Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz Uzi74 #7 üzenetére

    Szerintem egy picit többet eszik így nyáron klímával fix 130-as tempóval. De ugye 130 km/h átlagsebességet max akkor mész ha neked 145 vagy 160 km/h az autópályás tempó és lehet haladni. A valóságban ha sebességhatárokat betartjuk akkor nyáron klímával ilyen 22-25 kWh lesz a fogyasztás, télen nyilván több.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Uzi74 #81 üzenetére

    " ... de ha figyelmesen olvasol az ocsóbb típusok futóművére írta a keményet ... "
    Köszönöm az értő, és figyelmes olvasást! :R

    " ... a borulásos balesetek jóval gyakoribban SUV-ok esetén - főleg az USA-ban a lágyabbra hangolt futóművel."
    + 1

    " ... a behorpadás mértéke nem sokat mond a biztonságról, sőt az komoly energiaelnyelő funkcióval rendelkezik."
    Ezen én is jót szoktam mosolyogni, mikor valaki egy koccanás után azzal, hogy, hogy az övén "egy karc sincs", a másik pedig "rommá tört". Az ilyen esetekben látható** sérülés sok esetben nem mutatja az adott jármű valódi képességeit.

    ** itt jegyezném meg, hogy a műanyag lökösök sokszor szinte sérülés nélkül megússzák a koccanást és a formájukat is visszanyerik, de a mögöttük lévő mindenféle energiaelnyelő elemek már közel sem biztos. Ezt a saját autómnál volt "szerencsém" megtapasztalni.

    A lényeg viszont változatlan: az EV térnyerésével - sajnos vagy sem, - egyre több ilyen böhöm nagy autó lesz, mert a technikát valahogy el kell maszkolni. A kecses, lapos szedánoktól, formás kombiktól búcsút inthetünk. Lesznek a SUV-ok (és ezek alfajai: CUV, CAV, stb.) meg az ilyen szopott-gombóc forma nélküli autók, mint pl. a Merci EQS.

    A "villanyság" szerintem akkor fog beérni, mikor majd újra áldozhatunk a design oltárán egy kis hatótávot, mert már annyit el tud menni bármelyik, hogy nem lesz gond 50-100 (vagy több) km mínusz.

    [ Szerkesztve ]

  • paatrick

    senior tag

    válasz Uzi74 #89 üzenetére

    Nem tudok németül, így ezt nem tudom meg belőle. :DDD De az adatokból annyit látok hogy csak 1 literrel fogyaszt többet az X3. Csomagtér itt nincs írva, de megnéztem és az X3 550 liter, a 3 touring csak 497.
    X3 7,8-as fogyasztás. Ennyit eszik az én VW Polom is ;] pedig az kicsi kocsi.

    [ Szerkesztve ]

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák