Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    Most őszintén, ki akarja játékplatformnak használni a Mac-et? Nem fikázás, meg semmi, de aki játszani akar, szerintem ehhez nyúl utoljára. :)

  • (Kolombusz)

    veterán

    válasz FoxiestFox #1 üzenetére

    Aki viszont makkocskát használ, az örülhet annak, ha több játék is érkezik a gépére.

  • nap

    addikt

    válasz FoxiestFox #1 üzenetére

    Anno a műegyetemen a mac többek között két képernyős civilazationnal demózta a gépeit...

    browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

  • Invadrr_Zim

    tag

    válasz FoxiestFox #1 üzenetére

    A felreertesek elkerulese vegett, a Mac gepek kegyetlen erosek, es egyre inkabb betor a jatekiparba is. a cikk lenyege az lett volna, hogy OS-re is kijon. elvegre ha veszel egy Mac-et, semmi nem gatol meg abban, hogy feltegyel egy windows-t, es ha azt nezed, hogy az apple multimedias eromuveket gyart, ertheto, hogy miert hasznaljak sokan jatekra is.

    es hogy konkret valasz is legyen: nekem tobb kollegam is ezt az utat jarja.

  • Kris87

    aktív tag

    válasz Invadrr_Zim #4 üzenetére

    Nem azért erős a mac, mert az apple gyártotta, hanem mert nem sz@rból van összerakva. "Multimédiás erőműveket" bármely más gyártó is össze tud hozni, sőt ha az árat nézem, akkor még jobbat is. Szóval csak azt akartam ezzel mondani, hogy a mac szívében is intel proci dobog, gyakorlatilag nem gyorsabb egy azonos konfigú másik gépnél.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Invadrr_Zim #4 üzenetére

    A régi power architektúráról hallottam, hogy bitang erős. 133MHz-es prockó pörgette a Quake 3-at... A mostani Mac-ek tudtommal sima PC-alkatrészekből állnak, és én úgy vagyok vele, hogy ezzel a lényege veszett el. Egy szép PC 3x annyiért? Nemá. Ennyire ne nézzenek hülyének. Tény hogy minőség meg stb, de ez nem az én műfajom. De dicséretes, hogy az ő oprendszerükre is jön cucc. :)

  • wood_

    csendes tag

    az apple egy gagyi bizsucég.
    zakkant, kivagyi, metroszexuális divatmajmoknak ad méregrdágán selyembe csomagolt homokot.

    az én mekpróm (2xDual Xeon @ 2Ghz w 4Mb) hétszázezres (!) árába belefért egy NVIDIA GeForce 7300 GT! a játékerőmű! :)
    az összes, a dobozban lévő hardvert megveheted a sarki fűszeresnél kb 300 pénzért, magyar adókkal + kiskereskedelmi árréssel. határtalan pofátlanság az apple magyar fordítása, tudtátok? a következő szótárban már benne lesz, mint másodlagos jelentés...

  • cucka

    addikt

    válasz wood_ #7 üzenetére

    az én mekpróm (2xDual Xeon @ 2Ghz w 4Mb) hétszázezres (!) árába belefért egy NVIDIA GeForce 7300 GT! a játékerőmű! :)
    az összes, a dobozban lévő hardvert megveheted a sarki fűszeresnél kb 300 pénzért, magyar adókkal + kiskereskedelmi árréssel.

    Aha, azért legközelebb az ilyen megállapítások előtt nézz utána, mennyibe is kerül egy dual xeon alaplap és 2 xeon proci magyar adókkal és kiskereskedelmi árréssel.

  • Invadrr_Zim

    tag

    válasz wood_ #7 üzenetére

    ezt azert nem jelentenem ki igy.
    sot, hogy pontositsak, kifejezetten bunko megjegyzes volt, es csak azert, mert te nem tartozol a vasarloi korukbe, meg nem kellene mas embereket kritizalnod.

    es bar nem vagyok apple fanboy, azt mondom, hogy 35 ropiert egy 80 gigas ipod, amit masodsorban pendrive-nak hasznalok kifejezetten jo vetel volt tavaly ilyenkor.

    itt megintcsak nem az apple a problema, mert mint elotted emlitettek, minosegi termekeket gyart, csak epp pont a magyar importor dolgozik eleg magas arressel, amire meg rajonnek az importkoltsegek, amik magyarorszagra sajnos eleg magasak.

  • wood_

    csendes tag

    válasz cucka #8 üzenetére

    Intel Xeon 5130 2.0 GHz Aktiv Box
    Intel Xeon 5130 2.0 GHz Aktiv Box
    Dual-Core CPU, 2 x 2,00 GHz, Socket 771, FSB 1066 MHz, Cache 2 x 2MB
    69 927 Ft

    Intel S5000VSA4DIMMR
    2xSocket-771, INTEL i5000V, FSB 1333MHz,4DDR II SDR,VGA, 2xGbitLAN,Serial ATA II/300-RAID, S5000VSA
    Intel S5000VSA4DIMMR további adatai 109 320 Ft

    a maradék ötvenezerbe szerinted belefér két vinyó és négy giga ram, vagy keressek neked ahhoz is pontos árakat; tájékozatlan, ám szívesen beszólós barátom...? :)

    Invadrr_Zim
    veled ellentétben én apple-felhasználó vagyok úgy tizenöt éve (ahogy a hozzászólásomból is kiderül), így a véleményem talán meglapozottabb, mint a tied; még ha bunkóság is. amúgy ha az igazság bunkóság / fáj valakinek, akkor inkább hazudjunk?

    egyébként nem az ipodról vagy az iphoneról beszélek (értelmetlen divatkütyük, számomra érdektelen), ott valóban van valami kapcsolat az ár és a tartalom között. high-end desktopban viszont (ami engem érint) el van szállva az apple rendesen. sajna nekem munka miatt muszály...

  • cucka

    addikt

    válasz wood_ #10 üzenetére

    a maradék ötvenezerbe szerinted belefér két vinyó és négy giga ram, vagy keressek neked ahhoz is pontos árakat; tájékozatlan, ám szívesen beszólós barátom...? :)
    Először is a történet már ott elvérzik, hogy egy régebbi mac pro 700 ezres árát veszed alapul, akkor az akkori processzor árakat nézd, ne a mostaniakat. Én is tudok példát mondani arra, hogy a 2 éve méregdrága hardvert milyen olcsón tudnám most megvenni.

    Jelenleg a 700 ezres macpro-ban két darab 2.8ghz-es négymagos processzor van, ezek darabja 200 ezer forint körül mozog. Továbbá elfelejtetted, hogy drága db-dimm memóriát kell vegyél, ezen kívül kifelejtetted a kalkulációból a házat (a csúcskategória felé nézelődj, nem codegen és társai), tápot (hasonlóan, a mac-be nem a vargáné és tsa. gyártja a tápokat), videókártyát, dvd-t, hangkártyát, bluetooth-ot és a szoftverek árát. :U

  • wood_

    csendes tag

    válasz cucka #11 üzenetére

    egy éves a vas. a hardware értékcsökkenését talán fedezi, hogy én kiskereskedlmi árakkal számoltam. ;)
    egyébkét a fent nevezett proci nem lett lényegesen olcsóbb, a szerverprocik ára nem mászkál annyira összevissza, mint az új asztali slágertermékeké.

    egyébként
    Intel Xeon 5320
    Quad Core, 1.86 GHz, 1067 FSB, 2 x 4 MB, dobozos
    84.564 Ft
    ez nem az 5440 harpertown, ami az új mekbe van, olyant nem leltem magyar kisboltban.
    ez a fenti órajelében tér el az 5440től. demég ha százötven is a 440...!
    Kingston 4Gb 667MHz FBDIMM memória Kit (KTA-MP667AK2/4G) - 29 238 Ft
    nyolcszázasat nem találtam...
    még hozzávesszük a harmincezret a tápra, ultralowend 2600xt-t tizenkettőért, vagy ingyen hw-bolt mögötti kukából (ez a félgigás,a kettőötvenhatosat nem találtam). ami az enyémben van, azt súlyban veszi át a MÉH, annyit is ér...
    és igen, megtaláltad a csalást a számításban: valóban, az igen költséges dvd-meghajtót kihagytam a listából, reméltem, nem veszed észre. így, a plusz hatezerrel már csúnyán borul a képlet. bluetooth az én mekemben nincs. az újban már van, de most helyettesítsük azzal az adapterrel, amit ingyen kaptam a telefonomhoz.
    a házat direkt hagytam ki. ha visszanézel, láthatod a probléma felvetésénél is, hogy a dobozon belül lévő hardverről van szó. házam addig volt, amíg rájöttem, hogy ha a cuccot az íróasztal géptartó részébe szerelem az oda pakolt ház helyett, akkor tulajdonképpen csak hőszigeteléstől szabadulok meg.
    valóban, joggal mondhatod most, hogy a processzor az elején komoly, teljesítményt befolyásoló tényező. így a fenti bithalom csak érdekesség, mintegy rávilágítás a kérdéskörre, amely - valljuk be - feleennyi karaktert sem érdemel. nem beszélve az offságáról topikilag. de azt a hétszázat csak nehezen érjük el.

    a konkrét problémám nem csak az ár amúgy, hanem az a jellemző mentalitás, hogy kiáll a díszdzsobsz a pódiumra és százfele fikázva (mindenkimás hülye) fényezi a szemetét, hogy mennyivel jobb mint minden más, de az igényessége csak szavakban él, annyira már nem fontos a dolog, hogy a legdrágább gépükbe ne a legutólsóbb, leggagyibb vga-t tegyék, annyira kevés memóriával, ahogy boltban kapni sem lehet. és itt konkrétan a saját egyéves gépemről beszélek. érted: nem a cslingelő forintokról van szó, hanem a stílusról, a hozzáállásról, a csúsztatásokról. elég ha kívül fényes...
    meg amikor kedden az oldalukon a g5 volt a világ legjobb processzora, ami fényévekkel előzi a korát (mindenkimás hülye), százezer hazudott teljesítménygrafikonnal; szerdára meg az intelproci lett a legjobb, és egyészen másképp hazudott grafikonok folytak a képernyőről (mindenkimás hülye). yes, its true. meg a iammac-iamPC reklámok, amik az éjsötét rangkóros kivagyisággal küzdő, státusszimbólumhalmozó idióták alá adja a lovat. hiába a célcsoportnak meg kell felelni. na eleget hisztiztem. pedig csak a videokártyán húztam föl magam...

    de hogy ne csak az én véleményemmel szemben határozd meg a sajátod, áruld el:
    - te vennél csúcs asztali meket a spórolt pénzeden? ha igen, mi az a plusz hozzáadott érték, ami miatt az apple mellé tennéd a voksod...?
    használtál már huzamosabb ideig régi os-t vagy osx-et? szerinted - ha van egyáltalán - melyek a fő előnyei az xp-hez képest?

Új hozzászólás Aktív témák