Hirdetés

2019. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-24 21:25:13

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1451) szpali válasza HardRic (#1436) üzenetére

szpali
(őstag)

Én is tettem a mappába néhány ma esti képet + kiegészítettem 5D3 képekkel is:
https://adobe.ly/2thFqRZ

Oneplus5 & Oneplus3 || DELL XPS 15 9560 & 2709W & 2312HM || LG 42LF652V | Denon X520BT | Wharfedale 240 & 220C & 220 & 10.DFS & Roth Audio Oli KH30

(#1452) Macika66 válasza szpali (#1451) üzenetére

Macika66
(őstag)

Szerintem ez elég meggyőző.
És hát az a váz a telefon árának a 4x-ese, az obi meg......

(#1453) szpali válasza szpali (#1451) üzenetére

szpali
(őstag)

Ami érdekes, hogy a 015xxx.DNG és 016xxx.JPG fájlnevű képek 2X tele beállításban készültek, a DNG mégis a teljes képet mutatja, míg a JPG a croppolt részt, de felskálázott felbontásban.
Ha 1x és 2x készített DNG-ket egymás mellett nézem, akkor is mind2 ugyan azt a látószöget mutatja, de minimális elmozdulás van a két kép között (máshol helyezkednek el az objektívek), és mindkettő felbontása 4640x3480px, ami fura, mert a specifikációk szerint a "telés" szenzor 20Mpx felbuntású. :F

Oneplus5 & Oneplus3 || DELL XPS 15 9560 & 2709W & 2312HM || LG 42LF652V | Denon X520BT | Wharfedale 240 & 220C & 220 & 10.DFS & Roth Audio Oli KH30

(#1454) Darth_Revan

Darth_Revan
(PH! kedvence)

GTA SA-t próbálta már valaki rajta?
Az egy dolog, hogy vannak beakadások (Android-tól nem is várok mást), viszont néha-néha láttam bevillanó vonalakat, amit PC-nél és PS3-nál eddig csak akkor láttam, ha GPU hibás volt.

Másnak is van ilyen azaz gyanúsan szoftver gond vagy reggel küldhetem is vissza ?

[ Szerkesztve ]

(#1455) Darth_Revan

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Kipróbáltam NFS No Limits-et is és őszintén mondva eddig 3D teljesítmény terén csalódás, mivel ez a játék is eléggé akadozgat.

Antutu pontokkal nincs baj, bőven 180k fölött van.

Ennyire nem támogatja még egyetlen 3D játék sem az Adreno 540-et, hogy grafikai bugok (bevillanó csíkok) és alacsony, akadozó FPS mellett futnak ?

update: Kicsit elhamarkodottan kérdeztem. Most néztem videót Youtube-on és ott is ugyanezt láttam, akadozó fps és bevillanó vonalak GTA SA alatt. Maga a játék a hulladék és nem támogatja az Adreno 540-et. (LG G2 alatt nincs ilyen grafikai bug)

[ Szerkesztve ]

(#1456) tipuka válasza HardRic (#1282) üzenetére

tipuka
(PH! addikt)

ezt a lightroom ot leszedem már g4-re én is. :DDD

[ Szerkesztve ]

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> Új bontatlan Alfawise T2056 és Metro: Exodus / Battlefield V / Anthem - Nvidia kupon eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*-- ....már 10 éve a hardveraprón...

(#1457) Ixion77 válasza szpali (#1453) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Sötétben nem használja a "tele" obit. Hogy ezt mennyien észre sem veszik, az sokat mond a tele szenzor és obi minőségéről és értelméről...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1458) kuthim válasza HardRic (#1436) üzenetére

kuthim
(kvázi-tag)

Állvánnyal vagy kézben tartva készült a kép?

(#1459) dptrsk

dptrsk
(PH! addikt)

Tudom nem feltétlen következtethető a jövőbeli kézbesítésekre, de aki Bp. 3.ker rendelte és már megkapta hány óra magasságában jött a DHL?

[ Szerkesztve ]

(#1460) kano válasza HardRic (#1436) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Na, most akkor nagyítsatok rá a fűre. Százszor jobb minőségű ez a kép mint a nappali...

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1461) f3rdzs0 válasza Darth_Revan (#1454) üzenetére

f3rdzs0
(fanatikus tag)

nekem rendesen kifagyott, úgyhogy mondtam hogy akkor hagyjuk
remélem javítják majd azért, de ilyeneket annyira nem szoktam játszani, max repülőn vagy vonaton

HTC U11+ - Bnet (Overwatch): ferdzso#2174

(#1462) Koktail

Koktail
(tag)

Na jó mert ebben szerintem volt egy kis utómunka is ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1463) Kocsó

Kocsó
(fanatikus tag)

Megkérdezhetem, hogy van-e olyan bátor, lelkes, segítőkész :B kolléga, aki lefordítaná magyarra a

Téma összefoglaló Bootloader nyitás, TWRP és Root: [link]

link oldalon található részletes leírást és feltenné egy weboldalra??? :U :U :U

Biztosan nem én lennék egyedül, aki nagyon, nagyon de nagyon megköszönné ezt az áldozatos munkát :R

[ Szerkesztve ]

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1464) G-Bali válasza Kocsó (#1463) üzenetére

G-Bali
(senior tag)

:C :R

(#1465) racerx válasza Kocsó (#1463) üzenetére

racerx
(PH! addikt)

Nagyon nem olvastam végig, de ez kb (ha nem teljesen :) ) ugyanaz mint az oneplus 3 nál. Annak a topicjának az elején megvan minden magyarul.

(#1466) LógaGéza válasza Kocsó (#1463) üzenetére

LógaGéza
(PH! addikt)

Én szívesen megírom/lefordítom - amint megkaptam a készüléket, és kipróbáltam, hogy működik minden úgy ahogy kell :)

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

(#1467) darkpower

darkpower
(fanatikus tag)

Tapasztalt valaki hasonló hibát?

(#1468) sparks válasza darkpower (#1467) üzenetére

sparks
(senior tag)

Igen, a dolog létezik (legalábbis nálam), nem annyira vészes, de a javítás remélhetőleg hamar megérkezik hozzá...

Nincs eladó cryptóm, vagy mégis? https://goo.gl/rTQUua

(#1469) mjani1172 válasza kano (#1460) üzenetére

mjani1172
(őstag)

Úgy látom neked a fű a mániád. Lehet mást kéne vele csinálni.

(#1470) darkpower válasza sparks (#1468) üzenetére

darkpower
(fanatikus tag)

Könnyű észre venni? Mármint ha nem tűnt fel nekem, akkor valószínűleg minden oké, nem?

(#1471) sparks válasza darkpower (#1470) üzenetére

sparks
(senior tag)

Nem feltünő csak, ha nagyon figyeli az ember. Kicsit "kocsonyásodik" a scrollozás, érződik, hogy nem tökéletesen együtt mozog az egész kép, ahogy rángatja az ember fel-le vagy jobbra-balra. Szerintem lesz rá javítás, tuti valami szoftveres marhulás ez is.

(#1472) Darth_Revan válasza sparks (#1468) üzenetére

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Vannak már olyan összeesküvés elméletek is, hogy hardver hiba, mert a O+ "fordítva szerelte be a kijelzőt ":DDD

[ Szerkesztve ]

(#1473) HardRic válasza kuthim (#1458) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Kézben, de letámasztottam az alját az ablakpárkányra. Egyébként nekem nem tűnt fel az OIS hiánya, egy OP3-on amikor próbálgattam nem sok haszna volt.

Jelly effect: én is látom, és valóban fejjel lefelé már nem érezhető. Valószínűleg másik irányba frissíti a képet, mint a legtöbb eszköz aztán furcsa az agynak.

[ Szerkesztve ]

(#1474) Szovie

Szovie
(újonc)

Kamerával kapcsolatban vagyok én is kicsit bizonytalan, nem találok megfelelő infókat egyelőre.

OP5 alap kamerájának mennyi a native base ISO-ja?
Iphone 7-nek azt tudom hogy ISO20 a minimum manuális módban, azzal már egészen szép zajmentes képek lőhetőek RAW-ban.

Amiket eddig láttam OP5 videokat, ott ISO100 alá sehol nem mentek, ami nem jó jel... Ekkora szenzoron már 100 is relative elég soknak számít, zaj és dinamika szempontjából nem előnyös.

S8 base iso-ját sem tudom hogy mennyi, de azt látom hogy a raw -> jpeg engine samsungban jobb, de ez nem a kamera hibája, hanem szoftveres gubanc.

Engem elsősorban manual raw eredmények és értékek érdekelnének, hobbi fotós vagyok, jpeg-el nem foglalkozom csak a workflow legvégén. :)

(#1475) kiSSrac

kiSSrac
(tag)

Meg is érkezett a telefon, rendeléstől számított kicsit több mint egy nap!!!

(#1476) LógaGéza válasza kiSSrac (#1475) üzenetére

LógaGéza
(PH! addikt)

Nekem még Vecsésen van :(

OnePlus 5 - ǝןʇʇǝs ɹǝʌǝu

(#1477) G-Bali

G-Bali
(senior tag)

Megjött, 27en rendelve de normál szállítással, viszont itt is valakivel aláíratta és a recepción hagyta :F, fel hívnám őket hogy én nem vettem át........

(#1478) HardRic válasza Szovie (#1474) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Ritkán veszi le ISO 100 alá, manuálisan meg nem is lehet lejjebb állítani. Egyébként nekem nem tűnt túl soknak, szépek a RAW-ok.

(#1479) Bodrik válasza Kocsó (#1463) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

A metódus ugyan az, mint az OP3 esetében. Egyedül a TWRP és a root fájl más. Azokat kell beszerezni hozzá..

Itt a magyar nyelvű leírás hozzá..

Vagyok aki vagyok...

(#1480) Macika66 válasza darkpower (#1467) üzenetére

Macika66
(őstag)

Nekem ez tetszik? Biztos, hogy hiba???

(#1481) kano válasza HardRic (#1478) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

A nappali képek is szépek RAW-ban? Egyedül a nappali képek nagyon gázak még. Ha azt javítanák, akkor már vállalható lenne számomra is.

(#1482) Macika66 válasza szpali (#1453) üzenetére

Macika66
(őstag)

A tele-kamera csak bizonyos fénymennyiség felett kapcsol be (a 2.6-os apertúrájával nem is lenne értelme).

Szobai körülmények között a belső oldali kamera mintha ott se lenne. Próbáltam, kitakartam a külső oldalit, teljes sötétség volt.
Ahogy kiléptem az udvarra, napsütésre, egyből lett képe.

(#1483) tuareg85 válasza G-Bali (#1477) üzenetére

tuareg85
(tag)

Uhh, én is 27-én reggel rendeltem, de még Lengyelországban kocsikázik a DHL-lel... minden nagyobb várost megnéznek

(#1484) Taci válasza tuareg85 (#1483) üzenetére

Taci
(senior tag)

Legalább egy tapasztalt, sokat látott készüléked lesz. :DDD

(#1485) szpali válasza Macika66 (#1482) üzenetére

szpali
(őstag)

Ezt jó tudni, köszi.

(#1486) szpali válasza Macika66 (#1482) üzenetére

szpali
(őstag)

Kipróbáltam napfényben.
Az van, hogy a portré kamerából sehogy sem sikerül RAW képet kinyerni.
Ha manuális módban próbálok fotózni és átváltok 2x-re akkor is a wide kamera műxik (emiatt van a 16Mpx-es elmentett DNG)
Próbáltam Lightroom alkalmazással és Google Kamera alkalmazással is.
Előbbi ment RAW-ot, de elég fura színeket sikerül összehoznia. Utóbbinál nincs ilyen beállítás.

(#1487) racerx válasza Macika66 (#1482) üzenetére

racerx
(PH! addikt)

Azért ezt így, egy kicsit parasztvakításnak találom, mármint ezt a 2. kamwra dolgot. Nagyon (semennyire se) nem reklámozták, hogy igy működik. Gondolom minden egyéb esetben a főkamerából vágja ki a zoomot. Bazi sok fénynél meg kiváncsi lennék mi különbség lenne a telekamera, és a főkamera kivágott zoomja között.

(#1488) HardRic válasza kano (#1481) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Ja, nem rosszak. Szép dinamikus képeket lő a cucc, kiégett eget, bebukott árnyékokat is vissza lehet hozni.
Ez mondjuk pont nem a legjobb példa, mert eső után amúgy is fehér volt az ég, de latszik, hogy sok a részlet, etc. Jobb képet nem találtam, mert szeretek törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#1489) ollie válasza HardRic (#1488) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Westend teteje?

(#1490) HardRic válasza ollie (#1489) üzenetére

HardRic
(PH! addikt)

Mi? :DDD

(#1491) sparks válasza racerx (#1487) üzenetére

sparks
(senior tag)

Bár itt nem annyira látványos a különbség, de a bal oldali a normál kamera a jobb oldali a zoom. Kivágtam neked szépen kinagyítva egy messze levő kocsit:

Azért szépen látszik a különbség és ez csak egy hirtelen lőtt kép kb. 30 méterről.

[ Szerkesztve ]

(#1492) sparks

sparks
(senior tag)

Csináltam még egyet, itt közelebbre vágtam, jobban látszik a különbség:

(#1493) racerx válasza sparks (#1491) üzenetére

racerx
(PH! addikt)

Aha, köszi, tényleg van különbség.

(#1494) Blizzardking

Blizzardking
(őstag)

Megjött az enyém is! :C
Van ezekre valami factory rom vész esetére? Azaz biztos van, de már elérhető valahol..? :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1495) ollie válasza Blizzardking (#1494) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Szia, igen.

Épp tegnap tettem fel TWRP-ből is szépen felmegy (persze akkor megy vele a root).

(#1496) kano válasza HardRic (#1488) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Ezen a képen van utómunkád vagy csak Pro módban kattintottál?

(#1497) tothl

tothl
(PH! addikt)

Amelyikőtök látja Jelly effektet, kipróbálja úgy, hogy fejjel lefelé tartja a telefont ?
Valami egészen bizarr dolgot olvastam az imént.

(#1498) Darth_Revan válasza tothl (#1497) üzenetére

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Én forgattam össze-vissza de nem láttam ilyen effektet. Csak kis mikroakadást (de ez gondolom azért van mert a gyári fólián picit akadozva csúszik az ujjam)

(#1499) ollie válasza HardRic (#1490) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Azt hittem, a Westend tetején készült a kép.

(#1500) kano válasza ollie (#1499) üzenetére

kano
(PH! nagyúr)

Ott is szoktak macskák mászkálni? :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.