Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-24 21:25:13

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12051) dominating

dominating
(tag)

Üdv!
Olyan problémám van, hogy mióta fent van a 9.0.3 ota azóta csinál (2 napja vettem észre), hogy ha másfél két óráig nem nyúlok a telefonhoz (lent van az asztalon és nem mozdítom meg) akkor lelövi a mobilnetet, egy értesítés sem jön meg sem mail se semmi. Ezt a featurét ki lehet valahol kapcsolni?
(ha zsebemben van a telefon akkor ilyen problémám nincs)

-i5-6600K | ASUS Z170PRO GAMING | steelseries SENSEI | steelseries qck+ fnatic edition | siberia v2 DIABLO | EVGA960SSC | BenQ XL2420T | SSD: Kingston HyperX 3K SSD 120 GB - Kingston SSDNOW v+200 120GB - CRUCIAL m4 64GB

(#12052) Stauffenberg

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nem tudok dűlőre jutni ezzel a nyomorult Pitével.

Kikapcsoltam az adaptív akku optimalizálást, mert rendszeres volt, hogy sem az ujjlenyomat olvasóval, sem dupla koppal nem tudtam ébreszteni a telefont, csak a fizikai gombbal.

Két hétig jó is volt (a dupla kopp mondjuk szarul érzékel, de az ujjlenyomattal nem volt gond), de most megint kezdi. Nem kapcsolta vissza magát a funkció, nem történt verzióváltás, semmi. Egyszerűen nem érzékelnek ezek ha a telefont egy ideje nem piszkáltam már.

Van valami ötlet erre? Tököm ebbe a Pitébe, rég nem utáltam ennyire Android verziót, mint ezt... Olyan jól takarékoskodik, hogy pont koppra az Oreós üzemidőt tudja ez is, cserébe rendszeresen felcsesz.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#12054) kcsa válasza Stauffenberg (#12052) üzenetére

kcsa
(PH! kedvence)

5T topikban is ezzel szórakozunk, nekem a jelek szerint a zsebmód kikapcsolása javította, próbáld ki te is :)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_1_8_trend-14141066

(#12055) Mr.C válasza dominating (#12051) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

a 9.0.4 stabillal is csinálja ezt vagy mindenképp szeretnél ezen a verzión maradni?

sudo rm -rf /*

(#12056) dominating válasza Mr.C (#12055) üzenetére

dominating
(tag)

még nem dobta fel a 9.0.4 frissítést, szóval nem tudom. De ilyenre a barátnőm is panaszkodott op3-nál ota 8.x.x-en.

-i5-6600K | ASUS Z170PRO GAMING | steelseries SENSEI | steelseries qck+ fnatic edition | siberia v2 DIABLO | EVGA960SSC | BenQ XL2420T | SSD: Kingston HyperX 3K SSD 120 GB - Kingston SSDNOW v+200 120GB - CRUCIAL m4 64GB

(#12057) Mr.C válasza dominating (#12056) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

és ha az adaptive battery-t kikapcsolod akkor is jelen van ez? konkrétan lelövi (kikapcsolja a kapcsolót is) a mobilnetet, vagy csak akkor létesit adatkapcsolatot, ha bekapcsolod a képernyőt?

sudo rm -rf /*

(#12058) bozont válasza Stauffenberg (#12052) üzenetére

bozont
(PH! kedvence)

Érdekes, nálam nincs ilyen probléma, használom rendszeresen mindkét opciót. Nem tudom számít-e, de nem volt újratelepítés, csak ráfrissítettem az előző verzióra.

(#12059) Stauffenberg válasza kcsa (#12054) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Kipróbálom ezt is, bár ez a funkció úgy egyébként hasznos. Csak azért fura nekem, mert ha bekapcsolt zsebmód mellett próbálsz mókolni vele, fel is villan egy üzenet, hogy a zsebmód aktív.

Míg nekem éppen az a bajom, hogy sem az ujjlanyomatra, sem a dupla koppra nem reagál semmit ilyenkor, de amint power gombbal ébresztem, mindkettő működik.

Öcsém OP6-on nyafog erre mióta kijött rá a 9.0 és az nem ma volt, tengernyi OTA jött azóta és XDA-n is gyakran visszatérő téma, de ugyanez megy Samsung és más márkák esetén is. Ezért gyanítom, hogy ez önmagában az Android 9.0 valamilyen anatómiai hibája lehet.

(#12058) bozont: Nálam Stable OOS 9.0.3. van fent és a 9.0.0. idején kapott egy teljesen tiszta flashelést, mindent gyalulva.

---                                                                                                                                                                                                                       "If I knew how to take a good photograph, I'd do it every time." - Robert Doisneau

(#12060) kisspepe

kisspepe
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Telefonnál lehet-e multiboot-ot csinálni, mint számítógépen? Fel tudom-e rakni kétszer a rendszert a telóra, és indításkor választani melyik töltődjön be?

Valamint ha ez lehetséges, menyire bonyolult?

(#12061) Mr.C válasza kisspepe (#12060) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv!

Ez a készülék még treble nélkül érkezett, de végül megkapta, viszont ezért nincs A/B system.

Van rá amúgy mód, itt többet olvashatsz, de utoljára 2017-ben volt frissitve, igy nem biztos, hogy működik

sudo rm -rf /*

(#12062) Stauffenberg válasza Mr.C (#12061) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Az A/B partíció lényege a háttérben települő OTA frissítés, egyben bootolási problémák elleni védelem. A Google dokumentációja szerint nem keverendő össze a Treble támogatással.

Az A/B esetén egyik a másiknak a biztonsági mentése. Nem pont az, amire a kérdező gondol.

(#12063) Blizzardking válasza Stauffenberg (#12062) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Szerintem úgy értette, hogy a linkelt multiboot patcher még treble előtti, így lehet hogy nem működik treble rommal.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12064) dominating válasza Mr.C (#12057) üzenetére

dominating
(tag)

nem próbáltam még, mindjárt megnézem. mikor feloldom a képernyőt akkor jelenik meg a 4G ikon és csipog 5 mpig, mert akkor jönnek meg az értesítések (látom ahogy a 4G ikon megjelenik a semmiből)

(#12065) kisspepe válasza Mr.C (#12061) üzenetére

kisspepe
(fanatikus tag)

Köszi a választ. Inkább nem kezdek bele.

(#12066) Mr.C válasza Stauffenberg (#12062) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Voltaképp ugyanarról beszélünk, mert a bootloader határozza meg, melyik rendszert bootolja, ergo 2 rendszered van.

De értem mire gondolsz, viszont ez is ugyanaz, mint a dualboot.

sudo rm -rf /*

(#12067) Stauffenberg válasza Mr.C (#12066) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Technikailag igen, de a gyakorlatban tökugyanazt a rendszert töltöd be mindkét partícióról, szóval ez nem arra van, mint amire a kérdező (vélhetően) gondolt, ha már a PC-s dualboothoz hasonló megoldást keres.

Azt a Google is kiemeli, hogy a Treble és az A/B partíció használata nem függenek egymástól, bár ezeket egy csomagban mutatták be. Erre akartam kilyukadni (mert ahogy írtad az okot adhat félreértésre).

Azt el tudom képzelni, hogy lelkes modderek fel tudják ezt arra használni, hogy két különböző rendszert tudj betölteni egyik és másik partícióról.

(#12068) Albigator

Albigator
(fanatikus tag)

Senki?

Ezért is vesz az ember új telefont, mert már nem eléggé aktív a topikja. :O

De legalább a 3-as kérdést. (Az 1esre találtam egy működő de nem olyan jó appot mint az ACR)
Azért lenne fontos, mert van egy tényleg régóta fennálló probléma, hogy hívnak és mintha ki lennék kapcsolva, kapom is az SMS-st hogy nem fogadott hívásom volt. Második próbálkozásra már általában sikerül elérnie a hívó félnek. Talán ezen segítene a VoLTE.

Amúgy eléggé érdekes ez a 9-es anroid, úgy érzem én is mintha kicsit lassabb lenne (pedig nem hiszem hogy ennyivel hw igényesebb lenne a pite mint az elődei, hogy egy ilyen bika telefont mint ez lassítania kéne)

Vmint olyan hibák jelentek meg bizonyos alkalmazásokban amiket nem tudok hova tenni pl:

Facebook:
-egy csoport bejegyzéseit ha átállítom, hogy ne a legkedveltebb alapján rendezze hanem a legújabb aktivitás vagy legutobbi bejegyzés szerint, akkor nem tölti be azokat csak 2 bejegyzés látszik;
- lassan töltödnek be a képek ha egy személy profilját nézem

Eredmenyek:
-használhatatlanná vált az install után pár órával (töltőképernyőnél megállt), míg nagy nehezen rájöttem mi a gond sokadik újra telepítés után: a beállításokban magától be lett kapcsolva az hogy "Wifi letiltva"

Chrome:
-szintén képek betöltődésével volt gebasz

Ezek nagyja net/hálózati probléma amit talán sikerült javítani "improve network stability" néven a 9.0.4-es rendszerrel amire tegnap frissítettem.

[ Szerkesztve ]

"Dudva lenne a dudvák. Közt az ananász"

(#12069) Latitude válasza Albigator (#12068) üzenetére

Latitude
(tag)

Én már rég vissza tettem volna a 8.1-et, ha manuálisan rá lehetne mókolni a legfrissebb Android biztonsági javítást.

OnePlus 5, Raspberry Pi3 OSMC

(#12070) renziNNN

renziNNN
(lelkes újonc)

Sziasztok!

9es android óta az a furcsa jelenség áll fent nálam, hogy random elindul a spotify.. frissítettem azóta már az appot is meg az os-t is, de még mindig ezt játsza..
[kép]
Ilyenkor nem fut (nem kéne futnia) és a recent apps-ban sincs benne.
Az, hogy a notification-ök között megjelenik így még kevésbé bosszantó, viszont olyan is előfordult már párszor, hogy konkrétan zenét játszik le magától. Emiatt a media hangja mindig offon kell, hogy legyen ha nem használom a telot.
Próbáltam szűrni a problémát, hogy mikor jön elő, talán a lock-olás hatására kezdi el a zenéket lejátszani legtöbbször - úgy, hogy már nem is fut az app - de például volt, hogy akkoris előjött, mikor már órák óta nem nyúltam a telefonhoz, ránézek és a többórás playlist végén jár már :))
(Nem, más nem használja az accountomat ilyenkor :D )
Előfordult már valakinél hasonló probléma?

(#12071) Mr.C válasza renziNNN (#12070) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv!

"Nem, más nem használja az accountomat ilyenkor"

Szerintem itt lesz a kulcs mondat. Ha szokta más is használni az acc-ot, akkor lehet nem állítja át, melyik eszközön játsza le. Valamint ha nem is a telón megy a lejátszás, az app mutatja, hol jár.

(#12068) Albigator:

root nélkül nem fog menni a VoLTE (de írtad is, hogy erre már rájöttél).

Én OOS alatt a default call.rec. alkalmazást használom, teljes megelégedettséggel, semmi problémája nincs. Viszont ugyebár ehhez is kell root, szóval a kezed itt is meg van kötözve

A wifit érdemes kikapcsolni annak ellenére, hogy alig fogyaszt, ha nincs csatlakoztatva hálózatra. A kapcsolót automatikusan nem tudod kikapcsolni csak bekapcsolni lehet igy. A beállításokon belül megtalálod, hogy az aktív kapcsolatokat bontsa alvás közben (sleep standby optimization).

Az app-related bugok meg app-related (alkalmazásfüggő)

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#12072) Albigator válasza Mr.C (#12071) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Értem, köszi.

Nem teljesen voltam biztos ebben a VoLTE-s dologban ezért kérdeztem. Hisz úgy emlékszem láttam sima OOS update leírásban is ezért gondoltam h félre értettem valamit. No mind1.

Én a roottol még most is ódzkodom, sose probáltam még és "félek tőle" hiába engedi maga az OP is, míg sok gyártónál ez gari veszélyeztetéssel jár(t).

Mondjuk a proci tuningtol is féltem, míg ki nem próbáltam de utána rájöttem h nem olyan jó az alaplapom illetve nem volt szerencsém se a szilicium lottón, a gyári tuning bőven elég (XFR+PBO)

Amúgy még a kérdésem az, ha csak az egyik fél VoLTE-s akkor is gyors a hívásfelépülés és jó a hangminőség?
Mert gondolom akkor lenne "tökéletes" a dolog ha már mindenkinél 4G-n bonyolítodna a hívás, de ez még nem olyan gyakori manapság. Persze sok Samu, iPhone, Huawei és elszórtan a többi (LG, Honor, Nokia, Sanyi, Motorola, Alcatel, Cat) már hivatalosan támogatott.

(#12069) Latitude

Én is azon a véleményen vagyok h kár volt frissítsek de legalább a biztonsági frissítés "napra kész" :C (2 hónapos lemaradásban :DD )

[ Szerkesztve ]

(#12073) Mr.C válasza Albigator (#12072) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha te vagy VoLTE-n akkor sokkal gyorsabb a dialup, nem kell a másik félnek is annak lennie.

sudo rm -rf /*

(#12074) tomp válasza Mr.C (#12071) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Miért kellene root a VoLTE-hez? Nem kell hozzá!

(#12075) Mr.C válasza tomp (#12074) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

magisk VoEnabler?

Én úgy tudom, az is kell a procedúrához....

sudo rm -rf /*

(#12076) tomp válasza Mr.C (#12075) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Nem kell hozzá.
info
E szerint kell megcsinálni. Teljesen érintetlen gyári root mentes rendszeren 5perc alatt megvan. Telekom és Telenor VoLTE tökéletesen megy.

(#12077) Albigator válasza tomp (#12076) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Na igen ezt láttam és benne is volt az eredeti hozzászólásomban a link erről a képről. De nem voltam benne biztos h ilyenekhez nem kell root...
De ha véletlen elrontok vmit és csinálok egy gyári beállítások visszaállítását akkor visszaáll az eredetire minden, ugye? Mert akkor megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#12078) tomp válasza Albigator (#12077) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Nem lehet elrontani. Ha más profilt aktiválsz akkor deaktiválod ís a jót aktiválod. De ha véletlenül törölnéd az összes profilt akkor felrakod a full zipet.

(#12079) Albigator válasza tomp (#12078) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Kösziii! :R :R :C Működik! :DD

Ez tényleg egyszerű volt, hiába tűnt első ránézésre bonyolultnak.

(#12080) mukurisho válasza tomp (#12078) üzenetére

mukurisho
(tag)

Hálás köszönet! :R

(#12081) renziNNN válasza Mr.C (#12071) üzenetére

renziNNN
(lelkes újonc)

Ezt úgy értettem, hogy egyáltalán nem használja más az accountomat.
Csak én. Ezért is fura :(

(#12082) Mr.C válasza renziNNN (#12081) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Gépen se használod? Mert írni szokta, ha gépen megy a Spotify

sudo rm -rf /*

(#12083) Mr.C

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Egyre jobban gondolkodom, hogy áttérek codename Phoenix-re, viszont 2 dolog nagyon hiányozna

1. Call rec
2. App locker

Van erre a kettőre valami jó alternatíva? Nem ilyen fancy-ui-s reklámos mókaságok érdekelnének
:R

sudo rm -rf /*

(#12084) Blizzardking válasza Mr.C (#12083) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Anno a fő probléma az app kilövés volt a CP-szel. Pont te írtad hogy hajnalban mindent kilök a memóriából.
Ez már megszűnt?

(#12085) Mr.C válasza Blizzardking (#12084) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem tudom mert azóta sokminden megváltozott, de itt már linkeltek fixet hozzá (asszem valami magisk modul)

sudo rm -rf /*

(#12086) t_laci válasza Mr.C (#12085) üzenetére

t_laci
(újonc)

Az a fix sajna nem működik, mivel xposed modul volt az meg nincs pitén. Én épp most jöttem vissza nagyon hosszú idő után OOS-re, mivel phoenixen az idei frissítésekkel eléggé leromlott az akku időm (lehet hogy csak nálam akadt össze valami) . Most megint jó.
Az egyedüli ami hiányzott phoenix után, az az immersive display volt. Abban benne volt alapból a settings-ben, de itt is találtam megoldást. Egyébként nem lőtte ki a phoenix sem a recents listát, csak elrejtette úgy, hogy csak az utolsó 5 alkalmazás látszott egy idő után. Pl ha a chrome-ban ott van egy pár fül nyitva, és a recents menüben már nem látszik, de újra nyitod, ugyanúgy ott lesznek a fülek. (nem tudom érthető-e)

[ Szerkesztve ]

(#12087) Mr.C válasza t_laci (#12086) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Érthető, majd még átgondolom, mert:

New OpenBeta for OP5 and OP5T is available

Details
• Version: OB28 (OP5) / OB26 (OP5T)
• Type: #rom
• Build: #beta
• Device: #OP5 #OP5T

Changelog

System
• Updated Android security patch to 2019.03
• New animation for flight mode
• Optimized notifications for quick settings
• Optimized battery consumption

• Now able to select contact groups for sending SMS

:DD

sudo rm -rf /*

(#12088) kcsa válasza Mr.C (#12087) üzenetére

kcsa
(PH! kedvence)

Most már teljesen biztos, hogy leállt az érdemi fejlesztés az 5/5T vonalon :)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_1_8_trend-14141066

(#12089) tomp válasza kcsa (#12088) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Mindjárt itt a 7-es. Érthető!

(#12090) Mr.C válasza kcsa (#12088) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem a security patch bőven elég, nincs szükségem újabb feature-ökre. Én eddig alig találtam hibát a rendszerben, de lehet cdak túl toleráns vagyok és könnyen alkalmazkodom.

Mit kellene még fejleszteniük?

sudo rm -rf /*

(#12091) kcsa válasza Mr.C (#12090) üzenetére

kcsa
(PH! kedvence)

Nálam FPR bug még mindig fennáll (sleep mode kikapcsolással speciel jó, de nem azért van az ott, hogy kikapcsoljam :) ), van gondom a nem túl jó képernyőforgatással (néha túl érzékeny, néha meg alig hajlandó elfordulni), de más nagyobb problémám nekem sincs, és a security patcheknek én is örülök :)

(#12092) Latitude válasza Mr.C (#12087) üzenetére

Latitude
(tag)

Remélem ez az optimalizált aku használat tényleg igaz, mert ez a 9.0.3 úgy merül mint egy féltégla. Szerintem én megyek ob28-ra...

[ Szerkesztve ]

(#12093) Kris87 válasza Latitude (#12092) üzenetére

Kris87
(senior tag)

Próbáld meg egyszer teljesen lemeríteni addig, hogy kapcsoljon ki magától, majd ne tudd bekapcsolni, mármint ha teljesen merült akkor kiírja, hogy low battery... Utána kikapcsolva töltsd fel egy lassú 1 amperes töltővel. Nekem megtáltosodott az akku tőle.

(#12094) Mr.C válasza Latitude (#12092) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én most raktam fel, eddig semmi problémát nem tapasztaltam eddig

sudo rm -rf /*

(#12095) Latitude válasza Kris87 (#12093) üzenetére

Latitude
(tag)

Köszönöm az ötletet, biztos csinálok egy ilyen aku kisütést, de minden képpen ki szeretném próbálni az ob-t is.

(#12096) tomp válasza Latitude (#12092) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Ez az OB28 akksiban nagyon jó lett! Ebben van munka!

(#12097) Stauffenberg válasza tomp (#12096) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Remélem a 9.0.5-re be is építik ezeket az optimalizálásokat a Stable-be.

Amúgy azt hittem csak én vagyok hülye, hogy a 9.0.3-nál azt érzem mintha jobban merülne, de úgy látom nem én vagyok az egyetlen. A kijelzőidők a szokásos 5,5 - 6 óra helyett bő fél órával rövidebbek és készenlétben is jobban merül. Már itt nyíg, hogy kint van a 9.0.4. is, de a root miatt még nem vitt rá a lélek, hogy TWRP-ből nekiálljak flashelni.

De szerintem lekapom a rootot, pillanatnyilag semmi értelmét nem látom. A Gcam bohóckodást feladtam, csak a gyári kamerát használom egy ideje és Xposed még mindig nincs és talán már soha nem is lesz többé.

(#12098) Mr.C válasza Stauffenberg (#12097) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Mit értesz az alatt, hogy root miatt nem vitt rá a lélek? Ob28-on is simán megy a magisk v18.1, ezzel sztem a 9.0.4 se kivétel

sudo rm -rf /*

(#12099) Stauffenberg válasza Mr.C (#12098) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nem így értettem. Zipet leszedni, backup, TWRP-ben cache wipe, Zip flash, Magisk flash, cache wipe megint, reboot, Magiskot újra elrejteni a banki cuccok elől, bankkártyát újra virtualizálni.

Örülök ha mostanában késő este hazaesve fingani van elég időm. :D

Tudom ez is maximum 15 perc, de na.

(#12100) Mr.C válasza Stauffenberg (#12099) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát ezt totál megértem, én is így vagyok kB mostanság és májusig ez így is marad minimum.

sudo rm -rf /*

(#12101) Latitude válasza tomp (#12096) üzenetére

Latitude
(tag)

Fent van az ob28, csinálok majd egy aksi kisütést, remélem így már jobb lesz az üzemidő. Viszont a Chrome-ban
bizonyos oldalaknál ahogy pörgetem lefele nagyon szaggat, pedig a HW fedvényeket tiltottam. Erre mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#12102) Albigator válasza Latitude (#12101) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Én ezt az akku kisütést nem értem...
Az hittem már ezeket az akksikat, nem lehet/szabad kisütni.

(#12103) tomp válasza Latitude (#12101) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Szerintem a Chrome körül lehet valami mivel más böngészőkkel azok az oldalak sem szaggatnak.

Akksi kisütés Li-Ion és Li-Po akksinál nincsen. Eleve nem is tudod.
Ha az akksi szerint lemerült akkor még mindig van benne 3,xV de az akksi saját védelme már lekapcsol. Ha lemeríted az akksit a kikapcsolásig az még csökkenti is az élettartamot mivel az töltési ciklusokba állapítják meg. 0-100% 1töltési ciklus. De ha 20-100% a töltés akkor csak 0,8!
Akkor lenne csak értelme a kikapcsolásig való merítésnek ha 2 vagy több cellás lenne az akksi mivel több cella esetében a cellák feszültségei elmásznak és máris kevesebbet bír az akksi.
pl elektromos autó akksi ott ilyenkor egy teljes merítés kell amíg meg nem áll az autó majd villámtöltő és 100%-ig nem lehúzni. Ott az akksi cellái is helyreállnak(ha annyira nem öregek még) és a hatótáv kijelzés is újrakalibrálódik.

(#12104) Latitude válasza tomp (#12103) üzenetére

Latitude
(tag)

Régebben valami olyasmit olvastam, hogy új op rendszer telepítése után érdemes újra kalibrálni a telefon akkumulátorát. Én erre gondoltam.

(#12105) Mr.C válasza Albigator (#12102) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ahogy már többen is írták, nem a classic kisütésre gondoltak. Szoftveresen is szabályozva van a kapacitás, pont annak érdekében, hogy ne tudd tönkretenni. Például ezért van az a jelenség, hogy teljesen le akarod meríteni, ki is írja, hogy 1% de még vagy 15 percig tudod használni a készüléket (nem csak telefonon van ilyen, akár laptopon is megfigyelhető ez a jelenség). Ezért érdemes (mint ahogy írták is) totál lemeriteni majd feltolteni 100%-ra, hogy szoftveresen is újra legyen kalibrálva.

Ahogy én szoktam csinálni, hozzateszem elég ritkán:

- Teljesen lemeriteni addig, hogy kikapcsoljon
- Várni egy kicsit (~5p) és újra bekapcsolni és kikapcsolásig meríteni
- Kikapcsolt állapotban feltolteni 100%-ra, majd bekapcsolni
- kicsit szórakozni vele (de nem húzod le a töltőről) majd újra kikapcsolni és feltolteni 100%-ra (igen, hiába van maxon, lehet, hogy nem azt fogja írni kikapcsolt állapotban)

A teljes lemerités valóban árt az akkumulátornak, de ha félévente/évente 1x eljátszod ezt akkor inkább nyersz vele, mint veszítesz.

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#12106) Albigator válasza Mr.C (#12105) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Értem. Már azt egyszer hallottam, h havi 1szer meg lehet ezt a 0-100-ra töltést csinálni de nem vettem komolyan. Sose vártam még meg, hogy kikapcsoljon a telefonom, kb 2-3% volt amit elértem vele aztán töltőre dugtam.
Majd akkor kipróbálom ezt a kalibrálást. :R

Most egyébként 87%-os az akksim a OnePlus Diagnostic szerint. Pont 1.5 éves az OP5-öm.

[ Szerkesztve ]

(#12107) Latitude válasza Albigator (#12106) üzenetére

Latitude
(tag)

Kérlek linkeljétek be a Oneplus Diagnostic-ot, mert valamiért nem találom.

Mr.C : nagyon köszönöm!

(#12108) Albigator válasza Latitude (#12107) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Tessék

(#12109) Latitude válasza Albigator (#12108) üzenetére

Latitude
(tag)

Köszönöm :R

Azt írja 90% (szintén 1,5 éves)

(#12110) Albigator válasza Latitude (#12109) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Kíváncsiságból megnéztem egész ponotosan azt a 1.5 évet. Ahogy számoltam 42 nap van a 2 készülék között (555 vs 513).
Neked 51.3 nap kell ahhoz, hogy 1%-ot veszítsél az akksi kapacitásából, nekem 42.7 nap.
Azért ez jelentős különbség, pedig eddig azt hittem, h jól bánok az akkummal. (Tudom felhasználási módtól is függ, de én azért nem hiszem hogy az átlagnál többet használtam, töltöttem volna a telefont)
Na majd csinálok egy "újra kalibrálást" bár nem hiszem, hogy ez változtatna a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#12111) tomp válasza Albigator (#12110) üzenetére

tomp
(PH! nagyúr)

Nekem 92%-on áll. Szintén 1,5 éves.
Amit megfigyeltem, hogy lassú töltéssel jobban csökken. Sőt ha alacsony akkor DASH töltéssel visszaáll 92-95% körüli értékre.

(#12112) Albigator válasza tomp (#12111) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Szinte mindig a gyári gyors töltőjével töltöttem otthon vagy munkahelyen.
Kb 2szer PowerBankról... Géphez is kb 10-szer volt dugva. Ezek ugyebár lassú töltésnek számítanak.

Emellett mikor töltöttem akkor általában békén hagytam, néha néztem meg rajta pár dolgot rövid ideig de pl soha nem játszottam rajta ilyenkor. (Ami melegítette amúgy telefont, ezáltal az akksit is az a a PUBG de csak pár meccset toltam próbából, aztán le is töröltem. Nem is nagyon játszogattam ezen kívül, csak pl kevésbé hw igényes gamekkel pl szókereső)

Csináltam azt is jó párszor, hogy csak kis időre dugtam töltőre ami elvileg szintén jót tesz az akksinak...
Kb 3szor jártam 5% alatt, ugyebár nem akartam lemeríteni ekkor még.
Próbáltam nem mindig 100%-ra tölteni, hanem 90 % környékén leszedni. Illetve 1szer hagytam rajta egész éjszakára.
Szóval tényleg nagyon vigyáztam rá, egyedül ezt a kalibrációt nem csináltam még.

[ Szerkesztve ]

(#12113) kcsa

kcsa
(PH! kedvence)

Megjelenés napján vettem, abszolút nem figyelek rá, így 85%. Innentől biztos, hogy ezentúl se fordítok túl sok energiát az akku figyelésére... :)

(#12114) Stauffenberg válasza Albigator (#12106) üzenetére

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Nekem 88%-ot mutat akku egészségre, ez egy nulladik napos példány (még öcsém rendelte a bemutató show alatt és másnapra a kezében volt, annyira első körös).

Öcsém eléggé vigyázott rá és én is. Azért nem annyira egyszerű történet ebben egy akku csere sajnos.

(#12115) Albigator válasza Mr.C (#12105) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Na kipróbáltam ezt a módszert.
A "100%"-os érték a kikapcsolás után is annyi volt de a töltőn hagytam még 6 percig.

Ami érdekes, h a OnePlus Diagnostic szerint ettől az egész kalibrálástól nőtt 1%-ot az akksim állapota/jelenlegi kapacitása. 87%-ról 88%-ra. :F :C
Ha ezt megcsinálom még 12szer, akkor elérem ismét a gyári állapotot. Nem kell majd akksit se cseréltetni soha. :DD :DD ;]

(#12114) Stauffenberg

Én is vigyáztam rá ahogy tudtam de feleslegesen. Egyedül a teljes lemerülést kerültem eddig el, ami hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#12116) Mr.C válasza Albigator (#12115) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ritkán elérhető ilyen javulás is, nekem a laptop akksim ugrál 64-67% wear level között...

sudo rm -rf /*

(#12117) Laci.M

Laci.M
(senior tag)

81% 2017 augusztusi készülék.

Soha nem figyeltem az akksira, rengeteg autós GPS-es dugdosás, minden este töltöttem, szinte soha nem a gyári töltőjével. Leginkább Blitzwolf, Samsung, és Xiaomi hosszabbító USB-jére dugva. Kocsiban napi 1 óra minimum több részletbe tronsmart töltőn. waze mindig, többször kikapcsolt már magas hőfok miatt is, illetve 0% miatt is. Ha nem kocsiban voltam akkor ROCK powerbank. Kábelből a gyári szinte szűz, a 105 centijével nevetség számba megy, minden kábelem minimum 1,5- 2m-es, sokkal kényelmesebb. Szinte minden kábelem Ugreen, de előfordul Baseus, cafele is. Mindenhol külön töltőt, kábelt használok.

Munkahelyen, otthon (háló, nappali), szülőknél, anyósnál, kocsiban, munkahelyen. Nem hordozgatom őket, mindenhol van dedikált.

Céges szgépre, laptopra szintén volt dugva rengetegszer, USB OTG funkció szintén volt többször használva.

Van aki ettől ridegebb körülmények között használja? Szerintem én vagyok a rekorder.

Nyáron akarom cserélni, de van rajta biztosításom. Sajnos a kijelző be van törve, mert már esett rengeteget és a nillkin tok gyengének bizonyult. Kiváncsi vagyok, hogy cserélnek-e akksit benne. Illetve hogy lehetne elérni, hogy cseréljék?

Valószínű OP3, majd OP5 után el kell hagynom a gyártót a QI töltés hiánya miatt. Röhej, hogy üveg hátlap ellenére még mindig a madzagot erőltetik. Kocsiban nagyon kényelmes a mágneses tartóm, de elegem van, hogy dugdosom bele mindig a kábelt. Van a Nillkinnek mágneses, QI töltéssel ellátott tartója, tuti hogy olyan lesz a következő.

Xiaomi MI9 eddig a legesélyesebb, de megvárom a végleges Oneplust. Bízom a csodában! :)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 5, Dell Latitude E5430, Samsung UE49MU6452

(#12118) Mr.C válasza Laci.M (#12117) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Engem az egész QI charging azért nem érdekel, mert rettentő rossz hatásfokkal működik, rengeteg energiát pazarol. Ettől függetlenül megértem, ha valakinek ez érv a brand váltásra :)

sudo rm -rf /*

(#12119) Blizzardking válasza Mr.C (#12118) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

+1 végre valaki aki tudatosan gondolkodik és nem kizárólag a maga kényelmét nézi.
Ha a gyártók rendes aksikat pakolnának a gépekbe, a kutyát nem érdekelné a vezetékmentes töltés. Tüneti kezelés fos aksikra. Érdekes módon a Lenovo Vibe P1 topikban találat sincs erre a "problémára"
:R

(#12120) Mr.C válasza Blizzardking (#12119) üzenetére

Mr.C
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Amúgy nagyon vagány lenne, csak hát na, elég, ha a Wifit szórom éjjel-nappal, így is elég nagy az elektroszmog.... Mondjuk azt adnám, ha a Wifivel is lehetne tölteni :))

sudo rm -rf /*

(#12121) Albigator válasza Mr.C (#12118) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Nem mostanában fogok váltani, de én se biztos, hogy maradok majd a OnePlusnál.
Mennek a divat után sajnos mint a legtöbb gyártó: notch, (OP7-ben már kiemelkedő előlapi kamera lesz); nincs jack és értesítési led...
Ujjlenyomatolvasó nekem jó még az OP5-nél, hogy elöl van de amik utána jöttek azok nem bejövősek számomra: hátul nem volt praktikus, képernyőbe ágyazott pedig még nem elég kiforrott és kevésbé hatékony.
Ezt a sok hülyeséget csak azért, hogy nyerjenek még pár cm2 helyet, h nagyobb legyen egy picit a kijelző, azért hogy még több "tartalom" férjen rá. Ha tartalmat akarok komolyan fogyasztani akkor leülök/fekszek a gép és/ vagy "tv" elé (csak sportcsatornák, illetve pc-ről átküldve amit csak akarok nézni vagy hallgatni).

Vmint eddig azt vallottam, hogy nem olyan fontos vízállóság de már egyre több telefon van ami rendelkezik hivatalos IP minősítéssel és azért nem árt ha van...
Lehet kicsit maradi vagyok és nem is fogok majd olyan telefont találni amilyen igényeim vannak.

(#12122) Laci.M válasza Mr.C (#12118) üzenetére

Laci.M
(senior tag)

A QI töltést kocsiban tartom életképesnek, illetve még max munkám során (Termeléstámogató mérnök vagyok) az irodába, ahol van, hogy bent vagyok 10 percet, majd kiszaladok a termelésbe, majd vissza, és így tovább. Az ember ledobja a töltőpadra és kész. Mindig bevetésre kész a telefon. Sajnos mindig rosszkor merül le, amikor pont használni kéne a vakuját, vagy mondjuk a berendezés belsejébe kamerázni, ahova szemmel nem látni be, kollégákkal egyeztetni a problémáról.
Éjszakára kábeleznék, félnék attól, hogy a teló elmozdul és nem tölti fel reggelre.

Hatásfok? Pont nem számít semmit az én esetemben. Évi 30ezret megyek kocsival, amiben a motor 130kW-os, Ha meg tudod mondani, hogy hány csepp gázolajjal eszik többbet az autó egy év alatt a generátor terhelése miatt akkor gratulálok. Szerintem erősen konvergál a 0-hoz. Még a tompított-> nappali menetfényt se lehet észrevvenni (max placebo) pedig az bizony sokszorosa a QI teljesítményének. A gyárban meg az SMT kemence több energiát fogyaszt el 1 perc alatt, mint a QI töltőpad egész életében. És ez csak egy gép a rengeteg fogyasztó között.

Az elekroszmog miatt meg nem nagyon aggódnék a QI esetében, hacsak nem a töltőpad a párnád alatt van. A rengeteg wifi/nagyfesz kábel/2G/3G/4G antenna, mikró, BT, zigbee és millió más sugárzás mellett. (Tudom ezt a témát WIFI-re vetetted fel)

Blizzardking
"+1 végre valaki aki tudatosan gondolkodik és nem kizárólag a maga kényelmét nézi.
Ha a gyártók rendes aksikat pakolnának a gépekbe, a kutyát nem érdekelné a vezetékmentes töltés. Tüneti kezelés fos aksikra. Érdekes módon a Lenovo Vibe P1 topikban találat sincs erre a "problémára""

Ez pont nem így van, a nagyobb akksi sokkal többet árt a környezetnek, mint a gyakori töltés, vagy a QI extra igénye. Olvass utána, hogy mennyi energia kell az akksi előállításához, és megsemmisítéséhez majd használat után.

Oneplus 5, Dell Latitude E5430, Samsung UE49MU6452

(#12123) lmisi

lmisi
(senior tag)

Az én Aksim még mindíg 95% -os. 2017 Június végi, azaz túl 1,5 éven.
Naponta átlagosan 3 alkalommal van töltőn. Igyekszem mindíg 40% és 75% között tartani az töltöttséget.
Volt olyan nap hogy 5 alkalommal volt töltőn alkalmanként 20 - 35 % ment bele. Azaz kb 120% ment bele részletekben. A navigációt állandóan használom főleg gugli. Amikor eléri a kocsiban a 40%, rádugom az autós dash töltőre 15-20 percre, utána lehúzom. Napi 1 - 1,5 óra podcast megy rajta munkába menet-jövet a kocsiban és megy sokszor közben a reggeli budapesti dugók miatt a gugli maps is. Igaz csak kis ablakban.
Néha azt is eljátszom hogy vaze teljes ablak benne kicsiben gugli és podcast a háttérben megy.
Amúgy hébe hóba fényképezek vele, csináltam vele 5 - 6 ezer képet videót. Szeretem hogy 150 kép után is csak max 15 - 20 % merül.
Az asszony már kinézte magának. Így szerintem a következő xSziamiú MI 9? lesz.
(Több xiaomi cuccunk is van egyre jobbak. A Bip órájukat nagyon szeretem. Gyereknek A2 lite is nagyon korekt. A légtisztítójuk is jó)

(#12124) Albigator válasza lmisi (#12123) üzenetére

Albigator
(fanatikus tag)

Akkor itt a kulcs. Én ilyen gyakran nem csináltam rövid töltéseket. Tudtam, hogy 40-80 % között érzi a legjobban magát az akksi, de azért nem olyan könnyű ezt kivitelezni sokszor.

(#12125) Stauffenberg

Stauffenberg
(PH! nagyúr)

Xiaomival óvatosan, van egy hölgy ismerösöm, beajánlottam neki a Mi A2-t, használta is nagy megelégedéssel, erre egy OTA frissítéstől megnyekkent (bootloop), szervizes kör volt, mert ugye a fastboot eléréséhez szükséges beállítások nem voltak előre bekapcsolva.

Mint kiderült ez egy tömeges probléma, csak az itteni topikban van több tucat pórul járt user és december óta nem tud úrrá lenni rajta a nyomorult gyártó (igen ez alsó hangon 3 frissítést jelent). XDA is tele van nyafogással, meg a szervizes (nem hivatalos, csak egy körúti GSM szerviz) elmondása szerint egyetlen hét alatt több, mint 20 készüléket kapnak ezzel a hibával.

Szerk: lmisinek akart menni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.