Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Nagyjából 17 éve vezetek, és kábé 10 éve van kihangosítós fejegység az autómban, szóval volt már néhány fogadott hívásom vezetés közben. Nekem az a tapasztalatom, hogy az alacsony ingerszintű beszélgetések (mit vigyek vacsorára, anyósnak születésnapja lesz, hülye a szomszéd, stb...) jellegű diskurzusok nem vonják el a figyelmet, főként, mert ezekre a világot megrázó problémákra elég egy reflexből eltolt "Aha, szerintem is". Ellenben, amint konkrét feladat van, például azzal hívnak fel, hogy ez meg ez a gép leállt, az meg amaz a weboldal rosszul működik, és erre kellene valami értelmes választ adni, elég gyorsan képes az ember úgy kilométereket megtenni, hogy a hívás bontása után elkapja a "nabazzegmárittvagyok?!" érzés. Ez pedig egyenlő azzal, hogy közben maximum néz az ember, de csak éppen annyira figyel, hogy úton tartsa a vasat. Mondanám, hogy biztosan én vagyok a balfék, és másnak párhuzamosan megy 50 dolog, ha nem azt látnám nap mint nap, hogy én rántom el a kormányt, hogy ne legyen galiba, mert más hülye, vagy éppen azt, hogy olyan kátyúkba megyünk bele, amiket már száz méterről simán kiszúrok, és lereagálok fejben, aki meg épp vezet, az izomból megy át ezeken, mert "észre se vettem".

    Szóval, én mindig azt mondom, hogy baromi jó dolog a kihangosító/headset, de csak akkor használjuk, ha bennünket hívnak, és muszáj felvenni. A kézben tartott telefonról csak annyit, hogy nem bűntetést kellene érte adni, hanem a jogsit elvenni 1 évre, és ugyanez igaz a félkézzel az ablakban döglök, illetve cigizek meg sminkelek típusú helyzetekre is. A kormányt két kézzel fogjuk. Pont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák