Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Hű de izgalmas. Ja nem. :)
Cicaharc.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#4) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Minket nem erint tulsagosan, de a cikket elolvasva nagyon oket sem. 😂

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#5) Dovloran válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére

Dovloran
(senior tag)

:DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Y - LG Optimus F6 - Apple iPhone 4S 16GB ~ iOS 6.1.3 ---> A downgrade módszerért írj privátban! - Apple iPhone 5S 16GB - Meizu M6 Note (32/3 Kék)

(#6) haxiboy

haxiboy
(PH! kedvence)

Sosem láttam értelmét az ilyen szabadalmi harcoknak. A cikkben említett funkciók konkrétan melyikek, mert így megítélni sem tudom a súlyosságát. :U

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#7) Crafter32

Crafter32
(őstag)

Kínai meg a szabadalmi perek 😁 egy vicc. Mindent másoknak amit csak lehet.

A másik vicc az Apple. Régen boldog boldogtalan beperelt, legalább kap visszafelé is egy kis ízelítőt.

Amúgy meg olyan mindegy. Több pénzük van, mint amit én el tudok képzelni ha kívánhatnék egy aranyhaltól.

(#8) INGJOKE válasza bLaCkDoGoNe (#2) üzenetére

INGJOKE
(őstag)

Azt hittem az áraik miatt tiltották, be a kö**ög apple-t...:D

Rájöttek, hogy szabad rablás zajlik... :D :DD :DDD

Troll! Feed them!!! Mi mix 2s 6/128(EU dev)+Amazfit pace+Mi Notebook pro I7 16 gb 256 gb ssd

(#9) Mrpingvan

Mrpingvan
(kvázi-tag)

Az azért elég vicces, hogy ha belegondoltok, hogy ott gyártják, magyarul csak ki mehet az országból.

(#10) MaCS_70 válasza janeszgol (#1) üzenetére

MaCS_70
(PH! nagyúr)

Szerintem izgalmas -- lenne, ha ismernénk a részleteket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) Rinocerosz válasza Crafter32 (#7) üzenetére

Rinocerosz
(tag)

Én is pont erre gondoltam kína meg a szabadalmi perek...
Meg azt is jó lenne tudni, hogy melyik telefonokról van szó.

(#13) .Szaki. válasza Rinocerosz (#11) üzenetére

.Szaki.
(őstag)
LOGOUT blog

A cikkben szerepel: 6S-X

(#14) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

De nemrégen volt hír, hogy nem fogy az iPhone Kínában. Szóval mindegy. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#15) nordo

nordo
(tag)

Egymást perli a két amerikai cég,de érdekes, hogy csak kinában sérti a qualcomm szabadalmait az apple-intel páros.

[ Szerkesztve ]

(#16) Rinocerosz válasza .Szaki. (#13) üzenetére

Rinocerosz
(tag)

Valóban elsiklottam felette valahogy :(

(#17) spawn21 válasza Herreløse (#12) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Tehát Te már el is kezdted. Gratulálok :)

"pixel 3"

(#18) Landro

Landro
(kvázi-tag)

Gondolom, hogy Kínát eléggé zavarja, hogy akad egy olyan mobilgyártó amelyik nem a Távol-keletre önti a nyereségét és amelyet nem tud totálisan kontrollálni. Már többször korlátoztak Kínában Apple termékeket, most ráadásul találtak egy elégedetlen, ráadásul amerikai, korábbi beszállítót, akit jól fel lehet használni a saját érdekükben. Szerintem egyszerű piacvédő intézkedés a kínai kormányzat részéről.
De lehet, hogy rosszul gondolom, sőt biztos :)

(#19) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

A legviccesebb a dologban, hogy a QC elveszítette ugyanezt a pert az USA-ban, Kínában meg megnyeri... :F

(#18) Landro: Kínából az Apple konkrétan megmozdítani nem tudna egy fillért se állami engedély nélkül. Apple számára Kína a második legnagyobb piac, igen nagy eladásokkal ez elég jól látszik az AppStore forgalomban is.

[ Szerkesztve ]

(#20) strogov válasza nordo (#15) üzenetére

strogov
(fanatikus tag)

"de érdekes, hogy csak kinában sérti a qualcomm szabadalmait az apple-intel páros"

A világ többi részén is megy az adok-kapok. EU pl. qualcomm-ot büntette majdnem 1 milliárd USD-re, mert visszaélt a szabadalmaival. A visszavágót itt még csak értelmezik.

A szabadalmi trollkodás szerintem komolytalan ezen a szinten. Ami súlyos ügy lehet az az üzleti titkok átadása az intel-nek. Ha arra van komoly bizonyítékuk, akkor az kasza lesz. Arról nem is beszélve, hogy az intel be is dobta a törülközőt időközben, így az iphone értékelhető 5G modem nélkül maradhat ... nem mintha az intel értékelhetőt alkotott volna 4G terén. Tavaly a qualcomm cuccait kellett butítani, hogy ne legyen látványosan jobb az azzal szerelt iphone.

(#21) fidjevo

fidjevo
(újonc)

De megszerettétek ezt a Cupertino nevet. Eddig csak "a Cupertinoiak", most meg már úgy mondjátok mint megváltoztatta volna erre a nevét az Apple. Nem értem miért terjett el ez ennyire a szakportálokon. A koreai gyártó, a japán gyártó, moutain-view stb, stb. Ez amolyan "mondok egy helyet, és melyik cégre gondoltam" játék?

(#22) vicze1 válasza fidjevo (#21) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Hogy hivatkozni tudj a cégre és ne kelljen 30x ismételni egy cikkben, hogy Apple vagy bármi más. Hírírókat megtanították az iskolában, hogy kerüljék a szóismétlést. :)
Qualcomm pl. nem San Diego, mert a köztudatban nincs benne, hogy ez a cég oda való, míg a többinél általánosan igen. Amennyiben valamelyiket nem tudod, nyilván nem túl sokat segít, de az országot azért általában illene tudni, ha már szakportál.

[ Szerkesztve ]

(#23) Freiherr válasza fidjevo (#21) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Köznyelvben is elterjedt, pl. országok helyett a fővárosra hivatkoznak, Moszkva nem helyesli, Berlin rosszallását fejezte ki stb. Mindenki érti, nincs ezzel baj.

XXX

(#24) .Szaki. válasza vicze1 (#22) üzenetére

.Szaki.
(őstag)
LOGOUT blog

Tökéletesen igazad van, de azt azért tegyük hozzá, hogy ezt nem a híríróknak tanították, hanem mindenkinek általános iskolában fogalmazás órán. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) balgab84

balgab84
(fanatikus tag)

Szerintem huawei ugy miatt lett ez a szankcio.....

(#26) nordo válasza balgab84 (#25) üzenetére

nordo
(tag)

Nem hiszem, mert talán a huawei függ legkevésbé a qualcomm-tól.

(#27) vicze1 válasza .Szaki. (#24) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Reméljük, a jellegi helyzettel nem vagyok tisztában, nem mostanában volt. :)

(#25) balgab84: A Huvi nem állami(azaz kevésbé), a ZTE az állami cég. De azért szerinted egy US céget büntettek egy US céggel szemben, hogyan van a US ellen? (Főleg, hogy Kanadában lett letartoztatva...)
Másrészt nem szankció, mivel bírósági ügy ami fellebbezve lett és még évekig rágódnak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#28) .Szaki. válasza vicze1 (#27) üzenetére

.Szaki.
(őstag)
LOGOUT blog

Ez mondjuk jogos, nekem sem épp tegnap volt.. :))

(#29) nyisziati válasza balgab84 (#25) üzenetére

nyisziati
(őstag)

Szerintem is visszavágás a Huawei vezér lányának letartóztatása miatt.

(#26) nordo: itt nem függésről van szó, ez már politika.

Redmi Note 2 (CyanogenMod 12.1); QKZ kd8 HEAVY BASS; Pebble Time Steel

(#30) J&P válasza janeszgol (#14) üzenetére

J&P
(újonc)

Pont erre gondoltam én is. :) Oly mindegy.

Passat pdtdi S9

(#31) 7Heads Drago

7Heads Drago
(PH! addikt)

Miiiii???
Eddig azt hittem hogy csak a Huawei lop. Legalábbis sok helyen ezzel jöttek a juzerek. Persze ez nem lopás, csak kölcsönzés. ;]

[ Szerkesztve ]

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#32) prabhu

prabhu
(fanatikus tag)

Visszanyalt a fagyi? :)

(#33) Giovan! válasza vicze1 (#27) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Kanada, USA, ott van az már, az egyszeri fórumozó úgysem tudja a különbséget ;]

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#34) laleh válasza INGJOKE (#8) üzenetére

laleh
(PH! addikt)

Az még várat magára. :DD

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés törött is!

(#35) Blizzardking válasza Freiherr (#23) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Állítsuk meg Cupertínót! Állami konzultáció arról, hogy a kínai nép támogatja-e az ország informatikai kifosztását az USA által. Ha összesen 3 kínai megy el szavazni, de nem-et nyom, már sikeres volt a konzultáció! Én ezt csinálnám, ki lett próbálva, működik!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.