Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    Nekem elvileg ma érkezik meg az OP5, de át sem veszem, küldöm vissza. S8+ dual lesz helyette. Hátha valakit érdekel, leírom hogy én miért döntöttem így.

    OP5-öt még a review-k olvasása előtt rendeltem meg, arra számítva, hogy S8-al ellentétben erre legalább lehet rakni tempered glasst és a bemutatón tett ígéreteknek megfelelően ebben lesz a valaha volt legjobb mobilos kamera + jól használható zoom. Ezzel szemben kiderültek az alábbiak:
    - A normál fényképező része közel olyan jó mint az S8-é, de azért nem jobb annál.
    - A zoom fényképező alig jobb egy optikai zoomnál
    - Nincs OIS, 4K-ban semmilyen stabilizáció sincs (4K kijelzőm van, igénylem) <- No1 probléma
    - Portrémód van, de sokszor hibázik (gyakran feltűnően mesterkélt az eredmény)
    - DRM támogatás nincs, így semmilyen arra építő szolgáltatás nem működik, vagy csak lebutított szinten (pl. Google video is csak alacsony felbontásban megy)
    - Kijelző nemcsak FHD (QHD helyett), de ráadásul pentile.
    - Napsütés elleni extra fényerő nincs
    - Design messze nem éri el az S8 szintjét, inkább tavalyi színvonal
    - SD bővítési lehetőség nincs <- No2 probléma
    - Nem vízálló <- No3 probléma
    - Kijelzője hajlított, így TD erre se rakható
    - Fizetésre nem használható (bankok jellemzően nem hitelesítik)
    - Nincsenek extrák (Dex, barométer, írisz szkenner, arcszkenner, dual bluetooth, HDR, stb.)

    Ezekkel szemben áll (OP5 előnyei):
    - ritkább lagolás (S8 is bőven elég jó),
    - nagyobb memória (nem használok annyi programot egyszerre hogy számítson)
    - stabilizált szelfi (szép és jó, csak nem használom)
    - ujjlenyomat olvasó a frontlapon van
    - legalább a hátlap nem törékeny anyagból van
    - kicsit újabb Android (nem igazán számít)

    Nagyon odatette magát a Oneplus, elismerésem, tényleg az OP5 az eddigi legjobb Oneplus. Csakhogy az S8+ még jobb, nekem megéri a plusz 25% árat. Ha hozzáveszem hogy S8+ vehető normális magyar számlával, amiről cégesen az áfa visszaigényelhető, akkor szinte nem is marad árkülönbség (szolgáltatói árakról nem is beszélve).
    Kár érte, reméltem hogy megszorongatja a Samsungot. Úgy érzem hogy most tartanak ott, ahol a Samsung az S6-tal tartott: már érezte az irányt, de még nem vette figyelembe eléggé a felhasználói akaratot (= sd bővíthetőség kell és kész! Vízállóság dettó.) Talán majd jövőre az OP6.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák