Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz #72042496 #41 üzenetére

    Nekem a Corsair H75 közel 4 év után kezdett el kerregni. Aztán kiszerelésnél láttam hogy a radiátorának a közepén van pár centiméter távolságra egymástól két pici lyuk amit a vízkő(?) befoltozott... Az 5 év garanciának köszönhetően vissza kaptam az eredeti vételárát.

    A később vásárolt ARCTIC Liquid Freezer 240-ben meg egyik napról a másikra megállt a pumpa... már a BOOT is furcsa volt és a Windows is akadt mint a veszedelem... BIOS-ban láttam hogy az akkori 4790K a fixált 4700MHz és 1,265v-al 98-99°C-on áll... beléptem Windows-ba hogy biztos csak valami mérési hiba... hát nem... a HWiNFO a pumpára 0 RPM-et írt a 4 magra Windows alatt 98-99°C-ot...

    Az AF240-et visszavíve kérdeztem, hogy sokat hoznak vissza ebből a típusból? Az adott bolt ügyintézője mondta hogy előttem 35 darabot hoztak vissza belőle... pár napra rá kb mindenhonnan lekerült a boltok polcairól. Én meg kb 2 hét múlva vissza kaptam az eredeti vételárát.

    Most épített vízhűtésem van, de tanulva az AF240 esetéből, a HWiNFO a Windows-al együtt indul és a CPU magjaira és a pumpa fordulatára riasztást állítottam be ami jelez ha gond van.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák