Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-24 21:25:13

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2001) Macika66 válasza twi452 (#1995) üzenetére

Macika66
(őstag)

Ha letéped, akkor törik. Aztán csinálsz utána vele, amit akarsz.
Ellenben, ha óvatosan leszeded és tényleg sértetlen marad a szilikonréteg rajta, akkor el lehet adni párezerért, hozzáértő ember fel tudja rakni újra úgy, mintha teljesen új lenne.

Amúgy a gyári curved glassnál jobbat nem találsz, ezt hidd el nekem. Több, mint 60.000 Ft-ot költöttem el különböző OnePlus 3 és 5 üvegre 1 év alatt, így eléggé van rálátásom, hogy megtegyem ezt a kijelentést.

(#2002) Macika66 válasza Mate (#2000) üzenetére

Macika66
(őstag)

Hehe...

Ez viszont azt jelenti logikusan, hogy teljesen átjárható mindhárom töltő, semmi különbség nincs közöttük.

(#2003) Macika66 válasza nagyito88 (#1993) üzenetére

Macika66
(őstag)

Húúú, a Jelly Effect generálta k.anyázás kismiska volt ahhoz képest, ami lesz itt a visszaküldések után.......amikor kiderül, hogy mennyi pénzt adnak vissza érte...

(#2004) Timer válasza Macika66 (#2003) üzenetére

Timer
(őstag)

Tudsz valamit, amit mi nem? :) A teljes vételárról van szó tudtommal, amit önként vállaltak és hirdetnek.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Macika66 válasza kulcsar_g (#1990) üzenetére

Macika66
(őstag)

....2017 van, amikor hang nélküli, gyatra bitrátájú lassított felvételt készíteni....

Ezen úgy elgondolkoztam. Miért kell egy 2-4x-es vagy még nagyobb léptékű lassított felvétel alá hang? Mit lehet azon hallani? Az infrahangokat? Én nem érzem hiányát, hiszen nem a hangot akarom lelassítani, hanem a képet.
Amúgy lassított felvételt már akkor is lehetett csinálni, amikor nem volt a telefonban lehetőség, free progival le lehetett lassítani a 60 fps-es FHD videot felére, harmadára.

a felhasználók 90+ %-ának igénye kimerül abban, hogy automata módban előkapja a telefonját és lőjön egy random képet

Így van. És a fennmaradó <10 % pedig tudja, mi kell a jó minőségű fotóhoz és DSLR-t használ, drága obival, hosszú évek fotózni tanulásával, tapasztalatszerzésével megtanulva a kattintás művészetét.

Nincs ebben semmi baj.
Kevesen akarnak egy jobb állapotú középkategóriás használt autó árát DSLR-re költeni, inkább megértik és elfogadják egy 6x6 mm-es kamera-szerűség fizikai határait.

És használják boldogan.

(#2006) Macika66 válasza Timer (#2004) üzenetére

Macika66
(őstag)

Nem akarok újabb flamet generálni. Meglátjuk. :)

(#2007) tobias88888 válasza Macika66 (#2006) üzenetére

tobias88888
(senior tag)

Biztosan kifizetik a teljes összeget, gyakorlatilag öngyilkosság lenne ha nem tennék meg persze törvénytelen. EU-ban ugye 14 napos elállás illet meg...

Annyit csinálhatnak maximum, hogy ülnek egy kicsit a pénzeden :)

(#2008) Hoorus

Hoorus
(őstag)

Az utóbbi 100 hsz. alapján egyértelművé vált, hogy maradok Honor 8-on, pedig nagy volt a csábítás.. Sajnálom, hogy sokan nem azt kapták, amit vártak ettől a telefontól.. :(

(#2009) f3rdzs0 válasza Hoorus (#2008) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

az azért hozzá tartozik, hogy az elégedetlenek általában a leghangosabbak. szerintem jóval többen elégedettek a telefonjukkal.

ráadásul nagyon sokat az OP3 és 3T mellett azt várták, hogy majd upgradelnek erre, holott nem is nekik szólt ez a telefon. OP2 és 3 közt se volt nagy lépés, és itt se (ami ott volt az nagyrészt az OP2 hiányosságai voltak mintsem fejlesztések).

a kamera hype egyértelműen OP hibája, de azért sokan elvártak mindenfélét a pletykák alapján, hogy jön a megváltó telefon 400 eurórét. a mostani ár mellett még mindig bőven az egyik legjobb telefon, ebben a kategóriában egyedül mi6 (ami jóval kisebb) és a G6 (ami jóval lassabb) tud vele versenyezni

HTC U11+ - Bnet (Overwatch): ferdzso#2174

(#2010) Macika66 válasza f3rdzs0 (#2009) üzenetére

Macika66
(őstag)

100%-ig egyetértek!

(#2011) ollie válasza Hoorus (#2008) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Én az egyetlen komolyabb hibának ezt a jelly effektet tartom, amit valszeg az emberek 10%-a lát csak, és most úgy tűnik, hogy orvosolható. Az meg, hogy a kamera nem olyan szintű, mint az 50%-kal többe kerülő S8-ban, hát na, ennyi pénzért belefér. De biztos vagyok benne, hogy javítani fognak azon is.

Volt még valami komolyabb kifogás?

(#2012) Mate válasza f3rdzs0 (#2009) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Illetve ha valaki megemlít egy hiányosságot, vagy hibát, attól még lehet elégedett a készülékkel. Nem hiszem, hogy tömeges visszaküldések lennének, vagy megbukna az 5-ös. Pár ember visszaküldi, majd elül a vihar. Legtöbb készülék megjelenésénél ugyan ezek a körök lemennek.

(#2013) kulcsar_g válasza Mate (#2012) üzenetére

kulcsar_g
(újonc)

Pontosan. Abszolút elégedettséggel tölt el, hogy sebes a telefon, sok a tárhely, gyors az ujjlenyomatszenzor, tele van az OS beállítási lehetőséggel, végre kidobhattam a dualSIM miatt a gagyi céges telómat, satöbbi. Plusz én is azok közé tartozom, akiknek nem kell 1080p feletti felbontás egy 5,5-ös kijelzőbe és örülök, hogy ott nem szálltak be a nagy számok dömpingjébe a srácok.

Ettől függetlenül jogosnak érzem a nyavajgást, hogy a oneplus készülékei mindig kamerában járnak messze a minőségtől, főként videóképességekben, amiket az alma, a samu és a google készülékei hatalmas felárral, de rendre hoznak. Igaz, szépen lassan hozzák is be a lemaradást.

(#2014) tobias88888

tobias88888
(senior tag)

Amúgy a 6os számozású kijelzővel tapasztalt valaki jelly effektet? Ezt jó lenne tudni :)

Lehet hogy észrevették a hibát ők is, csak legyártottak már annyit, hogy muszáj volt felhasználniuk. Nyilván egy Honor 8ról jelenleg semmire sem érdemes amúgy váltani (kivéve annak aki minden évben új telefont akar).

Nálam még mindig első számú esélyes a telefon, csak ez a jelly effekt csengjen le :)

[ Szerkesztve ]

(#2015) monguz

monguz
(őstag)

Ismét hozzám került egy O5, fa5 a kijelző és nincs zselé vagy csak nem látom a zselét. Pedig görgettem képet, szöveget, képet+szöveget, fekete témával, fehér témával.

(#2016) sec0nd

sec0nd
(fanatikus tag)

Ezeken a képeken látszanak ezek a jobb oldali pacák.
Kijelző típusa: S6E3FA5
Kép1
Kép2

(#2017) HardRic válasza f3rdzs0 (#2009) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

A para egyébként ott van, hogy egy LG G4, Nexus 5X jobb kamerában, kb. 50-70ezer forintért. Sajnos nem kifogás, hogy olcsó. Ha lenne más telefon normális közösséggel (itteni + XDA) előlapi ujjlenyomatolvasóval, AMOLED-del, 4+GB RAM-mal és normális kamerával akkor lecserélném.
Gondolom internetszerte azért annyira hangosak a userek a negatívumokkal, mert rákényszerültek ugyanígy az OP5-re, és így a nem várt hibákra is rá lettek kényszerítve.

(#2018) ollie válasza monguz (#2015) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Nálam is FA5, és nem látok jelly-t.

(#2017) HardRic: de minden másban elavultak, és már nem is kapod meg azokat újonnan

[ Szerkesztve ]

(#2019) redst4r

redst4r
(újonc)

Nekem is early drop FA5, nincs jelly effect.

(#2020) kulcsar_g válasza HardRic (#2017) üzenetére

kulcsar_g
(újonc)

A userek szerintem azért (is) hangosak, mert ötezerrel tolta a cég a kameramarketinget, erre kap az emberfia egy erős közepes kamerát, holott, ahogy írtad is, egy lassan két éves Nexus5x 80ezerért veri ezt a szoftveres optimalizálatlanságtengert fényképezésben és videózásban.

Ha halkabban fényezi magát és a készülékeit a cég és nem ezzel a nevetséges 'flagship killer' dumával jön évek óta, akkor nem kapna ekkora oltást sem. Erős hardver erősen közepes kamerával, holott a szenzorból más gyártó sokkal többet kifacsar.

(#2021) dominating

dominating
(tag)

hogyan tudom megnézni a kijelző számát? próbáltam keresni de nem találtam

-i5-6600K | ASUS Z170PRO GAMING | steelseries SENSEI | steelseries qck+ fnatic edition | siberia v2 DIABLO | EVGA960SSC | BenQ XL2420T | SSD: Kingston HyperX 3K SSD 120 GB - Kingston SSDNOW v+200 120GB - CRUCIAL m4 64GB

(#2022) szpali válasza dominating (#2021) üzenetére

szpali
(őstag)

aida64 appal
azon belül display

Oneplus5 & Oneplus3 || DELL XPS 15 9560 & 2709W & 2312HM || LG 42LF652V | Denon X520BT | Wharfedale 240 & 220C & 220 & 10.DFS & Roth Audio Oli KH30

(#2023) dominating válasza szpali (#2022) üzenetére

dominating
(tag)

köszi, meg is van!
nekem: s6e3fa5 és nincs semmi zselésedés.

-i5-6600K | ASUS Z170PRO GAMING | steelseries SENSEI | steelseries qck+ fnatic edition | siberia v2 DIABLO | EVGA960SSC | BenQ XL2420T | SSD: Kingston HyperX 3K SSD 120 GB - Kingston SSDNOW v+200 120GB - CRUCIAL m4 64GB

(#2024) Ricardo válasza Macika66 (#2005) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

"Amúgy lassított felvételt már akkor is lehetett csinálni, amikor nem volt a telefonban lehetőség, free progival le lehetett lassítani a 60 fps-es FHD videot felére, harmadára."

Annak olyan is a minősége. minntha egy 5 MPX-es képet nagyítanál fel 12-re.

Így van. És a fennmaradó <10 % pedig tudja, mi kell a jó minőségű fotóhoz és DSLR-t használ, drága obival, hosszú évek fotózni tanulásával, tapasztalatszerzésével megtanulva a kattintás művészetét.

Csak a fényképezőgép nincs mindig az embernél. Természetesen, ha direkt fotózni indul az ember akkor ok, de csomó olyan helyzet van amikor jó lenne valamit normálisan megörökítenide nincs ott más csak a telefon.Ilyenkor nem árt, ha a lehetőségekhez mérten a legjobbat lehet kihozni belőle.
Itt el is értünk a lényeghez.Senki nem várja el hogy hozza egy minőségi DSLR fényképező szintjét.Azt viszont igen hogy hozza a konkurencia szintjét. Hiszen ők sem teleszkóp méretű optikát használnak.
Lehet az árára hivatkozni, de ahogy előttem is írták vannak jó áron is készülékek amik bizony lelépik ezen a téren.

(#2025) Macika66 válasza Ricardo (#2024) üzenetére

Macika66
(őstag)

Más téren viszont fasorban sincsenek.

Amúgy szerinted hogyan készül MA egy lassított felvétel??

[ Szerkesztve ]

(#2026) HardRic válasza ollie (#2018) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Nyilván. Viszont 5X tavaly ősszel még simán kapható volt elég olcsón, újonnan. Arra akarok célozni, hogy egy jó érzékelő és lencse nem lehet olyan drága.

(#2027) ollie válasza kulcsar_g (#2020) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Közepes kamera? Nézted már, hogy milyen a középkategória minősége fényképezésben? A közelében sincs az OP5-nek.

(#2026) HardRic: az érzékelővel és a lencsével nincs is baj. A szoftveres feldolgozáson kell javítani.

[ Szerkesztve ]

(#2028) tobias88888 válasza kulcsar_g (#2020) üzenetére

tobias88888
(senior tag)

Hát, ahány teszt annyi írás. Valahol nagyon jónak írják a kamerát, van ahol gyengének...

Nekem anno LG Viewty-m volt, utána 5 évvel is jött ki olyan csúcs teló, ami nem tudott olyan videót készíteni. Szóval ez nem új keletű dolog amúgy...

Alternatíva amúgy a Honor 8 Pro, de annál is ahány teszt annyi féle kamera értékelés

(#2029) axlfsi válasza tobias88888 (#2014) üzenetére

axlfsi
(őstag)

Miert, van itt valaki FA6 kijelzovel kozulunk? :)

|| LCD PANELT keresek (107cm LG LCD TV-hez; Panel tipusa: LC420WUG-SCA1 (esetleg LC420WUY) | http://goo.gl/Y6RcIP

(#2030) Ricardo válasza Macika66 (#2025) üzenetére

Ricardo
(PH! félisten)

Nem vagyok se filmes, se fényképész, de azt nem hiszem hogy egy 240fps-sel készült felvétel, ahol 240 kép készül másodpercenként, ne lenne sokkal jobb mint egy 60 fps-sel készült ahol 60 kép készül csupán enny idő alatt, és később a negyedére lassítják.Legyen akármilyen is a szoftver, a hiányzó 180 képet másodpercenként nem tudja pótolni.

(#2031) darkpower válasza ollie (#2011) üzenetére

darkpower
(fanatikus tag)

Számodra miből tűnik úgy, hogy orvosolható? lemaradtam valamiről?

Kamera esetén tényleg maga alatt vágta a fát a cég. Beharangozni,h milyen jó, aztán kijönni ezzel...
És abban se értek egyet,h nem lesz tömeges visszaküldés, szerintem komolyabb mennyiségű ember fogja visszaküldeni nekik, de majd meglátjuk. Vagyis valószínűleg sose tudjuk meg,h ténylegesen hány % küldte vissza :D

[ Szerkesztve ]

(#2032) ollie válasza darkpower (#2031) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Volt itt belinkelve egy hír szoftveres javításról is. De úgyis kiderül 1 hónapon belül, hogy tényleg javítható-e.

(#2033) kano válasza tobias88888 (#2007) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Viszont ugye a visszaküldés költségét és az adminisztráció költségét felszámíthatják elvileg (de nekem az a tapasztalatom, hogy nem teszik). :U

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#2034) HardRic válasza ollie (#2027) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Szerintem van baj az érzékelővel. Sok külső appot próbálgattam mostanában, olyanokat, amelyek megkerülik a gyári képfeldolgozást, és sajátot használnak. Egy volt a közös mindig, ha visszavettem a zajszűrést: fényes nappal is zajos a kép, még az ég is. Nem véletlenül mos ennyire a gyári szoftver, kénytelen ezt tenni. Így már nem is várok update-re, hogy ez javuljon.

(#2035) sec0nd válasza ollie (#2032) üzenetére

sec0nd
(fanatikus tag)

A Twitteren írták, hogy dolgoznak rajta, majd pár nap múlva törölték a postot.
Sajnos elszomorít ez a hozzáállás.

(#2036) darkpower válasza kano (#2033) üzenetére

darkpower
(fanatikus tag)

Akkor sajnos tényleg nem maradtam le semmiről. :(
Azt láttam, de túl noname oldal, ha tényleg készülne a javítás, szerintem már sok helyen kint lenne, hogy megnyugtassák a tulajokat.
Ha normálisan kommunikálna a cég az ügyben, akkor lehet a többség várna is, de így, hogy kifuthatsz a 15 napból, eléggé rizikós :(

(#2037) f3rdzs0 válasza darkpower (#2031) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

display driverrel ez orvosolható ha tényleg az a baj hogy fejjel lefelé van a kijelző, és rossz a frissítés iránya a kijelzőn

(#2038) darkpower válasza f3rdzs0 (#2037) üzenetére

darkpower
(fanatikus tag)

Ne haragudj, de ha nincs hivatalos álláspont erről, akkor kérlek ne állíts olyat, ami nem bizonyított.
Csak megtéveszted a többieket. Egyelőre semmilyen információt nem adtak arra, hogy ez javítva lesz!
Vagy ha te láttál mást, akkor oszt meg velünk is, és örömmel ismerem el, hogy neked volt igazad.

(#2039) dannyl válasza f3rdzs0 (#2037) üzenetére

dannyl
(PH! addikt)

Ha te átlagemberként ennyire jól tudod, akkor ők miért nem álltak már elő szerinted egy kijelentéssel, hogy holnap jön az update?
Szerintem pont fordítva van: először azt hitték, hogy software-es, ki is tweet-elték. Aztán próbálgatták, de rájöttek, hogy mégis csak rossz ötlet volt a fordított kijelző, mert nem lehet egy frissítéssel megoldani.

(#2040) tothl válasza f3rdzs0 (#2037) üzenetére

tothl
(PH! addikt)

Szerintem nem ilyen egyszerű. Ezek az áramkörök alacsony szintű vezérléssel is bírnak, amiket a driverek is csak használnak. Persze, hogy ebben az esetben mi az, amit driverrel befolyásolni lehet arról fingom sincs, de könnyen lehet, hogy a kijelző működésébe ilyen egyszerűen nem lehet belenyúlni.
Meglátjuk.

(#2041) Hujikolp

Hujikolp
(őstag)

Az új töltő legalább nem sípol üresen.

Mindkét kamera színes amúgy. Már, hogy külön nem lehet váltani a kettő között. És vissza is butítja 16mp-re a 20-at.

[ Szerkesztve ]

(#2042) csonka

csonka
(tag)

Hogy a zselén kívül legyen másról is szó.

1/ Hol a bánatban lehet beállítani, hogy egy program automatikusan elinduljon a telefon indításakor? Valahol láttam, de most az istenért sem találom.

2/ A rezgést le lehet tiltani teljesen? Csak enyhe, erős, közepes-t találok az intenzitásnál.

(#2043) f3rdzs0 válasza darkpower (#2038) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

nem állítottam hogy javítani fogják. azt mondtam hogy ha csak annyi van hogy fejjel lefelé van, akkor az javítható display driverrel. amit tothl pontosított (bár azt is leirtam mar, hogy tudom hogy nem ilyen egyszerű de részletekbe felesleges belemenni, főleg ha csak elméletben beszélünk)

[ Szerkesztve ]

(#2044) ollie válasza darkpower (#2038) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Majd meglátjuk. Ha lehetséges, amúgy sem ők tudják javítani, hanem vagy a Qualcomm, vagy a Samsung (előbbi az Adreno driver miatt, utóbbi a kijelző firmware miatt).

(#2045) Macika66 válasza dannyl (#2039) üzenetére

Macika66
(őstag)

Harmadszorra is leírom (más is megtette, ráadásul olyan, aki ezt tanulta felsőfokon), AMOLED kijelzőnél nincs alul vagy felül, nincs fejjel lefelé.
Megcímzett szubpixelek vannak. A frissítés iránya, sebessége, esetleges sorrendje mind vezérlés kérdése...
Tehát csak azért, mert máshol van az AMOLED-panel kivezető füle, az nem jelent semmit. Szerintem az újságírók ennyit értenek belőle. De ez nem jelenti azt, hogy úgy is van...

(#2046) szpali válasza Hujikolp (#2041) üzenetére

szpali
(őstag)

Én azt vettem észre, hogy Pro módban csak a széles (külső) kamerát használja, zoomoláskor is ezt a képet nagyítja fel.
A belső kamerát csak automata módban, nappali fényviszonyok között használja.

Oneplus5 & Oneplus3 || DELL XPS 15 9560 & 2709W & 2312HM || LG 42LF652V | Denon X520BT | Wharfedale 240 & 220C & 220 & 10.DFS & Roth Audio Oli KH30

(#2047) Macika66 válasza szpali (#2046) üzenetére

Macika66
(őstag)

Ez így van, de mindig csak a külsőt használja, kivéve, ha van annyi fény, amennyi a 2,6-os apertúrájú kamerának szükséges az értékelhető képek készítéséhez.

Talán emiatt parasztvakítás a kétkamerás rendszer, mert az esetek borzasztóan kicsi százalékában használja csak a NEM a külső oldali kamerát a készülék. Ebben alapvetően eltér a többi kétkamerás megoldásoktól.

(#2048) dptrsk válasza Macika66 (#2045) üzenetére

dptrsk
(PH! addikt)

Ez így ebben a formában nem biztos, hogy igaz, biztos rendszerszinten számít valahol, hogy fordítva van bekötve. Lehet, hogy megvilágítás szerint nincs alul-felül

De mégiscsak egy 1080*1920 méretű tábláról beszélünk. A videovezérlőnek valahogy ki kell rajzolnia a képet.
Ha normál esetben a [0,0] koordináta a bal felső sarok, akkor nálunk ez a [1080,1920].
A képfrissítés normál esetben elindul [0,0] -> [1080,0] soronként, teljesen [0,0] ==> [1080,1920].

Mivel nem variáltak, így nálunk is a normál képfrissítés fut le, emiatt látjuk a zselét (néhányan), szerintem mindenkinél jelen van, csak van akinek a szeme nem érzékeli.

A felvetés az, hogy, ha a
[0,0] -> [1080,0] soronként, teljesen [0,0] ==> [1080,1920] képfrissítési függvényt lecseréljük egy
[1080,1920] -> [0,1920] soronként, teljesen [1080,1920] ==> [0,0] függvényre vélhetően nem lesz zselé sehol.

(#2049) szpali válasza Macika66 (#2047) üzenetére

szpali
(őstag)

Nekem az fáj, hogy RAW képet sehogy sem hajlandó a belső 20Mpx kamerával készíteni
:(

(#2050) Macika66 válasza dptrsk (#2048) üzenetére

Macika66
(őstag)

Jó. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.