Hirdetés

2018. augusztus 16., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Kinézetre nekem tetszik a telefon. Elegáns. A képernyő automata nélküli max fényerejét kevésnek gondolom, kivéve ha matt a kijelző. Hardveresen okés. Kamera... hát. Kár a fókuszvesztésekért. 1-1 kép jó, 1-1 kép nem jó. Az akku időért jár a piros.
Erre is igaz lesz a mivel keveset adtunk el, nem lesz frissítés szlogen, ami mostanában jellemzi a céget?

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) kbyte1024

kbyte1024
(őstag)

tényleg szép teló,csak a régi hiba,snapi 625 160k-ért?

(#3) Sebhelyes

Sebhelyes
(senior tag)

Akkuméret jó, a márkanevet megfizettetik.

(#4) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

Kifejezetten tetszetős készülék, de továbbra sem értem, hogy az új Androidos BB-k kinek szólnak. Szerintem az ős BlackBerry-sek a BB10 megszűnése után már rég átpártoltak a Samsunghoz, vagy az Almához. Magának a BB-nek, mint névnek a létjogosultságát nem látom a mai piacon. Az utolsó BlackBerry a szememben a Passport és a Classic volt, eszméletlen jó kis készülékek voltak.

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister || Think Different

(#5) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Vártuk a tesztet.
Gondoltuk, hogy nem lesz lenyűgözve a szerkesztő gárda. (Ja, természetesen meg kellett jegyezni, hogy a BBM nem népszerű. Így aztán ki sem fogja próbálni még véletlenül sem a lehetséges felhasználó. Pedig a BBM jó! )
Mindezek ellenére a szoftver alap tekintetében nem játszik egy ligában a többi megnevezett mobillal.
Ez egy másik, módosított android.
Szerintem az irány jó, ez az első vízálló Blackberry. Lesz ez még jobb is. :R

Blackberry ID on BBM: 2C17F2DC és 2BE08052 Az új Blackberry K2 mobilról több mondat érkezik a t.me/crossnordic oldalon! Pattanj fel ide!

(#6) Szabcsizz

Szabcsizz
(őstag)

Látszik,hogy összeszedett készülék lett. Egyedül a kamera fájó pont,legalábbis ennyi pénzért. Minden másban nagyon ott van. Én mondjuk nem mernék venni,azok után ahogy a privet magára hagyták. (már akinek fontos a frissítés)

(#7) Rothmanakos

Rothmanakos
(kvázi-tag)

;] Nincs rajta billentyűzet, pedig ekkora káván elférne ;]

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#8) tothmaxy182

tothmaxy182
(őstag)

Látom ház épül a szinte minden mobiltesztben szereplő, kameraképeken lévő füves területre. Kár... Egy korszak végetér... :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#9) Herreløse

Herreløse
(PH! addikt)

100 körül jó lenne. Majdnem ilyet vettem

[ Szerkesztve ]

Norsk kriger

(#10) icezozo

icezozo
(PH! addikt)

koszonjuk a tesztet!

www.blackberryszerviz.com BBM Channel : C00123956

(#11) marchellow válasza .Szaki. (#4) üzenetére

marchellow
(tag)

Fizikai billentyűzettel van létjogosultsága a Berryknek szerintem. Meg kicsit jobb árazással a többinek is lehetne. A Motiont meglepő módon sikerült nem nagyon túlárazni. Tavasz körül szerintem 100k-ért vihető majd, annyiért szerintem jó vétel.

Amúgy én a Classic > PRIV > KeyONE vonalat jártam be. A Classicot nagyon szerettem, de sajnos eljárt felette az idő. A PRIV szép ígéret volt, de nagyon csúnyán elb*szták. A KeyONE viszont nagyon fasza lett azt kell mondjam. Lehet hogy túlárazott, de a PKB-nak réteg cucc és elkérik az árát. Az meg hogy milyen Snapi van benne, hát szerintem édesmindegy, mindaddig amíg teszi a dolgát, márpedig a KeyONE teszi.

(#12) galaxys80 válasza Polarstar (#5) üzenetére

galaxys80
(PH! kedvence)

Kit érdekel, hogy jó-e a BBM, ha a kutya nem használja? :U

(#13) pit stop

pit stop
(PH! addikt)

Kétharmadáért jó lehetne. Inkább Keyone ilyen árszint közelében, ahhoz sem kell sokkal többet hozzárakni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#14) Coq

Coq
(fanatikus tag)

Megint egy masszívan túlárazott BB... :(

(#15) Csapoati válasza kbyte1024 (#2) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Ez egy Redmi Note 4 pár BB appal, 100-assal drágábban. :D Pedig a dizájn még tetszik is, a fél Kanadányi (;]) alsó kávától eltekintve.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#16) Xaels

Xaels
(PH! félisten)

Tetszetős készülék, simán bevállalnám bármelyik üveg förmedvény helyett, de nincs szolgáltatónál és függetlenül azért ennyi pénzért van/lenne alternatíva.

PSN ID: Lord_Machine_X ///

(#17) kbyte1024 válasza Csapoati (#15) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

mit merészelsz írni!! ;) majd mindjárt kapsz te olyat hogy.... :K amúgy mint írtam tetszik nekem is,csak hát ugye a többi...meglátjuk mennyire esik be az ára.

(#18) Szabcsizz válasza Csapoati (#15) üzenetére

Szabcsizz
(őstag)

Nem is értem,hogy lehet a kettőt egy szinten említeni...🤔

(#19) .Szaki. válasza marchellow (#11) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Örülök, hogy bevált a KeyOne. :)

Teljesen egyetértek Veled, akkor lenne létjogosultsága a BB-nek, ha továbbra is klaviatúrával rendelkező telefonokat adnának. Akkor lenne miért megvenni. Na de ez is, meg az utóbbi időben debütált készülékek is nélküle érkeztek. Én is azért gondolkodtam annyira a Classicon anno.

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister || Think Different

(#20) kutga

kutga
(PH! nagyúr)

Vajon ezt meddig támogatják? ;]

Az élet négy magnál kezdődik.

(#21) szori válasza Csapoati (#15) üzenetére

szori
(tag)

max a specifikációkban, de sok tekintetben össze sem hasonlítható a két készülék. (Összeszerelés minősége, szoftver, megbízhatóság, biztonság stb.) Tapasztalatból mondom.

(#22) janeszgol válasza .Szaki. (#19) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Meg kellett volna próbálniuk a 300 dolláros ársávban billentyűzetes BB-t kiadni a fiataloknak. De valami értelmeset. Nem tették, ráadásul ahogy elnézem a kevés BB-t birtoklókkal is kicsesznek. Szép cég.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#23) icezozo válasza Csapoati (#15) üzenetére

icezozo
(PH! addikt)

latom eltevesztetted a datumot! aprilis elseje meg odebb van ;)

de azert kellemes unnepeket kivanok neked es a Xiaomi-nak! csak hasznald egezseggel :D :D :D

(#24) .Szaki. válasza janeszgol (#22) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Én is így látom.

(#25) batai15

batai15
(PH! félisten)

Kinézetre nagyon jól néz ki. Tobbi? Hagyjuk

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#26) batai15 válasza .Szaki. (#19) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

Az a baj hogy a billentyűzet annyira réteg termék már hogy nem éri meg.
Kb 2 éve még esküdtem én is a hardveresre, azóta annyit fejlődtek a billentyűzetek hogy melette szinte már nincs értelme.
Pedig mondom, régebben odáig voltam érte.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell******* Redmi note 4 eladó!

(#27) atike

atike
(PH! nagyúr)

Tetszik a hátlap, az akksi... Na de ez az ár... Erősen túlzás. :U

(#28) gsmhuszarka

gsmhuszarka
(újonc)

Jöjjenek már vissza a régi tényleg RIM által készített minőségi BB készülékek ..

Ugyan ez értendő a QNX alapú rendszerre ..

Ezerszer stabilabb,biztonságosabb,hatékonyabb,illetve megelőzi az iOS és Android rendszert nagyon sok értelemben .. itt gondolok kernel szintre .. illetve arra hogy míg egy iOS -es készülék zárt de bőviteni se lehet,ugyan ez BB 10 esetében már lehetséges + zárt környezetbe emulálja az Android Appokat :D

Na gyerekek ez kell nekünk vissza.. csak most kopogjuk le .. sajnos Apple csinálta jól.. BlackBerry elb*szta azt amit nem kellett volna... Voltam BB tulajdonos és szerettem .. de sajnos igen kifutott a rendszer .. se támogatás stb.. Telefon olyan szinten zárt hogy Android rendszer mókolás lehetetlen ..

Skills : Szervizes[iPhone,iPad,Macbook,iMac,iPod,kiegészítők],BGA Reballing,SMD alkatrészek és más forrasztási műveleteket vállalok,kijelző csere stb.

(#29) Hallosz

Hallosz
(fanatikus tag)

Mutatós készülék, igényes külső. Ennek ellenére, a Windows Phone sorsát látom körvonalazódni A BB-nél.

[ Szerkesztve ]

"a pénz okos ember zsebében szolga, az oktalan zsebében úr"

(#30) marchellow válasza batai15 (#26) üzenetére

marchellow
(tag)

Szerintem (ma már) pont nem a gépelés a fizikai billentyűzet előnye. Hanem hogy van 52 shortcutod, amikhez hozzátudsz rendelni mindenféle jóságot: pl 'w'-re kapcsolja ki a wifit, 'h'-ra nyissa meg a focieredményeket, 'm'-re messenger, 'f'-re flashlight, 't'-re futtassa le ezt és ezt a Tasker taskot, stb...

(#31) batai15 válasza marchellow (#30) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

hát ezeket meg lehet máshogy is oldani, meg kb annyi értelme van mintha az autót lakni használnád, nem eljutni a-ból b -be.

(#32) Polarstar válasza batai15 (#31) üzenetére

Polarstar
(PH! nagyúr)

Meg lehet. De a virtuális klavis szedren is ugyanúgy megy, ahogy Keyone-on is.
Csak az közvetlenebb, direktebb sokkal.
A billentyűs pedig még ezt a ficsört is megfejeli pár extra elemmel.

Bár ezt te nem értheted, miért olyan jó. Mert neked nincs szedred.

Blackberry ID on BBM: 2C17F2DC és 2BE08052 Az új Blackberry K2 mobilról több mondat érkezik a t.me/crossnordic oldalon! Pattanj fel ide!

(#33) jUUh

jUUh
(őstag)

Nem egy meggyőző készülék, ráadásul mocskos drága.. :U

Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB

(#34) Massmurderer válasza Coq (#14) üzenetére

Massmurderer
(senior tag)

Apple cuccok mintha nem lennének túlárazva picit se mi? :DDD

(#35) Szabcsizz válasza jUUh (#33) üzenetére

Szabcsizz
(őstag)

Miért nem meggyőző?

(#36) batai15 válasza Polarstar (#32) üzenetére

batai15
(PH! félisten)

hát több hátrányát látom mint előnyét, és számomra egy droidos szeder felér egy rulett kerékkel + ilyen árazás mellett nem ilyen hw kellene.

(#37) .Szaki. válasza batai15 (#26) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Amint rányomtam az Entert nekem is megfordult a fejemben, hogy ámbátor elég rétegigény a klaviatúra. Viszont azzal kitűnne a többitől. Így nekem csak egy a sok Androidos termék között, nem látom azt a pluszt, ami eladja.

(#38) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

Még mindig igaz, hogy a fizikai klavi hordoz egy óriási pluszt. És ezt a sejtést kutatók igazolták is NMR(Nukleális Mágneses Rezonancia, alias szeletelő röntgen) alatt.
Az agy aktivabb, több kapcsolat, gyorsabban dolgozik billentyűs módban, mint tapi kijelzővel.
Az erő legyen veled! :D

[ Szerkesztve ]

(#39) gepardlacee

gepardlacee
(kvázi-tag)

Jól sejtem, hogy a jövőben nem lesznek a mobiltesztekben "elhanyagolt szomszéd telek" fotók?

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#40) Fall-N

Fall-N
(őstag)

"Kezdőképernyőt widgetekkel telerámolni manapság nem szokás, feleslegesen sok helyet foglalnak, sokkal könnyebb elérni az adott szoftverek teljes változatát, és mivel villámgyorsak a mobilok, időt sem nagyon spórolunk vele."

Erre jó a Popup Widgets. Egy suhintás felfelé az ikonon és előjön a widget. Igaz ehhez kell Nova launcher.

(#41) marchellow válasza batai15 (#31) üzenetére

marchellow
(tag)

Nem azt mondom hogy nem lehet élni nélküle, de powerusereknek/productivity freakeknek nagyon hasznos.

(#42) szori válasza batai15 (#26) üzenetére

szori
(tag)

Közel sem a gépelés miatt imádom elsődlegesen a billentyűzetes telefont. Hanem azért, mert bármi kell, el kezdem gépelni, és ott van. Pl. ha a beállításokban egy olyan dolgot keresek, ami almenü almenüjének az almenüje (és talán egyből nem is tudom hol keressem), helyette csak beírom, mit akarok változtatni. Vagy ugyanígy egy nevet sokkal könnyebb megkeresni. Scrollozni is imádok vele.

(#43) lugosi válasza Csapoati (#15) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Pont ezt gondoltam én is, hogy 60k körül lenne ez elfogadható vétel. 69.9-ért bemutató áron, januárban akcióban 60 függetlenül.
Nem tudom miért erőltetik ezt a gyenge hardvert ebben az árkategóriában, de hát a BB-től már annyi hibát láttunk, hogy meg se lepődök.

Ahogy az én hazámban mondják: Nostoj vrekjá, nemmoj pustá!

(#44) petymeg

petymeg
(PH! addikt)

Nagyon tetszik a telefon! De százezret adnék érte max.

...bezzeg régen tömör volt a kifli...

(#45) turbulencia8 válasza petymeg (#44) üzenetére

turbulencia8
(őstag)

Nagyon gyorsan le fog esni az ara.

(#46) pengwin válasza icezozo (#23) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Volt már a kezemben jó pár Xiaomi az elmúlt pár generációból és van a családban BlackBerry Priv meg Xiaomi tablet is.

Szerintem már csak a BB fanatikusok látják azt a minőségbeli különbséget, ami indokolná a majd' 100.000 forintos felárat. ;)

Viszont ameddig a Samsung és egyéb nagynevű márkák is (majdnem) ennyire túlárazzák a mókusvakítós (értsd: "minőségi", "elegáns") középkategóriás készülékeiket, addig a BB sem lóg ki nagyon a sorból. Csak az ő készülékeiket még az "A"-márkás konkurensekkel azonos áron is nehéz lenne eladni, annyira nincs már meg a brand recognition.

Ezzel a hardverrel, ennek a készüléknek max. 120.000 HUF-on lett volna szabad nyitnia, de sokkal inkább 100.000-en, ha el is akarnának adni belőle egy tisztességes mennyiséget.

Persze, szép és jó a BB-s forkolt android, de ez még a hardveres billentyűzetnél is kevesebb ember számára döntő tényező.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#47) Csapoati válasza pengwin (#46) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Pontosan így látom én is, csak a BB-s szektások (mert ez már ahhoz van közel) hülyének néznek érte. Közben az eladások meg minket igazolnak.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#48) hsrasus

hsrasus
(fanatikus tag)

A telefon nagyon ígéretes volt és tetszik is külsőre. Szerintem elengedhetetlen, h a telefon külsőleg is tetsszen, addig nem is érdekelnek a paraméterei. Jelenleg is Z10 tulajként azonban kissé szomorú vagyok. Volt a kezemben PRIV és bár nem is tetszett annyira azzal az is bajom volt, h vastag, de az igazi bajom az volt, h batárnagy. Namost ez akkor legalább akkora, ha nem nagyobb. :W Kérdem én mi lesz így a Z10 tulajokkal? :O
Az a bajom, h továbbra is nagyon tetszik a telefon, bár még élőben nem láttam, de nagynak érzem. Tud valaki helyet, ahol kézbe lehetne venni, meg lehetne nézni??
Amúgy nekem az rémlik, h nem teljesen ugyanaz a kamera van benne, mint a KEYONE-ban. Egyébiránt találtam egy összehasonlító videót, ami alapján normál fényviszonyok között ugyanolyan képeket csinál mint egy nála 3x drágább telefon :Y

Mondjuk akkor is gáz, h ugyanannyiba kerül mint a nokia8, holott annyiba kellene mint a nokia7 ás méretben is akkorának kellene lennie.

(#49) pomorski

pomorski
(őstag)

Nagyon szép! Már csak egy kisméretű mobilnyomtató kellene mellé, hogy tényleg mozgó üzletkötő legyen... :)

(#50) icezozo válasza Csapoati (#47) üzenetére

icezozo
(PH! addikt)

ajanlom figyelmedbe!
[link]

kicsit igencsak messze vannak attol,hogy lehuzzak a rolot ;)

de lehet fikazni a BB-t !

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.