Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-24 21:25:13

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#801) Koktail válasza k810 (#799) üzenetére

Koktail
(tag)

Igen én is csak ezt talàtam meg àtlátszókat amiből van olyan hogy nem csak tüske van a szilikonon belül hanem a sarkainàl 2-3os a szilikon réteg :-D lehet kipróbàlom mindkettőt.
Igazàból a spigen slim armor vagy nem is tudom mi a neve amilyen lg g2ön volt szilikon a sarkoknàl antishock tüskékkel és erre jött még rà egy műanyag rész.

(#802) Macika66 válasza dwd1 (#800) üzenetére

Macika66
(őstag)

Ennyiért van náluk full ragacsos...

[ Szerkesztve ]

(#803) Macika66 válasza dwd1 (#800) üzenetére

Macika66
(őstag)

Az One az még siküvegű volt, ott egyszerűbb a dolog.
Sajnos az US az OP3-asra sem tudott full adhesive üveget gyártani...

(#804) ollie válasza kano (#794) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Sajnos pont elfogyott a 128-as, mikor rendeltem, így kénytelen voltam 64-eset. Bár hozzátenném, hogy alapvetően nincs szükségem a nagyobb ramra és tárhelyre, elsősorban a fekete szín miatt szerettem volna a nagyobbat, de megtanulok együtt élni a szürkével. :DDD

(#805) Macika66 válasza ollie (#804) üzenetére

Macika66
(őstag)

Én az ujjamba haraptam és azt mondtam, NEM! :)

A mostani OP3T-m is fekete, kényelmesen berendezkedtem benne, maradt 42 GB hely úgy, hogy minden vackom fent van, 110 órányi zene AAC-ben.

Így aztán kedden hajnalban üveges szemmel fogom nézni a honlapot, mikor lehet rendelni a fekete 128-ast... :D

IGAZ, azóta sem békültem ki a hátoldali kamera-elhelyezkedéssel, nekem a szimmetria a mindenem. :)

(#806) Ricardo válasza twi452 (#793) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Meg kár hogy csak 120 fps. A 240 jobb lett volna.
Én mos egy Galaxy S6-ot használok. Ugyanezt tudja (720p 120 fps).Jól el lehet szórakozni a lassított videóval, de sokszor érzem, hogy jó lenne a full Hd és a 240 fps.

(#807) Bodrik válasza ollie (#804) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

Teszel rá egy hátlapot.. :))

Vagyok aki vagyok...

(#808) f3rdzs0 válasza HardRic (#792) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

nekem első dolgom volt hogy leszedtem. a gorilla glass 5nek nem lesz semmi baja. igazából régebbi telefonjaimon a noname glassnak se volt, szóval ezt a kockázatot bevállalom, ha strapabíró telefont akartam volna, akkor a G6ot veszem (ami dilemma volt de ez gyorsabb :) )
az egyetlen baj az oleophobic coating hiánya, de az a felrakott fólián sincs, szóval nem vagy előrébb sehogy.

(#779) Macika66
szerintem 128 giga overkill, de biztos hogy sokan azért mentek rá mert az a jobbik változat (több ram -> gyorsabb telefon -> ha még festesz az oldalára lángokat -> még gyorsabb telefon). ráadásul ez a szürke telefon is elég szürke)

ha reálisan nézem nekem a 64 is sok. most már ugye korlátlan netem van, 15 giga a saját korlátlan a céges Google Drive, nincs szükségem ennél többre (bár azt sajnálom hogy hátra kell hagynom a memória kártyámat amit másfél éve vettem)

[ Szerkesztve ]

HTC U11+ - Bnet (Overwatch): ferdzso#2174

(#809) kano válasza f3rdzs0 (#808) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Valamelyik topicban írták, hogy a szürke inkább majdnem fekete. ;)

Xiaomi Gateway 2 eladó!!! --------------------------------------------------------------------------"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#810) k810 válasza f3rdzs0 (#808) üzenetére

k810
(fanatikus tag)

Nekem a memóriakártyával semmi problémám, ugyanis amióta Note 4-emet még tavaly augusztusban lecseréltem One Plus 3-ra, na azóta nem találom a 32 gigásomat. :D

Samsung Galaxy S9+

(#811) f3rdzs0 válasza kano (#809) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

haha. azt akartam írni hogy elég fekete :D nem sikerült, majd jövőre megpróbálom újra :D

(#812) racerx válasza Koktail (#797) üzenetére

racerx
(PH! addikt)

Spigen biztos csinál majd. Nekem most. A hármason is neo hybrid van előtte az lgken slim armorok voltak. Legjobbak.. Igaz nem 3 dollár, de megéri az árát. Mindig megvédte a telefont (op3 mat szerencsére még nem igazán kellett). Azt volt amikor ráraktam ilyen pelosi/Nillkin féle vékknyat, és lett is baj.
A

(#813) kano válasza f3rdzs0 (#811) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Akkor ez a szürke olyan nagyon sötét szürke?

Xiaomi Gateway 2 eladó!!! --------------------------------------------------------------------------"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#814) HardRic válasza kano (#813) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Eléggé nagyon sötét.

Amúgy nem győzöm dicsérni a karbon bumpert, ennyire még sosem tetszett tok. Jobb vele, mint nélküle. A fóliát viszont kidobtam, és sokkal jobb azóta az élet.

(#815) Bodrik válasza HardRic (#814) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

Én rózsafa hátlapot vettem hozzá. Bamboo lett volna a szívem csücske, de nem volt. De írta itt valaki, hogy a 3-é jó hozzá.

Vagyok aki vagyok...

(#816) twi452 válasza kano (#813) üzenetére

twi452
(senior tag)

Attól is függ, hogy esik rá a fény de igen elég sötét.
Minnél többet nézegetem annál jobban tetszik a színe :D Szép elegáns, de ez magánvélemény.. a fekete meg csak fekete semmi különleges nincs benne :)

(#817) Koktail válasza racerx (#812) üzenetére

Koktail
(tag)

Na akkor nem rendelek be a gyàri mellé 5 különbözò 1-5$at :-D inkàbb megvàrom hogy legyen spigen legalàbb valami hasonló akàr hamisítvàny. Igen nem 3$ de megéri azt a 6-7eftot mert nekem tényleg esett le 1-2szer jó 1-1.5 méterről a telefon betonra meg keràmia lapra és semmi baja nem lett!!!

(#818) Koktail

Koktail
(tag)

Na ezt màr szeretem...;-) megjelent a accountba a tracking és ma délben màr kölnben volt és a trackingnél az eredeti 27.helyett màr 26.szâllítàst ír....aminek nagyon örülnék :-)

(#819) sec0nd válasza Bodrik (#815) üzenetére

sec0nd
(fanatikus tag)

Mennyire védheti a telefont esetleges leesés esetén? Esetleg egy képet tudnál feltenni? Egy videóban nem tetszett annyira, mint a hivatalos képen.

(#820) peti123

peti123
(újonc)

Nem működik a Viber nem jön rá meg az üzenet csak wifin ha 3g re kapcsol semmi nem jön ez nagyon fura :)

(#821) emeron válasza Bodrik (#815) üzenetére

emeron
(tag)

Hogyan jó hozzá, ha a kamera máshol van? :)

Szerk: ja a fóliáról van szó. :D nagy a meleg, bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#822) Macika66

Macika66
(őstag)

Szeretném egy tesztre megkérni azokat, akiknek már megjött az OP5 készülékük.
Van itt nálam egy OP5 tesztelni.

Megtennétek, hogy csináltok egy fotót úgy, hogy kitakarjátok a hátsó (bal oldali) kamera érzékelőjét úgy, hogy csak a jobb oldali (a szimmetriatengely felé eső) kamera lásson ki!?

Van, akinek sikerül képet kicsiholni a masinából?

Én próbáltam video módban, pro módban, minden létezőben, a külső kamerának van képe, a belsőnek nincs. Semmilyen módon sem.

Várom az eredményeket!

(#823) Macika66 válasza peti123 (#820) üzenetére

Macika66
(őstag)

Ugye vodás vagy?

(#824) Macika66 válasza kano (#809) üzenetére

Macika66
(őstag)

Ez valóban így van, itt van egymás mellett az én mindnight black 128-as 3T-m és egy OP5, majdnem azonos a színe.

(#825) kano válasza Macika66 (#824) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Az jó!
Én is azon gondolkodom, hogy szürke 128-ast kellene venni, ha már meg leszek győzve a jó fényképezőről. ;] És elméletileg a szürke olcsóbb is lesz?

[ Szerkesztve ]

(#826) Macika66 válasza kano (#825) üzenetére

Macika66
(őstag)

Két fajta telefon van, a szürke, az 64-es, a fekete pedig 128-as. Slussz.

(#827) Bodrik válasza sec0nd (#819) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

Nekem esett már sarkára a 3-as..a bamboo hátlap megvédte. Képet majd hétfőn tudok este feltenni. Akkor lesz a kezemben a telefon.

Vagyok aki vagyok...

(#828) twi452 válasza kano (#825) üzenetére

twi452
(senior tag)

Egyelőre csak két fajta van a fekete 128-as és a szürke 64-es. Ezért olcsóbb a szürke :D

Van már ifixit szétszedős videó is :)

(#829) agabe válasza Macika66 (#822) üzenetére

agabe
(PH! kedvence)

Most epp nincs nalam, de lattam valami videot a youtube-on ahol videozas kozben a zoom kamerara kapcsolva hiba volt kitakarva a masodik objektiv a kep ugyanugy latszott (nagyitva), de lattam olyan videot is amikor meg belterben nagyon mas lett a szinhomerseklete a kepnek a kijelzon sima kamera es zoom kamera valtasok kozben.

mas:
Ma jo idoben probalgattam fotozni (haverom mar megkapta a telot, es en tegnap is meg ma is elvoltam vele egy-ket orat :)) ) , es hiaba voltam arnyekban a kijelzo valahogy halvanynak tunt.
Nem emlekszem mar a 3T-re az milyen volt napsutesben (csak egy hetig volt kb meg), de nem ez remlik viszont allitolag fenyeroben szinte ugyanaz a ket kijelzo (valahol 400nit kornyeke vagy felette).
Azt tudom, hogy durvabb kijelzok ma mar 700-800 nitet tudnak auto modban napos idoben, sot samu s8-asa talan az 1000-es erteket is meghaladja :Y
600-700korul meg feljebb mar tuti nincs gond, de ha csak 500 alatt van akkor az napon keves lehet. Nexus6P-t csak addig birtam amig nem lett egyszer jo ido es alig lattam valamit a kijelzobol, igaz annak meg alacsonyabb volt a fenye az tuti.
Itt nem lehet valahogy feljebb tornazni ?

[ Szerkesztve ]

(#830) HardRic válasza Macika66 (#822) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Csak akkor használja a zoomos kamerát, ha sok a fény. Menj ki és próbáld ki ott.

(#831) twi452 válasza agabe (#829) üzenetére

twi452
(senior tag)

Ma kint én is nézegettem 2-3 óra körül, direkt napsütésben esélytelen látni valamit a kijelzőn. Takarni kell a nap elől és akkor használható :)

(#832) Macika66 válasza HardRic (#830) üzenetére

Macika66
(őstag)

Igen, valóban! Köszönöm!

Tehát napsütéses idő vagy komoly(abb) megvilágítású téma kivételével a 20 MP-es kamera nem működik, csak a külső, 1,7-es aperturájú 16 MP-es.

(#833) Macika66 válasza twi452 (#831) üzenetére

Macika66
(őstag)

Mondjuk ebben semmiféle változás nincs az OP3T-hez képest.

(#834) peti123 válasza Macika66 (#823) üzenetére

peti123
(újonc)

Igen vodas a kártya

(#835) oba válasza twi452 (#831) üzenetére

oba
(PH! addikt)

Pont ezért ment el a kedvem az OP5-től... gyakorlatilag egy-az-egyben az OP3(T) kijelzője van benne. Volt még készleten egy pár raklappal, nem is foglalkoztak vele, hogy valamit javítani kéne rajta.

I came here to drink milk and kick ass. And I've just finished my milk.

(#836) Macika66

Macika66
(őstag)

Nos, volt itt nálam egy OP5, megosztanék egy képet, amit lőttem velük.
OP3T
OP5 1x kamera
OP5 2x kamera

Jól látható, hogy az OP3T-hez képest jobb a felbontás a 2-es képnél, szebb a rajzolat (kémény és parabola), a 2x zoom bár zajos, de az 1x képből kivágással lehetetlen lenne elérni olyan minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#837) Macika66 válasza peti123 (#834) üzenetére

Macika66
(őstag)

OP3 topic összefoglaló a végefelé. :)

(#838) Macika66 válasza oba (#835) üzenetére

Macika66
(őstag)

Nekem soha nem volt bajom eddig az OP3(T) kijelzőjének fényerejével. Nem tudtam, hogy zavarnia kéne, hogy nincs fényereje.

Nem mellesleg az OnePlusnak a kijelzőpanelt a Samsung gyártja.

------------

De azt elfogadom, mert tudom, hogy ha extrém elvárásaim vannak, akkor ki kell fizetnem az extrém árat, 100-140e Ft-ot az OP5 árára pluszban.
És akkor még mindig nincs root meg custom ROM, mert akkor ugrik a gari.

Ezt kellene megértened, hogy adva van az egyik oldalon a szabadság és egy igen jól elfogadható minőség (amiben IGEN, LEHET hibát találni), a másik oldalon 100-140ezerrel magasabb ár, de egy rakás bloatware, kötöttségek és a teljes egyénre szabhatóság hiánya (vagy a garancia beáldozása).

De továbbra sem értem, miért bosszankodsz itt, hogy mennyivel jobb az S8?
Nem ismerek olyan jogszabályt, ami megtiltaná, hogy megvásárold a számodra sokkal megfelelőbb S8-at.
Tényleg egyedül csak pénztárca kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#839) kano válasza Macika66 (#826) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Elvileg lesz szürke 128-as is, nem? Én úgy gondolom. Remélem, hogy már 27-én lesz is.

(#840) kano válasza Macika66 (#838) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Mondjuk a kijelzőn tényleg pofozhattak volna egy kicsit, de csak fényerő tekintetében. A FullHD maradhatott volna, vagy legalább 4k-s aki 4 kellett volna.

(#841) f3rdzs0 válasza kano (#840) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

hát szerintem a pentile AMOLED-ből bőven elfért volna valami nagyobb mint FHD
egy FHD IPS mellé rakva a színek szebbek, de a pixelek sokkal láthatóbbak (nem zavaró normál használat mellett, de azért ha az orrod előtt van azért feltűnőbb)

most néztem ezt a videót
ez alapján a fekete 3T kb olyan színű mint a szürke OP5 :D lehet csak a megvilágítás

(#842) LS44

LS44
(újonc)

Ha majd írtok a telóról h milyen, letudnátok írni, milyen tokot használtok/fogtok használni rá? Nem nagyon vagyok otthon benne, hogy milyen tok lenne a megfelelő hozzá. :)

(#843) peti123 válasza Macika66 (#837) üzenetére

peti123
(újonc)

Köszönöm megoldotta ezért jó a magyar fórum az official oldalon az ügyfélszolgálatosnak lövése se volt mi lehet a megoldás !!

(#844) k810 válasza LS44 (#842) üzenetére

k810
(fanatikus tag)

Én már linkeltem háromfélét. :)

Samsung Galaxy S9+

(#845) oba válasza Macika66 (#838) üzenetére

oba
(PH! addikt)

Tényleg nem flamekelteni akarok ám... csak amennyire vártam az OP5 -öt (pont az általad leírtak miatt) akkorát csalódtam benne. Amúgy lehet, hogy keversz valakivel de én az S8 -at soha sem hoztam fel pozitív példaként, és nem is tervezek olyat venni. Pont én linkeltem a videót ahol az OP5 a speedtesten lealázza rendesen az S8 -at. :) Napsütésben amúgy tényleg elég gyenge az OP3 kijelzője, az S7 -hez képest legalábbis, és pedig már ennél is maxra kell tolni a fényerőt kint ha nagyon süt a nap. Tudom, hogy a Samsung gyártja, de OP megrendelésre. Nem igazán törődtek vele látszólag, ugyanazt kérték mint eddig. Pedig a Samsung legyárotta volna nekik a nagyobb fényerővel rendelkező kijelzőt de az gondolom drágább lett volna.

I came here to drink milk and kick ass. And I've just finished my milk.

(#846) kano válasza f3rdzs0 (#841) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Azért nem véletlenül olcsóbb más csúcsoknál.

(#847) monguz

monguz
(őstag)

Pár kép az O5-tel... Nem olyan rossz, mint amilyennek mondják.
A virágos képen fújt a szél, ide-oda mozogtak a virágok. A fókuszt gyorsan beállította és gyorsan exponált. A zoomos verzió is jó lett. A takarósnál is a zoomos verzió jó lett.
A csillagos eges kép ISO 800, 30sec záridővel készült (ennyi idő alatt már elmozdulnak a csillagok), teljesen jó a manuális mód. Képek

[ Szerkesztve ]

(#848) petipetya válasza monguz (#847) üzenetére

petipetya
(PH! nagyúr)

Élességben nem győztek meg.

(#849) Blizzardking válasza monguz (#847) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

:R
Engem meggyőztek. Ha ennél több kell, viszem a Gépet. :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#850) szabyka95

szabyka95
(őstag)

op5 es s8 kozt vacilalok, mi szol az op5 mellett/ellen ?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.