Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    Srácok, én fejlesztő lennék, sőt, mobil alkalmazásokat (is) fejlesztünk (igaz winmo környezetben és üzleti jellegűeket), de nekem egyszerűen nem esik le, hogy mi alapon lehet következtetéseket levonni ebből az összehasonlításból. Amit látok az az, hogy egy fickó egyszerűen egymás mellé tesz két telefont, rábök mindkettőn ugyanarra az oldalra, majd marha komoly grafikonokat firkant róla. Ez nem teszt, ez nem összehasonlítás. Már abban az értelemben nem, hogy két böngésző sebességéről értelmezhető összehasonlító eredményt kapjunk. Mert ahhoz kellene tudni, hogy mi fut a két gépen, mióta voltak bekapcsolva, nem ujjal kellene indítgatni az oldalakat, hanem automatizálva szinkronban (egy röhej, hogy az ujjbökései között simán vannak tizedmásodpercek, majd a végén alig nagyobb eltérésre kijelenti, hogy X győzött), a wireless hálózat sebességét/elérhetőségét garantálni kell (ugyanoda csatlakoztak? ha egyszerre mennek, melyik forgalmaz prioritással? stb.), és nem utolsó sorban a tesztet illik legalább 5-10-szer megismételni.

    Szóval én nem tudom máshogy felfogni ezt a videót, mint egy end usereknek szóló kvázi demonstárciót. Ha viszont így fogom fel, akkor k***vára nem érdekel, hogy ki milyen technológiát használ, sőt az se, hogy van-e pár tizedmásodperc különbség a betöltésben - de még 1-2mp se. Egy dolog érdekel, hogy az adott oldal megjelenik-e elfogadható idő alatt, úgy jelenik-e meg, ahogy annak ki kell néznie, és azután, hogy megjelent, mennyire kényelmesen tudom elolvasni, nagyítani/kicsinyíteni, navigálni rajta. Erről meg semmit nem tudtam meg a videoból. :)

    Az itt olvasható "szakmaibb" jellegű hozzászólásokat ezért úgy veszem, mint egyéb más forrásból szerzett érdekes információk itteni megosztását. ;)

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák