCT 10 10 volt, majd két db LCT 20 20 2GB-os. És igen, a kis ledre én is emlékszem :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #5979 üzenetére

    Ebben igazad van, giganetnél 500Mbit a veszteség, amiből még két ma jónak mondható net is kijön, míg 50Mbitnél 25Mbit, ami hát ... Szóval a 2010-es évek elején még jó volt, de ma észre sem vesszük.
    Viszont 50Mbitért 6350ft az szerintem is rablás. Ennyiért úgy kb 500Mbitet kéne adniuk. (szvsz már annak is örülnél)

    De most gondolj bele, Cipruson 60 euroért volt 1Mbites "korlátlan" netem... ami akkor volt 1Mbit ha az istenek, és a csillagok is együtt álltak, hajnal 3-kor, és éppen volt net. Ugyanis a szerződésben leszögezték, hogy 49%-os a rendelkezésre állás, amit elsőre nem értettem, de amikor 3 napig folyamatosan nem volt netem a havi 60 eurorért, akkor kezdtem megérteni...
    Összehasonlításként MO-n akkor 10 eurért 120Mbitem volt, 99%-os rendelkezésre állással.
    Szegények el sem hitték, hogy 1/6-od áron van 120× gyorsabb netem, és az nem úgy működik mint ott, hogy bármikor elmehet és ha elment, simán előfordult, hogy 1-2-3 napig sem volt netem. Volt olyan hónap, hogy 10 napig sem volt netem, (mondjuk két részletben) mert nem volt ... Ennyiért ez járt. Cyta a szolgáltató egyébként.
    Ezután szerintem már értékeled a jelenlegi neted is :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6009 üzenetére

    Nem mondod? :D

    Nekem is az első gépem a Debreceni Queen computerből volt.
    3 év puhatolózás után 2 év konkrét könyörgés egy PCért (C64-em volt korábban) után 1999 májusában végre lett egy PC. Scannerrel, nyomtatóval, mondván faternak is jó lesz munkára. Már 0day ismerkedtem a képszerkesztő programokkal, mivel faternak ezeket a munkákat én végeztem. A listában ugyan 32B RAMmal volt a gép de én 64-el kértem, mert azt olvastam képszerkesztéshez kellhet a 64MB RAM.
    Maga a gép ilyen volt : Celeron 366, 64MB RAM, S3 Trio 3D/2X 4MB, 3.2GB HDD, 32× CD olvasó. Akkor még nem sejtettem, hogy "innen szép nyerni" gépet sikerült vennünk. Win98-al.
    Sajnos mindenből a legolcsóbb és legszarabb került bele, 1 év alatt 3db alaplapot "fogyasztott el".
    A legrosszabb az volt, hogy ott vettem a gépet 2-3 hónappal korábban, és a számlán valóban 32MB RAM volt, mivel az utolsó pillanatban találtam ki, hogy legyen már 2×32MB RAM, és hát nem nyomtattunk új számlát, mert nem... Az egyik szervizes srác emlékezett rá, hogy 64MB RAM volt benne, a többi "nem tudja" volt. Szerintem valamelyik "nem tudja" húzta be a RAMot. Végül asszem a "javítás"ból engedtek valamennyit a kellemetlenségekért, aminek elengedhetetlen része volt az adatokkal és belakott jó Windowssal teli HDD teljes leformázása, a megkérdezésem nélkül, mikor úgy vittem oda, hogy megdöglött az alaplap és garba cseérljék ki. Mellesleg alapból is gyengébbet kaptam mint ami benne volt korábban. 
    Akkoriban még ez a fényképezés, videózásos dolog abszolút nem volt opció, úgyhogy beletörődve a helyzetbe félévig szenvedtem utána 32MB RAMmal, (ez szeptemberben történt) mígnem 2000 áprilisában +64MB-val leptem meg magamat, és így lett 96MB RAMom. Egyébként akkoriban a 32MB és a 64MB között olyan különbség volt, mint manapság a 4 és 8GB között, vagyis elsőre is észrevehető volt, ha valaki nem volt vagy totál hülye a géphez, vagy szándékosan nem akarta észre venni. 
    Az első dolog amit vettem a géphez (akkor már csak 32MB RAM volt benne) egy ASUS V3400TNT 16MB volt, így 32MB mellett is sokkal jobban mentek a játékok mint 64-el és a Trioval. Képet szerkeszteni persze szarabb volt, de kit érdekelt, ha megy a játék? :D

    2001-ben váltottam a 366-os Celeronról egy Tomato lapos 466-os Celeronra, ebbe már a 366-os utolsó RAM konfigja a 192MB (128+64) került, és a Win98 hasjtott vele, de a WinME is (mégakkor párhuzamosan használtam a kettőt) Ugyanabbanaz évben jött a cserekor 2db 20GB-os HDD a 3-as helyére (nagyon nem fértünk a 3GB-on) sőt tulajdonképp azért jött a 466-os, mert a 366-os nem ismert fel 8GBnál nagyobb HDDket.
    A 466-osál ismerkedtem meg a CPU tuninggal, 466@525 ment napira, 585, ha eltekinetttem a hangtól, de képes volt bejönni 766-on is, igaz csak pár percem volt fagyásig. Ha netezni akartam ki kellett venni a hangkártyát mert csak akor ismerte fel a belső 56K-s modemet, amivel éjszaka csapathattam csak. Ezen a gépem párhuzamosan volt Win98, Win ME és Win 2000, ezutübbit csak netezzésre használtam. A Win ME-t végül 2006 ban szanáltam teljesen (A '98 már 2003-ra kikopott).

    2002-ben jött az 1700-as Celeron aminek a legérdekesebb kiépítése a 1700@2266MHZ-es CPU, 256MB RAM, és GeForce 2MX 400 64MB + 2db Voodoo 2 8MB SLIbe kötve.
    A játékok hatalmas nagy része megtalálta nagy örömmel a Voodoo2 SLI-t és azon futott. Nem csak a glideos, hanem minden ami tudott menni Voodoo-n. És sok játék emiatt nem használta a GeForce 2-t ami sokkal erősebb volt mint a V2 SLI. Pár játéknál lehetett állítani (volt amelyiknél minden indításkor külön be kellett állítani) de volt olyan amelyiknél csak az segített, ha tiltottam a Voodoo2 SLI-t az eszközkezelőben, így rájött, hogy jó neki a GeForce 2. Amin mellesleg sokkal jobban futott.
    Nyilván retrozni meg külön glidre más, de nekem napi használatos gép volt akkoriban, azzal az elvárással, hogy minden játék a lehető legjobban fusson. Pont ezért is volt, hogy a GeForce 3 mellé már nem kerültek vissza a V2-esek.
    (ami érdekesség, hogy a Voodoo 2 volt talán az egyetlen olyan VGA-m amit drágábban adtam el mint amennyiért megvettem)

    Az 1700-as Celeron egy évig sem maradt, mert aztán válogattam magamnak sorozatszám alapján egy Athlon XP-t (egy 2200@2800MHZ-es Celeron lett volna az alternatíva) ami 1466@2166MHZ-en (2700+) ment első naptól fogva 512MB RAM mellett, GeF3-al, de 2006-ban feltoltam a procit napi 2669MHZ-re. Kezdetben ASUS A7V8X-X lappal, később ASUS A7N8X-E DLX lappal (mai napig megvan ez a gép! 640MB RAMmmal kedte, 2GBval vonult nyugdíjba)
    Aztán ez kitartott 2009-ig (közben 7300GT-re cseréltem a VGA-t és a végén már 2GB RAMom volt). Apróbb faceliftek voltak, ez a gép 2×80GB HDDvel kezdett és 2×160GB HDDvel futott ki.

    2009-ben jött a Phenom 9500, 2GB RAM és egy HD3870X2, 1TB HDD. (Win7) Ez a gép nagyon sokáig maradtm, mert oylan élethelyzetem volt h 5 évig egy fillért sem tudtam rá költeni. :( AM2-ben egy Phenom 9500-asom volt, ami azért volt nagyon jó, mert 4 magos volt, és akkoriban még a két magos proci sem volt túl elterjedt, a 4 magos egyenesen áll leesős volt. Legalábbis a környezetemben. Ugyanakkor a rettenetesen rossz oldala az volt, hogy valójában egy nagyon lassú CPU volt ahhoz képest amit várhatott az ember, gyatra tuning potenciállal. Ettől az történt, hogy bizonyos feladatokban lassabbnak éreztem mint a 1446@2669MHZ-es Athlon XP Tbred B CPU-mat, és időnként downgradeként éltem meg az új gépet. Azzal vígasztaltam magamat, hogy paraméterek alapján(!) nem lehet rosszabb mint egy 3200+-os Barton.
    Ráadásul mivel volt benne SSE2, meg 4 magos volt, elindultak olyan játékok is (hál'Istennek amúgy mert ezért lett új CPU-m, erőre még megtette volna a 2669MHZ-es XP, csak a fránya SS2 hiánya miatt egyre másra nem indultak el az engem érdeklő címek) amik bőven kértek kakaót, és itt kijött a gyengesége.
    Még egy éves sem volt, amikor leírtam, hogy bizonyos helyzetekben (és akadt sok ilyen helyzet) gyengébb mint a korábbi Athlon XP-m, és érdemes lenne Phenom II-re lecserélni minnél hamarabb.
    (Egyébként egy jó pont, hogy érzékeltessem a gyengeségét :
    Amikor a HD3870X2-ről HD4850-re downgradeltem, akkor semmilyen változást sem vettem észre játékok alatt... amikor pedig beleraktam a HD4890-et megint csak semmiféle gyorsulást nem vettem észre.
    Aztán amikor az I3-ba bekerült a HD4850 akkor 2× annyi FPS-t hozott minden játék alatt mint a Phenom 9500-al... a HD4890 meg még ennél is látványosabb előrelépés volt az I3 mellett, míg a Phenomban semmi különbség nem volt a 4850 és a 4890 között. )
    A tuningolhatósága meg megint csak MEH... volt, a 2200-as proci 2600MHZ-en az istennek sem bírtam hosszútávon stabilizálni, 2500-on valamiért nem szeretett indulni, 2400-on rommá feszelve stabil volt, de nagyon melegedett és sokat fogyasztott, miközben teljesítménynövekedés kb csak mérhető volt, érezhető nem, szóval hamar letettem a tuningjáról.

    Aztán jött az I3 4330, erről a váltásról egy alapos cikkem is született. Ez a gép 16GB RAMmal és HD4890-el kezdett, meg Win7-el, majd lett 8GB RAMja (1TB HDD), aztán jött 2TB HDD, meg 120-as SSD, majd 512-es SSD, közben a VGA is a minden idők leghosszabb szolgálatban lévő GTX950 2GB-ra cserélődött ( 7 évig volt napi használatos). Ezt a kártyát amúgy rommá lehetett húzni, az 1317 MHz-es szuper booost órajelét lazán feltoltam 1466-ra, sőt, korlátozott ideig még 1566-on is ment :D (1100MHZ-es volt az alapja neki)
    EZ a gép 16GB RAMmmal kezdte, majd sokig 8GB RAMmmal volt, aztán végül 24GB RAMmmal lett leszerelve.
    2014-ben let TFT monitorom akkor egy csúcs CRTről (Compaq V720 és 1600×1200) váltottam egy alap TFT-re (1024-es felbontás, majd két monitoron keresztül eljutottam az 1650-es felbontásig.

    Ekkor (2021 március 1) jött a jelenlegi gépem facelift előtti változata : Asrock B560M Pro4, Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache), 16GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM, GTX950 , ADATA SU650 480GB SSD SATA, 4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA, 2TB WD Green WD20EZRX SATA, Corsair CX400, LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó, Gigabyte Custom Airbrushed Tower! Itt jött ak ényszer váltás WIn10-re (Win8 csak munkahelyi gépemen volt, itthon kimaradt, pont ahogy a Vista is)

    Ez lett tavaly (2022) decemberben felpimvelve : +16GB RAM, RTX3060 12GB, 1TB M2 SSD, Corsair CX550F RGB 550W táppal + Acer Predator GN246HL monitor (1920×1080).
    így lett ilyen :

    Asrock B560M Pro4
    Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
    32GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
    EVGA RTX 3060 XC BLACK GAMING 12GB GDDR6
    ADATA SU650 480GB SSD SATA
    ADATA Legend 710 SSD 1TB M2
    4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
    2TB WD Green WD20EZRX SATA
    LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
    Corsair CX550F RGB 550W
    Gigabyte Custom Airbrushed Tower!
    Acer Predator GN246HL monitor 144hz (1920×1080)

    A következő fejlesztés +32GB RAM lesz (de az csak 16-ban fog materializálódni 48GB RAMként, mert úgy lesz arányos a többi alkatrésszel, plusz 2db 8-as helyére menne 2db 16-os), és egy 6-8TBos HDD lesz. De ezeket a fejlesztéseket év vége felé tervezem, egyelőre elég ez is bőven.

    Ha már arányokról van szó :
    Nekem egyébként régen volt egy kiegyensúlyozási elvem is, vagy ahogy ismerik az ismerősök a "Krok féle skála" ami így nézett ki :

    16MB RAM - 4MB VRAM - 2GB HDD
    32MB RAM - 8MB VRAM - 5GB HDD
    64MB RAM - 16MB VRAM - 10GB HDD
    128MB RAM - 32MB VRAM - 20GB HDD
    256MB RAM - 64MB VRAM - 40GB HDD
    512MB RAM - 128MB VRAM - 80GB HDD
    1024MB RAM - 256MB VRAM - 160GB HDD
    2048MB RAM - 512MB VRAM - 320GB-500-1000GB HDD*
    4096MB RAM - 1024MB VRAM - 1000GB HDD
    8192MB RAM - 2048MB VRAM - 2000GB HDD
    16384MB RAM - 4096MB VRAM - 3000GB HDD (itt is van kis torzulás)
    32768MB RAM - 8192MB VRAM - 4000GB HDD

    Na most ha ezt figyelembe vesszük, és hozzáteszem, hogy ráadásul 6 mag 12 szálas procim van (nem logikus lépcső) meg megnézem a VRamom és a gépben lévő HDD-t, arra jutok pont kellene még 16GB RAM nekem, a mostani 32GB mellé, ugyanis akkor így nézne ki :
    49152MB RAM - 12288MB VRAM - 6000GB HDD
    kb így lenne egyensúlyban a skálám szerint. Bár jelenleg még a 32 is bőven elég, megkockáztatom, hogy még 24GB-val is eltudnék lenni.

    * (itt torzít picit, a nagymennyiségű olcsó nagy winyó miatt ami ekkoriban lett jellemző)

    Érdekes, hogy ezt a skálát még a 64-128MB RAMos időkben találtam ki, és előre levezettem 1GB RAMig, és tényleg így is lett a harmónoikus konfig addig. Több mint 22 éve írtam le először, és megdöbbentő, hogy még ma is helytálló.

    És persze voltak, vannak különféle retro második és harmadik gépeim, volt Pentium D-m, C2D-m is van, de volt P1-esem is, meg egy csomó AMD is ...

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6028 üzenetére

    Kusszog a 300 Mbit

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6028 üzenetére

    Amúgy exnőmnek már 2007-ben 1 Gigabitje volt (jó helyen lakott és nagy torrentguru - ő javított nekem is arányt), aztán a 2010-es években pedig 10 Gigabitje (NIFI).

    És itt, és ezen tapasztalatok alapján meg kell jegyezzem, hogy a gyors net nem minden, még ha van hozzá alkalmas modem/router akkor sem.

    Egy átlagos 5400-as HDD írási sebessége tartósan 40-50MB/s, vagyis akár egy 500Mbites netnél is lehet a HDD a szűk keresztmetszet (saját tapasztalat!), még akkor is, ha jó sok L3 cache van a prociba (ez a másik amire menj rá, Broadwell és hasonló Xeonok jók erre, 4-6-8 mag (2× ennyi szállal) --- X99 chipset, és van hozzájuk olcsó ECC RAM, 32-64GB is fruttiért van --- egy jó VGAval brutál játékgépek is lehetnek). Mert amikor eléred a limitet, akkor az van, hogy a letöltési sebesség lelassul, kidobálja a szálakat, és idő még visszaszedi (miután a HDD behozta az óriási hátrányát). Szóval ha optikát akarsz és tényleges gyorsulást, akkor a géped is hozd szintre.
    Akár azzal, hogy letöltésre (bár SSD-n nem szerencsés) behúzol egy jó nagy és gyors (M2-es) SSD-t. Azzal a kompromisszummal megállapodva, hogy 3-4 éven belül eldobhatod, ha torrentezel rajta.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6062 üzenetére

    Szerintem sajnálhatsz :( 300Mbites net mindössze 500-at megy :( , miközben a gatyámat ráfizetem. Imádnád? Nem, mert kurva sokszor nincs is net cserébe.
    Ezt próbáltam valahogy figyelembe hozni :(
    Neked mindig van neted legalább.

    Az asztali géped, pedig tetszik. 20MB cache-el a letöltés is kevésbé fog ingadozni, ha kellően gyorsak a meghajtóid.
    Mert amire felakarom hívni a figyelmed, az az, hogy a PC-d is lehetséges korlát. De ez nem lesz az, feltéve, hogy elég gyors SSD-d van.
    (nekem ehhez hasonló PC-m van most, érzem a HDD aratta korlátokat).

    #6063 Diák66 :
    Néha ilyen fontos kérdések is megvitatásra kerülnek, de elgondolkodom, hogy #6061 GoodSpeed hozzászólása hová vihető át, és hol tudok neki ONtopicként válaszolni. Addig sem az otthoni zsiráf VS zebra tartásról van szó (tehát nem olyan messzi téma).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6067 üzenetére

    Jajj nekem is volt ilyen időszakom még a T-s ADSL-el, mikor felemelték 8MBitről 16-ra akkor többet nem volt mint volt. Emlékszem, hogy már keresztnévről ismertem a szerelőket, és szép fokozatosan mindent is kicseréltek, de az volt amit sejtettem : A DSLAMok voltak túlterhelve, akármit cseréltek szar volt, és nem csak nálam, másnál is. Végül 4Mbitre lecsökkentve helyreállt, majd átmentem a UPChez.

    #6065 makoss : milyen kreditrendszer? Hogy működik?

    #6061 GoodSpeed : Nekem is volt ASUS M4A785D-M PRO alaplapom. De szerintem hibás volt mert az elem állandóan lemerült benne, hiába ragtam bele újat. így ha áramtalanítottam a gépet akkor a Bios mindent elfelejtett. És egy idő után áramtalanítanom kellett a gépet, szokásba vette ugyanis, hogy kikapcsolás után egy random idővel magától visszakapcsolt a gép.

    " A Spectre, Meltdown, és a Windows 11 bejelentésének hatására eladtam a PC-t és laptopra váltottam." - hogy lehet ezeket az eseményeket úgy értelmezni, hogy hello, nekem holnaptól nem egy jól bővíthető asztali gépre, hanem egy kb sehogy sem bővíthető, de cserébe drágább és hordozható gép kell? :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6074 üzenetére

    így már érthető :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6085 üzenetére

    Jah nálam is átkábeleztek mindent, sőt, az összes dobozt és minden vackot lecseréltek, de még a kertben is volt munka.

    nah így már kicsit jobban értem, de akkor azt a nyomorult criptot kellett volna oknak megjelölnöd, ami előbb elviselehetetlen magasságokba hajtotta a VGAk árát, majd másét is.
    Két részletben fejtettem 2021 március 1-én jött a alaplap+CPU+RAM+4TB HDD, majd 2022 december végén +RAM+táp+VGA (RTX3060 12GB). Egyébként ezt nagyon bejött, mert miután megrendeltem a gépem előbb a CPU ára ment fel 47 ezerről 74-re, kicsit a lap is drágult, de a 25 ezerért rendelt 4TB-os HDD-m ára 2 hónappal később, a chia miatt már 50 ezer ft-os magasságokban kellette magát. (Ráadásul mai napig nem nagyon tud 35 ezer alá menni). Szóval itt már bánom, hogy nem többet vettem :D

    Egyébként egy idő után - hiába a gynegébb GPU-k - a laptopok árának emelkedése is követte, szóval 2022-ben már az sem votl jó megoldás. Szerencsére mára az árak relative normalizálódtak asztali fronton, a VGA még kicsit drága, de tavaly ősz óta folyamatos az árcsökkenés :)

    De igazam volt, ezta nyomoruét criptot kellett elfelejteni, és a piacnak még egy év sem kellett, hogy visszataláljon magához :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6087 üzenetére

    Igen, az ADSLnek a földalattisága sokat növelt a biztonságán és a stabilitásán. Mondjuk nekem a légkábellel sem volt bajom amíg UPC volt.
    Érdekes a videó amit inkeltél, nem néztem végig, de belenéztem. Egy ilyen cuccom nekem is volt az ADSL-el.
    Fura, hogy eddig akárkivel beszéltem (velem az élne) mindenki azt tapasztalja, hogy a UPC rosszabb lett, mióta Voda lett. Sőt, állítólag most a Digi is problémás kezd lenni...

    Az 1 és a 2 összetartozik, az elsőből van a második. Próbálták ugyan a Covidra fogni, okozott bajt az is, de ha tényleg olyan nagy baj lett volna, akkor a CPUk, alaplapok, RAMok is úgy szálltak volna el mint a VGA árak.

    3. Hát az mindig van, különösen tavaly nyáron volt, ami külön öröm volt, mert a nyár során négyszer is kellett ftból eurot vennem (fesztiválok, nyaralás).

    A ft romlása miatt enyhén mindig drágulnak a gépek, el kell már felejteni a 2001-2003-as aranykort, amikor 60 ezer ftból (egy havi fizu) 1-2 évre elég gamer gépet is össze lehetett rakni. De nem csak az árak a felbontás és minden is más volt, félek olyan ideális helyzet már nem lesz, maximum évekre visszaosztva (most viszont nem kell évente gépet cserélj, egy 5-6 évessel simán el lehet lenni még).

    Azért azt vedd figyelembe, hogy egy asztali Ryzen 9 erősebb mint egy laptopos Ryzen 9 (egy asztali I7 is sokkal mint egy mobil), ugyanez igaz VGAknál is.

    Most nézem, te tavaly(?) egy DDR5-ös gépet írtál össze, ami akkor még eléggé drága volt, most itt a táblázatban szereplő RAM árból DDR4-ben kb 64GB-ot tudsz összeszedni (3200-as RAM). De a Ryzen 7900X is olcsóbb már 25 ezerrel stb, ahhoz képest amit írtál. Amúgy én most nem Ryzent vennék a tapasztalataim alapján, hanem Intelt, a Ryzenekkel mostanában eléggé sok gond volt :( (itteni nem működik a gépem topic, és más fórumok alapján)

    Egyébként RTX 4070 Ti-t sem vennék, szinte semmivel nem jobb mint az RTX3060Ti, ezutóbbi ugyan csak 8GB-os, de megkapható használtan jó állapotban 100 ezer ft-ért. :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6091 üzenetére

    Pontosan ezért erősen gondolkodok, hogy 11 év után visszatérek a T-hez. Modern optikai hálózat, akár 2Gbit is azonnal elérhető nálam. Ugyan nem olcsó, de a Voda sokkal elavultabb hálózatot üzemeletet, és még ha most elvileg túl is teljesíti a sebességet mégiscsak 500Mbit mindössze. Másik oldalról mondjuk a nagy netes haveroknál körülnézve, a gigabites netek 7-800 legjobb routerekkel is 920-930 környékén mennek, akkor nem is biztos, hogy olyan nagy előrelépés lenne ez nekem, viszont egy jó drága routert és havi X ezer extrát hozzászámolhatok a történethez. (üvegszálas 500-as T lenne a nekem való???)

    jah, látom a táblázatból, hogy számoltál.
    "Viszont akkor is jól hangzik, hogy Ryzen 9 :D" - jah erről Tibi haverom jut eszembe mikor 2016-ban lehozta a vadi új laptopját (600+ ezer), ASUS ROGSTRIX GAMER, csili vili I7-es benne 16GB RAM, GTX960M. Nekem akkor egy I3 4330-asom volt, 16GB RAMmal, GTX950 2GB. Aztán jött a csodálkozik, mikor egyik bechmarktól a másikig, egyik játéktól a másikig leverte az olcsó I3-asom, a gépét.
    Pedig a matek egyszerű volt :
    A laptop I7-es is 2 mag 4 szál volt, akárcsak az én asztali I3-asom, azonban annak a procinak 2200MHZ volt az órajele az enyémnek 3500. Aztán nálam magasabb órajelen működtek a RAMok. A GTX950 OC meg megette a 960M-et.

    Szerintem átlagos gamerként az Intel sebezhetőségei miatt nem kellett aggódni különösebben. Ráadásul volt ami a HT kikapcsolásával megoldható volt (akkor persze megvolt az a hátrány, hogy 4 szálról kettőre álltam volna vissza, ami akkoriban már nem lett volna egy jó váltás, pláne, hogy előtte 9 évvel már 4 magon voltam)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6096 üzenetére

    Jövőhéten mehet a következő ;]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6098 üzenetére

    De csak addig amíg nincs optika !
    Utána a köszönöm mehet minden héten ;]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6103 üzenetére

    Pá éve egy exemnél láttam ilyen 10Git körüli netet, Pécsen (egyetemi körzet, koli)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6105 üzenetére

    Igen, pontosan ezért vagyok vele úgy, hogy nekem pl gyakorlatilag (ha nem SSD-re töltök, és nem) akkor az 500Mbit is elég :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6107 üzenetére

    Pontosan ezért mondom, hogy jelenlegi hardvereim és az ésszerűség határa mellett nekem elegendő 500Mbit is, mert az az amit még a rendszer ki tud használni, aránytalanul magas pénz ráköltése nélkül. (ok, ha SSD-re töltök akkor menne az 1Gbit, de ahhoz drágább net, sokkal drágább router kéne (alaplapon van gigabites háló, sőt h jól emlékszem 2,5Gbites is)

    A másik, hogy az ilyen agy netek már simán osztásra valók, családba, tehát ahol 3-4 ember 6-8 eszközön használja

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6125 üzenetére

    Nekem van ismerősöm Franciaországban, 2005-ben irigyeltem a 15/1Mbites ADSL2-ét, aztán szépen beértük őket. Asszem 2019-ben lett 24Mbites ADSL2-je, (most nem tudom milyen sebességű) de nekem akkor már javában 250Mbites netem volt.
    Neki ez volt még 2022-ben is, viszont nagyon olcsó volt, átszámítva nem egészen 3000ft/hó, mindezt a magyar átlagfizetés 4,5× megszorozva mint fizetés, akkor azt mondom, hogy nem tétel. (gyakorlatilag mintha itthon 660ft lenne egy 24/1Mbites korlátlan internet havi költsége, ami valljuk be, sehogy sem drága).

    1. 2010-ben még talán, de idővel lemaradtak, ez azonban nem tűnik fel nekik, ugyanis a nyugati országok gazdagabbak, nem letöltenek hanem megvesznek. Pl filmet nem letöltenek, hanem streaming szolgáltatást vesznek, és egyszerűen online nézik a filmet/sorozatot. Ehhez meg FHDban a 25Mbit is elég, így sokaknak egyszerűen igénye sincs gyorsabb internetre. (igen, facebookhoz is elég)
    2. Ettől még van 1000-es és 500-as net is, árakat is tudok neked mondani az 1000-es Franciaországban 20-23 eur/hó, az 500-as pedig 18-20 eur szolgáltatótól függően. Már ahol van.
    Azért alapvetően az ADSL mellett hatalmas fegyvertény, hogy az amúgy lefektetett telefonvonalakon megy, és nem kell újra kábelezni az egészet.
    Ausztriában, Németországban, Svájcban de még Franciaországban is, rengeteg hegy, patak, tó ilyesmi van, ami nagyon megnehezíti a kábelezést.

    Mikor 2020-ban Németországban laktam, akkor konkrétan 3Mbites netem volt, ami ráadásul ADSL2 néven "mutatkozott be" (holott még az ADSL1-nek is a kisebbik fele volt), de emailezni (WOW) elég volt, képek feltöltésekor szentségeltem, de rátudtam, hogy ez ilyen... Miért is nem zavart? Tudtam, hogy több irányban is 1km-es körzeten belül akár 500+ méteres szintkülönbség is lehet, így úgy voltam vele, hogy örülünk annak ami van :) (valójában ez egy gyorsabb net volt, csak ahogy a házba ért amiben laktam, több router egyenlő részekre osztotta, valójában olyan 24-30Mbit lehetett a lakások száma alapján, és így érthető az ADSL2 megnevezés is). Másrészt a net free volt, az egyetlen "rezsi" amiért nem kellett fizetni, és hát ismered a mondást : ajándék szesznek ne nézd a fokát netnek ne nézd a sebességét.

    Ami a magyart illeti, inkább letölt amit csak lehet. Emiatt eleve nagyobb igény jelentkezik a nagyobb sebességre. Másrészt a magyar hasonlóan szocializált mint a román, ahol híresen nagyon gyors és fejlett internet van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #6129 üzenetére

    "Ausztriában, Németországban, Svájcban de még Franciaországban is, rengeteg hegy, patak, tó ilyesmi van, ami nagyon megnehezíti a kábelezést."
    "Tudtam, hogy több irányban is 1km-es körzeten belül akár 500+ méteres szintkülönbség is lehet, így úgy voltam vele, hogy örülünk annak ami van :)"

    Ez persze nem épeszű magyarázat arra, hogy makossnak Tiszapalkonyára a síkság kellős közepére hogy nem sikerül bevezetni az optikát, pláne, hogy a környező településeken is van már mindenhol. Hogy úgy mondjam, incapable de commenter.

    A másik oldalról érdekes, de nekem az 500Mbit jelenleg tök elég. Ha azt mondanák, hogy havi +2000ft-ért van 1Gigabit nem kérném, de még 500ft-ért se biztos.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6133 üzenetére

    Lehet, hogy az Amazon UHD-hoz kevés, de lehet nem is használja arra.

    Igen, elég csak a modemet cserélni. De nem csak a lakás kábelezésére gondoltam, hanem úgy unblock az egész városéra, városok közötti részre, stb.
    Meg megszokták, teljesen természetes, hogy X GB adatra X időt kell várni, ha nincs gyorsabb netjük nagyon nem is tudják miről maradnak le, nem is érzik visszalépésnek a jelenlegit.
    Ha belegondolok anno az 512kb/s-es ADSL-t milyen gyorsnak éreztem, az 1-2Mbitet meg főleg, meg sem fordult a fejemben, hogy milyen lenne egy 500Mbites net mondjuk. Emlékszem, hogy a 8Mbites ADSL-nél (1MB/s-es letöltési sebesség) már úgy voltam vele, hogy ettől gyorsabb már hű tényleg nem kell, már egy egészestés film (SD minőség még akkoriban bőven) is lejön 10-12 perc alatt.
    Persze tudtam elképzelni gyorsabbat, mert addigra már láttam LanT3-as netet, meg ha DVDről másoltam fel egy filmet akkor 22-25MB/s-el jött. Ma már megmerem kockáztatni, hogy gyorsabban lejönne az adott film torrentről (teljes sebességgel, SSD-re töltve), mint ahogy DVDről felmásolódna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz rekurzio #6136 üzenetére

    MO előre megy, nem hátra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6139 üzenetére

    Na ne ... megnéztem a linket (amit a T linkelt neked, hogy ott láthatod majd az ajánlatokat), beírtam a címet, és kiirta, hogy 4000ft-ért van 30Mbit. :Y És semmi mást nem írt ki.
    Beírtam a szemközti ház címét, 5770ft-ért van 1Gigabit (jelenleg az 500Mbitért fizetek a Vodának annyit), 6900ft-ért 2Gigabit, de az 500Mbit is 4850ft, vagyis közel egy ezrest spórolnék havonta a szolgáltató váltással, ha maradna a sebességem, és ugyanannyi ft lenne ha duplázok, mint most.
    Na persze ezt csak a szembe szomszéd címére adja ki az enyémre 30Mbitet talál :F
    Gondolom csak fogyatékos a rendszerük.

    Mindenestre ezt jó lenne tisztázni, ugyanis több okból is szívesen váltanék T-re : a telefonom jó ideje ott van. A Voda mostmár annyira Nemzethy lett, hogy jelentősen leromlott a szolgáltatás minősége, szóval dobbantanék. A harmadik, ahogy nézem az árakat dupla sebesség ugyanennyiért? Ez is megfelel nekem, de akkor meg legyen olcsóbb egy ezressel... (akkor már inkább a dupla sebesség)

    #6142 makoss : 240 óra az havi szinten is k**va sok(k). Gondolom napi 12 óra. :( Talán nem olyan kemény, ha van időd itt ennyit írni, bár az is lehet h valami több műszakos szar, akkor főleg részvétem :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6144 üzenetére

    Az már jó, ha mások is jelzik, hogy elvileg jön. Amikor ugyanis "jön" akkor pár hónap általában és köthető net van. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
    Nálunk (pont a covid is beleszólt) 2020 április vége május elején kezdte a T az optikát húzni, (akkor lehetett látni a földmunkákat is stb), majd valamikor nyáron kész lettek vele. Már kezdtem el is felejteni az egészet (ne felejtsük 2020 novemberétől megint lezárások voltak), és 2021 január elejétől lehetett rendelni, akkor viszont a boltban szórólapok, az utcán táblák, sőt még egy T-s kocsi is kint állt a községháza előtt.

    Ezzel egyúttal azt is írom, hogy attól, hogy látod, hogy elkezdenek dolgozni még lehet h 3 hónapra vagy többre leszel a nettől. (anno mikor az ADSL-t hozták, szeptember elején jelentették a haverok h több helyen is látják dolgozni a T-t meg a DSALMokat telepítik, ehhez képest csak december 28-tól kezdték el kötni (és eleve december elejétől lehetett rendelni).

    "2 nappal, 2 éjszaka 2 pihenő." - legundorítóbb (ugyanez 3 napossal) munkarend ami csak létezik! Sajnos én is dolgoztam ilyenben, tökéletes, hogy szétverje az ember bioritmusát, tönkretegye az alvást stb. És nem csak én jártam így hanem sokan mások. De akkor ebből már tudom, hogy ez valami 12 órás gyári sz0pás :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6146 üzenetére

    Na, pont ezért bízok benne, hogy nálam is csak fogyatékos a rendszer, mert nem hiszem el, ha légvonalban tőlem 5 méterre elérhető az optika, akkor nálam ne lenne megoldható ...
    vagy ha mégse, akkor meg is érdemlik, hogy a konkurenciával kössek 100 év hűséget! :W

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6148 üzenetére

    Nem feltétlenül, ugyanis nagyon sokhelyen a földbe ástak abban a bizonyos időben (2020 tavasza), szemközt is a járda mellett van felásva és ott fektettek le kábeleket.

    Eddig azt hittem, hogy igen, teljesen le van fedve. De az is lehet, hogy csak a rendszer a hülye. Ennek mindenesetre nem ártana utánajárnom, jó lenne tudni ugyanis időben, hogy van-e valós lépési lehetőségem, vagy nincs. Nagyon nem mindegy.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz imsa #6151 üzenetére

    Az kemény! :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6155 üzenetére

    Az áraknál csak a 30Mbites netet látom mint opciót.
    Próbáljak meg rárendelni?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6158 üzenetére

    Van országos lefedettségű mobilnetjük. Csak nem jár az optikai nethez, hanem külön megvehető.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6160 üzenetére

    A mobilnetre gondolsz, hogy az ad-e 1000-es netet?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6173 üzenetére

    De az is lehet, hogy már fejlesztik.
    Épp most fedezik fel az üvegszál gyártási technológiát, lapáttal ássák a gödröt stb. ;]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6176 üzenetére

    Na most ez a 2024 is lehet január 1 és dec 31 is

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6180 üzenetére

    Tényleg, nicns kedved inkább elmenni hozzájuk dolgozni?
    Kitanulnád a szakmát, majd esténként munkaidő után sunyiba húznád Palkonyára az optikát :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6182 üzenetére

    Nem tenném. USAban elég szar netek vannak, több haverom is mesélte :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ic3man #6184 üzenetére

    Nem tudom, én igaz, hogy régebben, de sokkal rosszabb értékeket hallottam.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ic3man #6188 üzenetére

    Pontosan. Három éve németországban lepődtem meg, hogy a magyar netek kifejezetten kiválónak számítanának arrafelé.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ic3man #6203 üzenetére

    Nem értem miért lesz jó, hogy Vodafone helyett "egy"nek hívják majd ...
    viszont egyre inkább az összes netszolgáltató állami kézbe kerül. Ez csak nekem tűnik aggályosnak?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Lajosnagy17 #6205 üzenetére

    Nem jönnek az uniós pénzek, és emiatt (amúgyis a negatív gazdasági környezet miatt) sorra állnak le az állami és magán beruházások is.
    Mivel ezek a net optikák nem kiemelt jelentőségű beruházások, ezeket állítják le elsőként. A "szüneteltetés" meg egy remek szó, elvégre mégis felháborító lenne, ha azt írnák, hogy belátható időn belül nem csinálják meg, mert nincs pénz. Szüneteltetnek, csak nem tudni meddig.

    Az már csak hab a tortán, hogy olyan projectek szünetelnek most (és késnek ki tudja mennyit ezáltal még), amiknek már évekkel ezelőtt kész kellett volna lenniük.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz makoss #6214 üzenetére

    Mióta UPCből Voda lett azóta én sem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Ic3man #6220 üzenetére

    Nem is a névvel van gondom (bár nem túl kreatív, és csodálkozom, hogy ezt így le lehet védetni), hanem azzal, hogy lassan állami kézbe kerül a teljes internetszolgáltatás is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6227 üzenetére

    Az EU a pénzeket vonja meg, ami sajnos megéri a kormányunknak, csakhogy borítsa a versenyhelyzeteket, meg azt tegyék amit kitaláltak.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6229 üzenetére

    Ki szerintem sem zárják őket. Csak max nem jön támogatás (és netto befizetők leszünk, ahogy a mi bölcs vezérünk mondta ) és nem lesz szavazati jog semmiben. Keleten az értékünk már ekkor jelentősen csökkenni fog... Bár amíg van hely akkugyárnak addig még jók vagyunk szemétlerakónak.

    Ha az optikai hálózat fejlődne olyan gyorsan mint ahogy az akku gyárak nőnek ki, akkor Makoss most azon problámázhatna, hogy minden héten ír neki a Tcom, meg egy rakás másik szolgáltató, hogy 5Gbitről váltson már 10-re havonta csak egy 1000-essel több, persze az első 3 hónap ingyenes :D

    [ Szerkesztve ]

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz GoodSpeed #6231 üzenetére

    "Már azt kommikálta Nagy, hogy fejlődőből fejlett ország lettünk és a fejlett országok azok nettó befizetők :D Már nem számolnak ezeknek a pénzeknek a beérkezésével ... Viszont ebből az is következik, hogy ahol emiatt áll az internetes infrastuktúra kiépítése, ott bizony jó sok évig úgy is marad :("
    Sajnos erre jókora esélyt látok én is. A jelenlegi fontossági sorrend : akkugyárak, Belgrádi vasút, stadionok, lombkoronasétányok, 30 centis kilátók és szellemhotelek .... majd valahol a végén az optikai net, kb a kórházak és az iskolák között.
    Vicc, hogy már a látszatra sem adnak, Belarusz lesz ebből az országból :(

    Tiszapalkonya határába ? A Hősök tér-en lévő Coop-al szembeni iskola helyére! ;] Legalább nem kéne messze járjon dolgozni :DDD
    Igaz gyanítom inkább csak csatornarendszer és elterelt Tisza járna vele ... (ott legalább lenne hozzá folyó, nem úgy mint Debrecenben)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Hozzám már 2005 januárjában bekötötték a végtelen sebességű netet :D (ma találtam a régi cuccaim között) pedig akkor papíron csak 1Mbites ADSL-em volt :

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz KROK640 #6235 üzenetére

    Igen, ahogy mondod. Én is emlékszem rá, de én sem láttam már rég, szerintem meg sincs már talán.
    Azért érdekes megnézni, hogy akkoriban a 1,5Mbites net képviselte a maximumot (makoss meg panaszkodik ;] ) és amúgy az enym 1Mbites volt. 2004 dec 28-án kötötték be, és 1 nap múlva az 512-est duplázták 1Mbitesre :) (2006 májusban meg aztán 2Mbitesre)

    Igen, ez még a régi fül nélküli (7.0 előtti, asszem 6.1-es) IE, és ahogy láttad is, a tálcán sorakoztak a "fülek". De ott van még az MSN is, aminek a korszaka számomra pont ekkoriban kezdődött el, amikor a kép készült.
    (Alig két hetet kellett várjak arra a napra mikor megismerem a Flat Out 1-t, plusz ugyanaz nap még egy lányt is, aki utána szintén meghatározó volt egy ideig )
    (Ha belegondolok aki aznap született mint ez a kép, az mér felnőttnek számít)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák