Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) Cingáriusz

Cingáriusz
(őstag)

Soha az életben nem tesztprogramok számai alapján vásároltam telefont. Persze, mindig olvasok teszteket, de a pontok érdekelnek legkevésbé. Az általános felhasználói élmény, ami nekem számít. Ha az rendben van, akkor ki a francot érdekel, hogy 120 vagy 130ezer ponrtot kap egy telefon? Nekem mondjuk annyiból egyszerűbb a dolog, mert nagyon minimális, amennyit én telefonon játszom.

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#2) atike

atike
(PH! nagyúr)

Én itt akadtam le:

"Ha egy Huawei úgy észleli, hogy épp benchmark fut rajta, akkor egy elég triviális módszerrel manipulálja az eredményt. Egyszerűen több áramot vesz fel a processzor, mint úgy egyébként, de nem csak kicsivel, hanem az Anandtech szerint konrkétan duplaannyit, ami aztán szépen tükröződik is a pontszámokban, "

Azaz ha egy procinak az alap működési igényéhez képest több áramot adunk akkor a többlettel egyenes arányban megnő a teljesítménye...?

Ha ez így van akkor miért nem a procik hűtését fejlesztik gőzerővel...? :F

(#3) gusthy válasza atike (#2) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Az egyik, amit fejlesztenek, az a hűtés, jól látod.

Nem jó a logika, amit írsz: a procik nem attól gyorsulnak, hogy több áramot kapnak de ahhoz, hogy gyorsabbak legyenek több áramra van szükségük. És nem egyenes arányban.

[ Szerkesztve ]

(#4) Darksiders84 válasza Cingáriusz (#1) üzenetére

Darksiders84
(fanatikus tag)

+1 Még annyi hogy nem véletlenül szerepel ilyen jól és elismerően felfelé haladóan a dobogón a Huawei/Honor lehet akármilyen teszt valóságban is megállják a helyüket csak ugyebár minnél jobban gurul a szekér valakinek akkor jönnek a köpködősek hogy nehogy már az ellentábor ugyan már mit akarnak ezek mellettünk nincs hely az asztalnál foglalt a torta nincs nagyobb adagra lehetőség de majd az idő eldönti.

(#5) gusthy válasza Darksiders84 (#4) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Ez igaz, ettől még nem elegáns a dolog.

(#6) Graphics válasza atike (#2) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Azért, mert akkor leszopja az aksit egyből, vagy inkább hamarabb.

(#7) atike válasza gusthy (#3) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

....akkor a cikkben az általam kiemelt mondatot hogyan értelmezed...? Épp ezért kérdeztem.

Akkor a sebességnövekedés nem kizárólag az áram növelésével történik - hanem hogyan is...? :U

(#8) gbela válasza atike (#7) üzenetére

gbela
(senior tag)

Orajel is emelkedik mogotte minden bizonnyal, es ez igenyli a nagyobb aramot.

[ Szerkesztve ]

Bnet: moneo#1453

(#9) Juhaszatti válasza atike (#2) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Hiába hűtöd, ha a nagyobb energiaigénytől pillanatok alatt elfogy alóla az akksi.

De egyébként fejlesztik a hűtést, vannak különböző hőcsöves és folyadékos megoldások is már.

(#10) Izzé

Izzé
(őstag)

Valahogy már meg sem lepődöm rajtuk... :)
Egyébként pozitívan kell hozzállni: van bőven tartalék a socban! :DDD

(#11) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

De kínos...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) Graphics válasza atike (#7) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Hát így, hogy nagyobb a fogyasztása. Ezt most hiába kezdjük el hűteni, az aksit hamarabb fogja lemeríteni.

Magyarán, a SoC képes nagyobb teljesítményre, de ennek hő és fogyasztás az ára... Majd gyártástechnológiával valamennyit tudnak lentebb szorítani ebből, de jelen pillanatban a technológia ennyit tud.

Hűteni lehetne... De az üzemidő attól nem javul

[ Szerkesztve ]

(#13) gusthy válasza atike (#7) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Úgy, ahogy írtam, feljebb kapcsol, és ehhez több áramot vesz fel.

(#14) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Most ne tudni, hogy ezt tuninggal éri el vagy ennyi tartalék van az SoC-ban. Ha előbbi, akkor nem biztos, hogy minden darab képes erre. Amúgy sem hiszem, hogy csak ők csinálnák ezt. Persze attól még gáz.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#15) atike válasza gusthy (#13) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Értem, köszönöm.

A cikkben akkor nem ártana pontosítani, nem? :)

(#16) rolandrepasi

rolandrepasi
(lelkes újonc)

Aki pontszám alapján vesz telefont javaslom vegyen mellé guminőt is.... Egyébként ki ne akarná az embereket megvezetni a mai világban.... autógyártók, kormányok,politikusok stb....

(#17) Fred23 válasza gbela (#8) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

(#18) gusthy válasza janeszgol (#14) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Nem csak ők, de minden darab tudja, különben az AnTuTu pl mindenhol mást mérne.

(#19) xcsabo válasza atike (#7) üzenetére

xcsabo
(tag)

Nem tudom tuningoltatok-e valaha PC-t, de ott ha az ember húzza a procit azt vagy alap freki emeléssel, vagy szorzó emeléssel lehetett (illetve régebben körömlakkal vagy grafitozással is, de ezt most hagyjuk). Mindenesetre ahhoz, hogy a tuning működjön általában 3 dolog kellet. 1. bírja a proci - azaz legyen benne tartalék; 2. fesz (áram) emelés a stabilitás érdekében; 3. jobb hűtés. De ez a fogyasztást is erősen növelte ugye. Persze lehet döngetni a mellet, hogy milyen szupergyors egy teló a teszteken, de ha a valós életben használat közben ugyanilyen teljesítményfelvételeket produkálna, a világ összes aksija nem lenne elég. Így szerintem az eladások növeléséhez (lásd dízel botrány - persze ott a szabványi előírásoknak is meg kellett felelni) csilli-villi eredményeket kellett elérniük. Használat közben ebből semmi nem látszik sajna. Mármint az eredmény számszerűségéből. De végül is kit érdekel ha már megvette az ember : ) és tetszik is neki. Ennek ellenére ez elég nagy csalódás volt számomra - lévén P10 tulaj (a régebbi csúcsgépekről nem szól a fáma egyelőre).

(#20) Dare2Live válasza rolandrepasi (#16) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

"Aki pontszám alapján vesz telefont..."

amíg nem adják 1 hétre kölcsibe addig ez azért szempont nem? Mert aki sebesség miatt vált az már csak időkből, pintszámokból tud kiindulni.

Guminőre annyit, hogy feleségül se veszem mielött nem tesztelem... :)

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#21) joker1220

joker1220
(őstag)

Tanultak a VW től :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#22) spawn21

spawn21
(PH! kedvence)

És ?

"pixel 3"

(#23) Herreløse

Herreløse
(PH! kedvence)

Melyik nem?

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#24) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Á ilyet a többi esocé gyártó nem csinál.... ja hogy felkéne ébrednem? :)

Szerintem még az Apple is trükközik.

(#25) Busterftw

Busterftw
(fanatikus tag)

Kezd egyre ellenszenvesebb lenni a Huawei.
Multkor a DSLR kamuzas, most meg ez.

(#26) bigrock

bigrock
(őstag)

A Huawei-től nem tudnék ilyet elképzelni... Pillanat, nem ők trükköztek anno a P10 EMMC kontra UFS tárolójával? Ja, de. :)

Thinkpad T450s - Mate 10 Pro

(#27) xcsabo válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére

xcsabo
(tag)

Asszem ott arról volt szó, hogy a frissítésekkel direkt lassították a régebbi generációkat, hogy újat vegyél. Kb. ugyanaz az eredmény persze. A felesleges e-hulladék termelése. PC-ken is volt ilyen. Ha jól emlékszem a játék gyártók és a hardver előállítók között. Az volt ott is a cél, hogy mindig új CPU vagy VGA kerüljön a gépbe, mivel az új játékok már nem futottak a régi hardveren. Holott egy programozó ismerősöm szerint 10-ed akkora méretben és hardver igénnyel is le lehetne gyártani ugyanazokat a szoftvereket. A DOS még elfért kb. 6 floppyn, a Kíndóz 3.1 sem volt sokkal nagyobb. Persze más az élményindex :)

(#28) Cingáriusz

Cingáriusz
(őstag)

Ha ez nem pattan ki, továbbra is teljesen meg lennétek győződve arról, hogy milyen brutálisan jók a Huawei telefonjai, ami egyébként így is van. Ki a francot érdekel, hogy tesztprogramban csaltak, amíg az alapvető felhasználó9i élmény rendben van? :U :U :U

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#29) aprokaroka87 válasza xcsabo (#27) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Nem én arra gondoltam hogy ott is trükköztek eddig is, és fognak is.

(#30) rdt89

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

Anno a Samsung is eljátszotta ezt. Engem mondjuk nem zavar, ha a telefon minden körülmények között fluid akkor felőlem a benchmark lehet 0 is vagy a legjobb érték, csak a felhasználói élmény ne lássa ennek kárát.

(#31) Fred23 válasza rdt89 (#30) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Most viszont már nem csinál ilyet a Samsung, ha jól tudom, ahogy az LG vagy a Sony sem. Szóval engem azért zavar, és azt látom, hogy mivel a Huawei mobiloknak tényleg jó az ár-érték aránya, elkezdték őket -szerintem indokolatlanul- bevédeni a kedvelőik. Így viszont minek változtatnának?

(#32) gusthy válasza Cingáriusz (#28) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Most is meg vagyok róla győződve :) egyébként ebből csak az következik, hogy valójában mennyire nincsenek kihasználva ezek a procik, a legtöbb ember nem csinál olyan dolgot, ahol volna relevanciája annak, hogy 15%-kal több vagy kevesebb a benchmark.

Nekem az azóta a lányom által használt mi A1 is teljesen gyors volt, a Mate 10 pro meg szintén. Amiatt nem fogok cserélni, mert a bemchmark nem annyi, amennyi.

[ Szerkesztve ]

(#33) gusthy válasza Fred23 (#31) üzenetére

gusthy
(PH! kedvence)

Szerintem nincs szó bevédésről, tényleg bunkóság volt részükről. De ettől még a kezemben tartott telefon tulajdonságai nem változnak meg, és ha eddig jó volt, akkor ettől nem lesz rossz.

(#34) rolandrepasi válasza Dare2Live (#20) üzenetére

rolandrepasi
(lelkes újonc)

Életemben 1x vettem telefont pontszám,hírverés stb. miatt(samu s7). Soha többet.... Megvárom amíg jönnek a felhasználói vélemények, valamint megnyomkodom valahol. Volt már nekem ,,kicsi pontszámú'' telóm is, de sok ,,nagypontú'' készülék elbújhatott volna mellette. A tesztek befolyásolására csak annyit, hogy sok embert csak a számok érdekelnek, sőt találkoztam már olyan emberkével is aki a számok bűvöletében a szemének sem hitt amikor 2 telefon egymás mellett érzésre is másodpercben mérhető különbséggel tette a dolgát(persze nem az ő javára...)....

[ Szerkesztve ]

(#35) Fred23 válasza gusthy (#33) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Persze, nem lesz rossz, csak a reális teljesítményét fogod látni! A mai mobilok már egészen használhatók tudnak lenni kevés pénzért is, szóval nem meglepő, ha valaki azt éli meg, hogy az ő középkategóriás mobilja tök jó sebességgel működik, élvezet a napi használata. Annak nincs sok értelme, illetve valóban tahóság a gyártó részéről, hogy felnyomják az órajeleket az egekbe (amíg csak lehet) dupla fogyasztással, a paraszt meg vakuljon, és abban a hiszemben legyen, hogy az ő x pénzen vett mobilja tudja a másik -éppen nem csaló- gyártó x+100k pénzen vehető teljesítményét.

(#36) xcsabo válasza gusthy (#33) üzenetére

xcsabo
(tag)

ebből is látszik, hogy ennek az egésznek nem az elégetett ügyfél megtartása, hanem a tudatlan és másra támaszkodni nem tudó új vásárló megnyerése az célja. mert miből is tudná az ember a kinézeten kívül leszűrni, hogy milyen a készülék? tesztekből.... a tesztek pedig részben szubjektív dolgokból (fénykép, súly, hangminőség, stb.) és benchmarkokból állnak. az olvasó meg bedől nekik és azért vesz pl. egy P20 pro-t az S9 ellenében pl. mert 10 ponttal többet ért el egy bizonyos teszten - ha már a többi paramétere tökre hasonló, vagy ugyanolyan. (ne tessék a példán lovagolni - nem ellenőriztem le, csak hasonlat volt)

(#37) borand válasza Darksiders84 (#4) üzenetére

borand
(tag)

Csak mondjuk ez megtévesztés. Mivel a mérések idejére olyan kalibrálást használ a telefon, amit a felhasználó nem fog elérni vagy olyan körülmény között érheti el, ami a működési időt drasztikusan lecsökkentené. Szerintem te sem arra vagy kíváncsi, hogy mennyit bír kihajtani a procid, hanem hogy optimálisan mennyit tud.

(#38) EclipseGT

EclipseGT
(PH! addikt)

Szóval akkor Huawei telók mostanában:

- Gyerekek, ilyen brutális képeket lő.
Ja de ezt egy DSLR géppel csináltuk.

- Ilyen vadállat pontszámokat produkál a SoC. Ja amúgy ezzel is trükköztünk.
De legalább profin lemásoltuk a notch-ot, meg az iX kamera elrendezését.

Hááát, továbbra sem hiszem, hogy mostanában veszek telót ettől a gyártótól. :D
A 250-300 ezres sávban szerintem kicsit gáz, ha teljesítményben csak a konkurencia 1 évvel korábbi modelljeivel tudja felvenni a versenyt. Persze azokkal is csak csalva. :D

(#39) Doki42

Doki42
(fanatikus tag)

Hát izéé...
Autó fogyasztási csalás, ez is meg Mindennnn... 😎
Ki kell elégíteni a fetisisztákat. 😁😝
' egy huawei tulaj' szeretem... izé ez is csak egy tárgy mégsem😂

[ Szerkesztve ]

(#40) Nimda válasza EclipseGT (#38) üzenetére

Nimda
(PH! addikt)

Én sem. Régebben is volt valami balhéjuk a belső tárhely szabvány miatt (UFS vs eMMC) asszem a P10 kapcsán. Akkor is magyarázkodtak.

[ Szerkesztve ]

Minden ami valaha történt és ami történni fog, az létezik.

(#41) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Van meg mivel csalni, meg hazudozni, bar harmat mar kipipaltak az alkatreszek kozul. :DDD

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ tde.fun

(#42) xcsabo

xcsabo
(tag)

az is lehet, hogy ez az egész vihar a biliben, és a csámcsung, meg a szifon kavarja.

(#43) joey04

joey04
(Jómunkásember)

Azért sokszor kiütközik, hogy hiába nőtte ki magát a Huawei, csak "igazi" kínai gyártóról beszélünk továbbra is. :)

Duplán ciki. Egyrészt azért, mert ez régen volt divat, és ameddig mindenki eljátszotta ezt nem volt annyira gáz, de manapság már csak noname kínaiaknak fér bele, így sokkal kínosabb a dolog. Másrészt a 970 még így is szarabbul teljesített mint a közvetlen vetélytársai, aztán azt még majdnem el kell osztani kettővel. :D És akkor még tapsikolnak, hogy olcsóbb, mint pl. a Samsung aktuális csúcs ellenfele...

Bazinga!

(#44) menyasszony válasza EclipseGT (#38) üzenetére

menyasszony
(tag)

Szerintem is inkább vegyél mást és szia :) Azért az apple botrány (a lassítások miatt) és a samsung botrány (ugyanígy benchmark csalás) is csak utólag derült ki. Szal egyik gyártó sem szent. Csak ugye a huawei utolérte a nagyokat és kell fogást találni. Mint pl most a forma 1-ben. Eddig a mercedes volt a legjobb most felért hozzájuk a ferrari és a merci oldalról csak azt hallani hogy biztos azért jobbak mert csalnak valamiben. Hagyjuk már.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20,

(#45) doooo válasza EclipseGT (#38) üzenetére

doooo
(őstag)

+1
Nem is feltétlenül ezek miatt nem vennék tőlük semmit, de visszataszító, amit az idén művelnek. A szomorú, hogy az emberek meg bekajálják, és itt már viszont pont ezeket, amik a csalódáskeltőek. Kamerák, SoC (ja meg a copy kinézet).

(#46) menyasszony válasza joey04 (#43) üzenetére

menyasszony
(tag)

A te istenített almád is ezt csinálta ha nem emlékeznél csak ők a direkt lassításal. Ami utólag azért csak csak bebizonyosodott. Szal ahogy írtam már egyik gyártó sem szent. Mindegyik próbál ezt meg azt tenni a profit érdekében. És ez a baj.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20,

(#47) menyasszony válasza doooo (#45) üzenetére

menyasszony
(tag)

Vegyél olyan ájfont amit belassítanak majd vagy vegyél samsungot ahol ugyanígy csaltak a benchmark számokkal. Tényleg nem elvakultságból, nekem p10-em van és nagyon nem érdekel hogy melyik tesztben hány pontja lett. Nincs minimális akadás vagy ilyesmi sem. Használom. Aki meg a pontszámok miatt vesz telefont meg is érdemli.

Huawei P20,

(#48) doooo válasza menyasszony (#47) üzenetére

doooo
(őstag)

Bravó, akkor még a szerkesztés gombot találd meg, és te leszel a... feleség.

(#49) Dare2Live

Dare2Live
(PH! nagyúr)

ul-delists-huawei-devices

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#50) Dare2Live válasza menyasszony (#46) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Nem ezt csinálta.
Konkrétan: Egy szériát lassított, hogy a készülék az öregedő aksi miatt ne fagyjon/rebootoljon.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.