Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Swinegod #367 üzenetére

    Azért akármit kommunikálnak, a OP és az Oppo közt elég szoros az összefonódás. A OPO ugye még elég egyértelműen egy Find 7a átcímkézésre volt (meg kicsit módosítottak a burkolaton is), aztán az Oppo szépen visszavonult a flagship gyártástól, és középkategóriás telefonokat kezdett árulni, Kínában felső kategóriásnak számító árazással és nulla szoftveres támogatással.
    Ezzel ugye sokat spóroltak, és jó profit is jöhetett belőle, de idén (meg talán már tavaly is) úgy tűnik, hogy kezd kicsit megtörni a lendület. Más kínai gyártónál hallottam olyanokat, hogy a rekord eladások ellenére nincs meg az elvárt nyereség, azért költségcsökkentésbe fogtak, ami belső átszervezéssel, leépítéssel, és egyéb optimalizálással jár. Erre értettem, hogy szerintem közölte velük a tulajdonos, hogy nem kapnak külön gyártósort, oldják meg ezzel. Szerintem a OP-nak nincs saját termelése, saját gyártósora, simán csak az Oppo (BBK) egyik üzemét kapják meg erre a célra.

    Egyébként OP3-ból szerintem pár milliót adhattak el összesen, ami nem olyan sok az Oppo több tízmilliós eladásához képest, ellenben nyereség nem hinném, hogy sok van rajtuk, ha egyáltalán valamennyi.

    Szerk.: Azért errefelé is sikeres tud lenni az Apple nyúlás, lásd még a Huawei sikerét, ahol még az OS is Apple másolat szeretne lenni. De a geek közösségekben elég népszerű a Xiaomi, Meizu, amik szintén iOS másolat rendszert használnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák