Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PaksiPeter

    aktív tag

    Tehát 500 000-ért kapnék egy telefont, ami ugyanúgy 128/6-os lenne, mint amit már 4 éve használok, csak nem lenne:
    - magyar swype
    - írisz szkenner
    - beépített stylus pen bluetooth fotós távirányítóval
    - pulzoximéter
    - légnyomásérzékelő
    - rendszerben is fordító szótár
    - sd kártya bővítés
    - 3.1 USB
    - TV-re vezeték nélkül kilőhető asztali DEX mód
    - használható NFC
    - nem játszhatnék a kedvenc MAME játékaimmal
    - Type C
    - kapacitív érintésvezétlésű led smart-tok, amin kinyitás nélkül tudok hívást fogadni, zenét vezérelni és eseményeket elutasítani és nyugtázni.

    De! Cserébe lenne:

    - cuki emoji pack ami a fagyos bugos Samsungon nincs
    - lightning csatlakozó, ami miatt vehetnék kábelt a kocsiba, meg a munkahelyre
    - baleset esetén automatikus segélykérés ami csak az USA-ban használható
    - iMessage amit egyetlen ismerősöm nem használ, mert mikor iPad-en rájuk írtam iMessage-n meg se nézték amit írtam, de Viberen azonnal válaszoltak
    - Super videorögzítési képesség amit egy évben 2X használok és olyan szituban, ahol mindegy a minőség
    - néhány eltávolíthatatlan bloatware ami iPhone-on nincs is de mégis van viszont a Samsungot megszóljuk érte
    - 10.000 Forintos törcsikendő vásárlási lehetőségem.

    Ezt még át kell gondoljam :))

    Ugye nem sértődtök meg? Csak próbálom viccekkel oldani az amúgy feszült politikai helyzetet 😄.

    Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

  • PaksiPeter

    aktív tag

    válasz g4mer #24 üzenetére

    Persze, hogy nem használja ki az átlag felhasználó, mert nincs neki. Ami nincs, azt nyilván nem tudja használni, ahogy én se tudom azt a funkciót használni, hogy az iMessage programban 15X nyomok szivecskét, akkor valami cuki animáció jön elő. Nos ha ezt összevetem mondjuk az íriszszkennerrel, ami áldás volt a Covid idején, hogy maszkban és kesztyűben is tudtam fizetni a kasszánál, hát nem kérdés, hogy mi a hasznosabb (számomra). Nyilván a tinilány meg inkább a szivecskés animációra esküszik, legalábbis ha rajta kívül más is használja az iMessage programot. Most meg csak kényelmi funkció, hogy mikor pörküttes vagy vizes a kezem, akkor is tudok telefont oldani.

    Ezt nem így kell elképzelni, hogy naponta 12X használom a stylus pent távolsági exponálásra, de amikor kell, akkor tudom használni. Viszont ha ápgrédelnék 5 kilóért ájfonra, akkor semmi nem lenne, tehát lefelé váltanék és még fizettem is. Viszont ha Samura váltok, akkor csak az íriszszkenner lenne mínusz.

    Abban viszont igazad van, hogy nem sok újat tudnak manapság felmutatni, ezért nem is váltok.

    Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

  • PaksiPeter

    aktív tag

    válasz Somatom #59 üzenetére

    Én azt is el tudom fogadni, hogy valakinek elég az, amit az iPhone tud. Bár nem nagyon tudom felfogni hogyan lehet élni multifunkcionális vágólap nélkül.
    Csak konkrétan iPhone-on minimális változások vannak és mégis évről évre drágább minden modell. Valamint ha azt nézem, hogy te a 4 éves modellt vetted 230 000-ért ami nem csak szoftveresen, de hardveresen is több szolgáltatást nyújt mint most egy i14, akkor nem jövök rá, hogy mi kerül 500 000-be egy mai iPhone-ban. Vagy ha leveszem az inflációt, akár 400-ba? Mert ok, gyorsabb egy szintetikus tesztben a processzora nyilván, mint a Note 9-nek, de mire használják ott azt a nagy erőt? Hogy 6 internetlap helyett 15 is nyitva lehet újratöltés nélkül? Vagy mire?

    #Felesbandi

    Paksi Péter kolléga nem csak a MAME emulátorral jön (amit minden nap használok), hanem bármilyen más szoftverrel jöhettem volna. Jövök hát a Google fordítóval. Az van iOS-re is. Úgy lehet iOS-en fordítani, hogy megnyitod a programot, beírod az idegennyelvű szöveget és lefordítja. Androidon meg bárhol fordítok vele zenelejátszóban egy kínai zene címét, vagy oroszt, olaszt, nem kell baromkodni. És mindezt ceruzával, a TikTokbam, email-ben, bárhol. Naponta minimum 5X használom. Nem pedig egy évben 3X. Az, hogy te kit láttál nyitogatós tokkal, az egy dolog, nekem az ismerőseim 40%-a nyitogatós tokot használ. Nekem a ledes tokból 2 is van két különböző színben, ennyire nem használom. Kamerát én is használom, csak nem videózásra és nem is profi óriásplakát készítésre tükörreflexes gép helyett, így tökéletesen jó a 4 éves technika. Nem kell jobb.

    [ Szerkesztve ]

    Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

  • PaksiPeter

    aktív tag

    Nem is idézgetek, mert nincs értelme, az alma felhasználók általános megitélése, hogy minden droid szar, a használói pedig hülyék, irigyek és nincs pénzük ájfonra, ezért fikázzák. Ezt szeretném tisztázni.

    Először is, az összes ájfon topik teli van azzal, hogy "ezt meg ezt hogy lehet megcsinálni, milyen alkalmazás kell hozzá".

    Tehát az szemenszedett hazugság, hogy az ájfon tulajoknak minden úgy jó, ahogy van. Csupán ha egy funkciót nem tud megcsinálni, akkor megrántja a vállát és azt mondja: "jó, de akkor is ájfonom van és kész". Mindeközben eskü alatt vallja, hogy a további élete elképzelhetetlen applewatch nélkül.

    A másik dolog, hogy ha az ájfon az sokáig frissül, meg nem kell semmi fícsör mert elég rajta fotózni messengerezni meg tiktokozni, akkor mi a bánatnak kell minden évben új telefon? Ezeket a funkciókat a 10 éves ájfon is tudja és 10 évvel ezelőtt ugyanezt a süket dumát toltátok, hogy az ájfon a világverő fotós telefon.

    Azt elfogadom, hogy nektek megfelel, mert semmire semmi igényetek. Nekem az a bajom, hogy azt terjesztitek, hogy annyira jó az ájfon, ami egy nagy kamu. De azért félrevezetitek az embereket. Ez a baj. Kutyát nem érdekli, hogy egy ájfon önmagában semmire nem jó, csak ha veszel mellé okosórát 200-ért, törcsikendőt 8000-ért, meg mekbukot 500 000-ért és appletévét, hogy tudd használni a telefont. Ez persze direkt van így csinálva, hogy vásárolj vásárolj vásárolj és boldogan meg is teszitek. Csak jön a gyanútlan ember, vesz egy ájfont a szavatokra és otthon szembesül vele, hogy a billentyűzet szar, a zenelejátszó fos, a fotók alkalmazás semmire nem való.

    Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

Új hozzászólás Aktív témák