Hirdetés

2018. december 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-24 21:25:13

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) ollie válasza kisspepe (#3999) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Nem, fizikai sérülésre nem vonatkozik a gyári garancia. Valószínűleg te a biztosítást próbálod kiválasztani, na azt lehet 1 vagy 2 évre, tényleg ki kell fizetni, de utólag, mert a biztosítónak fizeted. A biztosításban benne van a fizikai sérülésre (pl. leejtés) vonatkozó garancia is, bár asszem van valamennyi önrésze.

Nyugodtan vedd biztosítással a mobilt, úgysem kell a vásárlásnál kifizetned, mert külön kapsz majd róla egy emailt, és lesz pár napod eldönteni, hogy kell e neked, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#4002) kisspepe válasza dptrsk (#4000) üzenetére

kisspepe
(fanatikus tag)

On-Guard
for 24 months
3.96 €/month
Will be paid once 94.99 €

Ez az ami érdekelne engem.

(#4003) csonka válasza kisspepe (#4002) üzenetére

csonka
(tag)

10% 20E Ft önrésszel itthon is meg tudod kötni évi kb. 13500 Ft-ért. Ha 175000 Ft a biztosítási összeg.

[ Szerkesztve ]

(#4004) kisspepe válasza ollie (#4001) üzenetére

kisspepe
(fanatikus tag)

Köszi

(#4005) kisspepe válasza csonka (#4003) üzenetére

kisspepe
(fanatikus tag)

Anno kerestem ilyen lehetőséget a Samsung Note II-hőz, de nem találtam. Igaz az 5 évvel ezelőtt volt.

(#4006) csonka válasza kisspepe (#4005) üzenetére

csonka
(tag)

Pedig volt akkor is.

(#4007) ultorcsi válasza kisspepe (#3999) üzenetére

ultorcsi
(újonc)

Szia,

Arról külön utána kapsz számlát majd a megadott email címre és ha jól emlékszem 5 napon belül be kellett fizetni és kapod is a kötvényt. :)

(#4008) k810

k810
(fanatikus tag)

Tegnap hirtelen felindulásból eladtam az OP5-öt, így búcsúzom tőletek, imádtam olvasni a fórumot.
Vigyázzatok egymásra! :)

Samsung Galaxy S9+

(#4009) olahdave válasza k810 (#4008) üzenetére

olahdave
(kvázi-tag)

Tőlem ma vitte el a futár.
Sajnos a jelly effektet nem bírtam. :(

(#4011) k810 válasza olahdave (#4009) üzenetére

k810
(fanatikus tag)

Én nem láttam zselét, nálam a kamera verte ki a biztosítékot és a frissen megjelent fehér szín (amiben eredetileg akartam rendelni). Túl fontos dolgokban kellett volna most egy évre kompromisszumot kötnöm. Ugyanitt gyári garis, nem fekete S7 edge-et keresek. :D

Samsung Galaxy S9+

(#4013) Bailey válasza olahdave (#4009) üzenetére

Bailey
(senior tag)

Én is visszaküldtem múlt hét végén a zselé miatt. Már jóvá is hagyták és utalják vissza a pénzt.

(#4015) f3rdzs0

f3rdzs0
(fanatikus tag)

végül nem vártam meg az update toolt es leszedtem magamnak tegnap este a .8at :D

a fényerőn állítottak? azt vettem észre hogy most már annyira nem veszi le sötétben se mint eddig

HTC U11+ - Bnet (Overwatch): ferdzso#2174

(#4016) Speedo válasza f3rdzs0 (#4015) üzenetére

Speedo
(kvázi-tag)

Most lett aktív nekem a frissítés (én megvártam, mire a gyári updater is jelzi)

(#4017) kulcsar_g válasza f3rdzs0 (#4015) üzenetére

kulcsar_g
(újonc)

Lehet csak nekem rossz a szemem, de minimalis fenyviszonyok kozott olyan minimalisra esik a fenyero, hogy kepeket nezve alig kiveheto, amit latok. Fotozni pedig alkalmatlan, amit a kamera app nem biral felul. Ilyenkor mindig kezzel csesztetem a csuszkat. 4.5.3-4.5.8 akarmelyik OS-verzioval.

(#4018) lmisi válasza kulcsar_g (#4017) üzenetére

lmisi
(senior tag)

Valamit állítottak rajta, de hol eltalálja sötétben a fényerőt, hol nem. Ami jó, hogy kézzel szépen be lehet állítani optimálisra.

4.5.8 (7) verziónál drasztikusan javult a GPS érzékenysége. A jó elfogadható szintről kiválóra katapultált. Tetőtérben ablaktalan helyiségben is sikerült 15m-es pontossággal pozíciót fognia (gps status app) 10 sec-en belül, karbon tokkal.
Wifi is kiváló lett, sőt még az 5Ghz érzékenysége is jó lett.
CrhomeCast (Google Home) app kiakasztotta és újraindította. Utánanéztem és más telefonokon is rossz, azaz valszeg gugli error...

(#4019) HardRic válasza k810 (#4008) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Public esetleg hogy hol adtad el, és hogy mennyi bukással? Oda-vissza imádom a telefont, de nem győzök csalódni a kamerában én is. Ha feltűnik valami alternatíva lehet ráugrok.

(#4020) beeep146

beeep146
(kvázi-tag)

Üdv!

Aki 3T és 5-ös felhasználó is volt/van egyben az normál használatban milyen sebességkülönbséget tapasztal?
Köszönöm.

(#4021) kulcsar_g válasza HardRic (#4019) üzenetére

kulcsar_g
(újonc)

Nézelődtem az O5 vásárlása előtt, de már akkor is az látszott, hogy a pixel ára nem fog esni a pixel 2 bemutatása után, a pixel 2 pedig jó eséllyel nem lesz lejjebb pozícionálva (ne legyen igazam). Ha mégis cseréled, kérlek oszd meg velünk, kíváncsi vagyok, mire esik a döntésed.

Nagyon örülök, hogy gyorsan javítják azokat a hibákat, amiket kiadás előtt kellett volna teszt során felfedezni, plusz a dualsim és a rakatnyi jó tulajdonsága miatt imádom a telefont, de a kamerában olyan sok a kompromisszum, hogy hiába nem akarnék évekig telefont váltani, a kamera miatt hamarabb fogok, mint szeretnék.

Érdekes, hogy ha közepesnek értékeled a kamerát, ilyen reakciókat kapsz:

- szerintem meg jó (ok, kösz)
- ilyen áron ez nagyon jó kamera (a szoftveres optimalizáltság nem ár kérdése)
- a digitális/tükörreflexes cuccom se jobb (ez miért szempont?)
- ezt a virágot húsz centiről gyönyörűen lekaptam (gratulálok)
- minek akarsz te lassított felvételnél hangot? (mert hangulatos, az iphone-ok és a nexusok évek óta tudják valódi 720p-ben értelmes bitrátával)
- miért nem jó neked az 1080p60fps-sel? (mert durván rosszabb a bitráta és iszonyat zavaró a oneplus one óta szégyen focus hunting közben)

Értem, hogy a nagyközönségnek bőven alacsonyabb az igényszintje és elküld tükörreflexes kameráért, de azt a tényt még nem sokan tudták észérvekkel cáfolni, hogy a konkurens készülékek jóval összehangoltabbak szoftveresen az optikával.

Azért kíváncsi leszek, hogy a pixel 2, vagy az új iphone kamerája mennyire gyalulja földbe az O5-öt. Mondjuk a tavalyi modellekkel sem ér fel sajnos :/

[ Szerkesztve ]

(#4022) tibcsi0407 válasza kulcsar_g (#4021) üzenetére

tibcsi0407
(PH! félisten)

Azért egy szoftveres felpimpelés még nem kizárt. Haza kellene telefonáliuk az Oppo-hoz, hogy elmagyarázzák, hogy kell kamerát optimalizálni. :)

----tibcsi ®---- 1+6 |||| Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! SPEmall.com-mal kapcsolatos kérdésekben nem tudok segíteni!

(#4023) HardRic válasza kulcsar_g (#4021) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Amikor az árral érvelnek, na az a legszarabb. 2015-ös Nexusok gombokért sokkal jobb fotókat lőnek most, és megjelenéskor se voltak vészesen drágák.
Az idegesít fel a legjobban, hogy itt a szoftver és csak a szoftver rossz egyedül. Vissza kéne venni a mosásból, mert gyakran pici méretben is látszik, hogy elvesztek részletek. Még a gyenge esti produkciót és OIS hiányát is lehetne pótolni többszörös exponálással.

(#4024) dannyl

dannyl
(PH! addikt)

Na, ahogy látom csak leereszkedik a rózsaszín köd mindenkinél (kivéve medve elvtárs).

Tökéletes telefont alkottak volna, ha:
- Nagyobb felbontás
- Nincs jelly
- Jobb kamera
- Nagyobb akksi
- Kicsit egyedibb design (bár nekem amúgy rohadtul tetszik így is)
- EIS/OIS dolgok, bár ezen csiszoltak most.
- Vízállóság +1mm vastagságért cserébe

És még mindig rohadt nagy fájó valóság, hogy nem nagyon van alternatíva. Talán a Huawei Mate 9 pro. Ha valaki megbarátkozik a zártabb rendszerrel (nem rootol, nem nyit BL-t), akkor ott az S8. Szebb, jobb átlagban mindenben szinte.

(#4025) Rick4 válasza HardRic (#4023) üzenetére

Rick4
(PH! nagyúr)

Mondjuk az árazással kapcsolatban pont most futottam bele egy érdekességbe, s7-eket nézegettem csak úgy kíváncsiságból, belenéztem a topicba, valaki leejtette a telót, megsérült a kijelző, és érdeklődött, mit tud vele kezdeni:

~90ezer ft-ba kerülne úgy, hogy a garancia és a vízállóság is megmaradjon. Ha nem tört be a kijelző, inkább élj együtt vele.

Én úgy gondolom, ezek után lehet elgondolkodni, mégis mennyire rossz az a kamera, és mi tud jobban fájni.

(#4026) tibcsi0407

tibcsi0407
(PH! félisten)

FrancoKernel

----tibcsi ®---- 1+6 |||| Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! SPEmall.com-mal kapcsolatos kérdésekben nem tudok segíteni!

(#4027) LS44

LS44
(újonc)

OP5 tulajdonosok! A hangszóróról mi a véleményetek? :D

(#4028) LS44 válasza dannyl (#4024) üzenetére

LS44
(újonc)

Nekem ez a legelső csúcsmodellem, és nagyon megvagyok vele elégedve, nyilván nem tudom összehasonlítani semmivel, mert eddig nem volt ilyen jó telóm. Nincs tökéletes telefon és szerintem a felsoroltaktól el lehet tekinteni.(Én pl nem is látom a jelly-t) :)

(#4029) Mr.C válasza dannyl (#4024) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)

de ha árban nézed, akkor még mindig olcsóbban hozza, mint a többi hasonló flagship... és igen, rohad szar most a mobilpiac, november-decemberben lehet majd jó telót venni...

If you leave Windows Automatic Updates turned on in the aftermath of what we’ve seen in the past month, I salute you. Somebody has to walk around with a “Kick Me” sign stuck on their back.

(#4030) f3rdzs0 válasza HardRic (#4019) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

én ezen vergodtem hogy nincs nagyon alternatíva számomra (a kamera engem nem igazán érdekel) . az lg g6 lassabb, és ha a zárt OS-el meg tudok barátkozni akkor akár s8at is vehetnék.

a mi 6 nekem túl kicsi a plus túl nagy lesz és nincs jack
az u11 kb ugyanaz mint a g6 akkor akár s8 is jöhetne

a v30 jónak ígérkezik de drágább lesz mint az s8 és annyit nem ér nekem a software downgrade

a p10 ugyanaz mint a mi 6

a pixel 2 drága lesz es nagyon úgy néz ki hogy nem lesz túl jó. nagy bezel, front gombok nélkül, jack nélkül. worst of all worlds. a front dual speaker jól néz ki de kb sok értelme nem nagyon van (nekem)

ami talán jó lenne az a mi note 3, de még semmit nem tudni róla.

kb jelenleg ott vagyok hogy lehet hogy valamennyire zavar a jelly, de alapvetően nincs jobb alternatívám, vagy ami kijön most az nem lesz annyival jobb hogy bele menjek abba hogy akkor telefon eladás új vétel meg a további bajlódás.

idén nem jó telefont venni nincs egyértelmű győztes :)

HTC U11+ - Bnet (Overwatch): ferdzso#2174

(#4031) Wechy77 válasza tibcsi0407 (#4026) üzenetére

Wechy77
(újonc)

A gesztusok még nem működnek, de hamar jön új verzió...

(#4032) tibcsi0407 válasza Wechy77 (#4031) üzenetére

tibcsi0407
(PH! félisten)

Sűrűn frissít a forma?

(#4033) Mr.C válasza f3rdzs0 (#4030) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)

hát én meg úgy voltam, hogy:

- mi6-ot vettem volna, de B20 hiánya miatt kiesett úgy, mint a többi xiaomi, pedig még az 5x is szóba jött volna
- u11 nagyon nagy és nekem nagyon nem tetszik és ez fontos egy olyan eszköznél, amivel minden nap kapcsolatba kerülök
- s8 és a többi zárttal az a baj, hogy zárt és nem tudom saját kényemre-kedvemre alakítani és nem is akkora a support
- G6 szép-szép, de LG-ben nem bízok
- iPhone 7 meg az iOS miatt nem jöhet szóba, mert azt tudom, hogy minden előnyével ellentétben nagyon nem szeretném valamint most a legnagyobb hülyeség iPhone-t venni az új megjelenése előtt.

Viszont telefont muszáj vennem, mert egy Nokia 3310 van csak, és azzal szó szerint haldoklom. Szerencsére sikerült egy Midnight Black 8/128-at beszerezni, úgyhogy 2 héten belül én is csatlakozom hivatalosan is a fórumhoz.

If you leave Windows Automatic Updates turned on in the aftermath of what we’ve seen in the past month, I salute you. Somebody has to walk around with a “Kick Me” sign stuck on their back.

(#4034) Wechy77 válasza tibcsi0407 (#4032) üzenetére

Wechy77
(újonc)

Én csak azt tudom, amit a fórumban olvastam... link Elvileg ma este javítja. Ja és 48 óráig a franko kernel app (Manager & Updater for Franco Kernel) akciós a play store-ban. Téma első oldalán a link a #6-os hozzászólásban.

Bár nem tudom mennyivel tudd többet, mint a Kernel Adiutor az automata frissítésen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#4035) tibcsi0407 válasza Wechy77 (#4034) üzenetére

tibcsi0407
(PH! félisten)

Maga a kernel mennyivel minőségibb, mint a többi?

(#4036) Laci.M

Laci.M
(senior tag)

Sziasztok!

Itt a gyárban ahol dolgozom a wifin mac cím szűrés van beállítva, és az a régi telómhoz van rendelve. Macerás lenne az új IT-ssal kicserélni a címet. Mi a legegyszerűbb módja, hogy átírjam a MAC címemet az előző Oneplus 3-asére? És persze ugyan ezt el kéne végeznem a op3-on is, hogy otthon ne vesszenek össze. :)

Jelenleg gyári minden, még rootolva sincs, bár ez gondolom kell hozzá.

Oneplus 5, Dell Latitude E5430, Samsung UE49MU6452

(#4037) Wechy77 válasza tibcsi0407 (#4035) üzenetére

Wechy77
(újonc)

Még nem próbáltam. Azt tudom, hogy a két nagy kernel guru a Franko és Boeffla. Eddig nem volt olyan telefonom, amivel foglalkoztak volna. Talán ha van OP3/3T felhasználó köztünk, aki esetleg használta, az többet tud mondani.
Szerk: A 3T esetén a legtöbb megtekintéssel és hozzászólással rendelkezik

Leginkább ez fogott meg: "As usual there's a large focus on battery life. F2FS is upstreamed to the latest version and I spent a couple days single picking useful commits from Qualcomm's repository with fixes and power consumption improvements. You should see an improvement in battery life."

[ Szerkesztve ]

(#4038) tibcsi0407 válasza Wechy77 (#4037) üzenetére

tibcsi0407
(PH! félisten)

Nekem sem volt, azért kérdezem. Na de majd valaki megmondja :)

(#4039) ollie válasza kulcsar_g (#4021) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

- ilyen áron ez nagyon jó kamera (a szoftveres optimalizáltság nem ár kérdése)

Hanem mi kérdése? Ingyen ne fog rajta heteket, hónapokat dolgozni a fejlesztő. Ráadásul olyan specializált tudást igényel, ami valószínűleg nagyon sokba kerül.

(#4024) dannyl: ebben igazad van, viszont akkor 300 euróval többe kerülne. Nem véletlen, hogy annyiba kerül az S8, amennyibe.

[ Szerkesztve ]

(#4040) ollie válasza Laci.M (#4036) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Ami ismerek, ahhoz kell root: [link]

(#4041) Macika66 válasza dannyl (#4024) üzenetére

Macika66
(őstag)

Köszönöm, ha befejezed a provokálást...

(#4042) ForRedGlory

ForRedGlory
(PH! nagyúr)