Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Chaser #26 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy létezik olyan a személyes adatok védelmével kapcsolatban, hogy érdekmérlegelési teszt.

    Ez nagyjából azt írja le, hogy annak, aki kamerával meg akar figyelni valamit, annak ez az érdeke megelőzi a megfigyelt alkalmazottak személyes adatainak védelmére vonatkozó érdekét.

    Ha létezik ez az érdekmérlegelési teszt (amit egy jó adatvédelmi ügyvéd 1 nap alatt összedob), akkor kell még csinálni a dolgozók felé egy előzetes tájékoztatót a személyes adataik kezeléséről, illetve tájékoztatni kell őket arról, hogy hol tudják megismerni a rájuk vonatkozóan kezelt adatokat (megnézni a felvételt), meddig őrzik meg a felvételt, stb. stb.

    Ha ez megvan, akkor szerintem a dolgozók akkor sem ágálhatnak a kamerával történő megfigyelés ellen, ha már évek óta ott dolgoznak. Legfeljebb időnként kikérhetik a rájuk vonatkozó felvételeket.

    Természetesen a jóhiszeműség mindkét oldalon feltétel, a munkáltató csak az érdekmérlegelési tesztben leírt okból kezelheti az adatokat, a munkavállaló pedig nem teheti meg, hogy minden munkanap 8 órában megtekinti az előző munkanapon 8 órában róla készült felvételt :)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák