Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #34 üzenetére

    "A gond itt a szemlélettel van.."

    Pontosan, csak nem úgy ahogyan gondolod.

    A BMW esetében az is meg kell fizetni, hogy nem sorozatban, hanem egyedi gyártásban készült autót kapsz. Pontosan azt a járművet készítik el neked, amit megrendeltél. Az ember munkáját gépek ellenőrzik, a gépek munkáját ember.

    De rugaszkodjunk el a BMW-től, nekem a sorozatban gyártott autó is megfelel. De ezen járművek esetében is a legdrágább alkatrész az akkumulátor. Ezzel a költséggel nem lehet mit kezdeni. Legfeljebb az akkumulátor bérlést kell havonta fizetni, ha azt a konstrukciót választod.

    Én három évvel ezelőtt cseréltem autót utoljára. akkor komolyan felmerült bennem az elektromos autó lehetősége. Akkor nagyjából 40 kilométert autóztam naponta munkába és vissza.
    Egyetlen problémám volt és van. Nem tudom tölteni az autót. A lakásban háromfázisú áram van, de nem tudok megállni a lakás előtt tölteni a a járművet. Ez nem lenne tragédia, ha munkahelyen tudnám tölteni. De ott sem.
    Benzines városi autó lett, az elektromos helyett. Sajnos.
    Nekem az egy töltéssel megtehető távolság, még télen is elég. Nagyobb távolságra a családi autót használjuk.

    Amúgy az nem érv, hogy a magyar autók átlagéletkora bőven 10 év felett van. Európa többi országában is. A járművek minősége sokat javult az elmúlt évtizedekben.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák