Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #49 üzenetére

    Úgy értem, hogy ha rendeződik a piac, akkor ahhoz képest a mostani helyzet aranykornak fog tűnni. ;]
    Amúgy továbbra is tartom, hogy a kb. 2005 előtti időszakhoz képest most lényegesen jobb a sorozatok minősége.
    Olyan, hogy egy tv csatorna belpolitikai harcainak az áldozatává váljon egy amúgy minőségi és népszerű sorozat, mint ami a Firefly-al történt, ma nem fordulhat elő, mert a szolgáltató nem engedheti meg magának, hogy átengedje a konkurenciához. Kizárólagos szerződésekbe meg nem lehet belekényszeríteni a gyártókat, mert sok a befektetni kívánó szereplő. Ennek a világnak lesz sajnos előbb-utóbb vége, ahogy kihullanak vagy összeolvadnak a streaming szolgáltatók.

    #50 Necroman_Mk2:

    "Szerintem meg inkább a régi, minimum 20 rész/évad sorozatoknál volt jellemzőbb a filler epizódok megléte, pláne, ha egy nagy történetet mesélt el."

    Nem a szokásos filler epizódokról beszéltem, hanem egy történet normális kifejtéséhez szükséges filmidőről.
    Egy ezeroldalas regény mozifilm változata legfeljebb a könyv kilúgozott csontváz verzióját tudja csak elmesélni, kb. színpadi verziót kell írni belőle, egy sorozatban viszont sokkal jobban lehet követni az eredeti mű ritmusát és részletgazdagságát.
    Korábban erre azért nem volt lehetőség - pedig a terjedelem akkor is rendelkezésre állt -, mert egyrészt a tv csatornák előnyben részesítették a "series" sorozatokat (amelyekben az epizódok nincsenek közvetlen kapcsolatban egymással, és a történet fő íve legfeljebb az évadzárókban halad tovább) és a komplett egész történeteket elmesélő "serials" műfajjal ritkán kockáztattak, mert azokkal nehezebb volt évad közben behúzni az új nézőket.
    Másrészt meg nem folyt annyi pénz a sorozatgyártásba, amivel egy-egy nagyobb szabású sztorit normálisan meg lehetett volna filmesíteni. (Ebből a szempontból volt vízválasztó a Trónok harca, ami bebizonyította, hogy lehetséges üzletileg is sikeres szuper költségvetésű sorozatot készíteni.)

    "Illetve oké, hogy a bulk feltöltést népszerű, de hosszú távon szerintem fenntarthatatlan ebben az iramban, és a Netflix is átgondolja ezt."

    Nem feltétlenül a bulk feltöltés a lényeg, hanem hogy a korábbi epizódok végig a néző rendelkezésére állnak, azaz bármikor fel lehet venni a fonalat, így az alkotóknak nem kell minden egyes epizóddal nézettségi rekordokat döntögetni csak hogy ne kaszálják el a sorozatot. Ha az évad összességében jó nézettséget produkál, akkor berendelik a következőt függetlenül az egyes epizódok népszerűségétől. Ezzel az alkotók sokkal nagyobb mozgásteret kaptak, mint a tv-s korszakban.

Új hozzászólás Aktív témák