Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz ddekany #3 üzenetére

    +1

    Ismerőseim is most cserélték le a három hűtőt egy nagyobbra, mert rájöttek hogy ebben is elférnek kisebb átalakítással, és így kevesebb lesz sokkal a fogyasztás. Valóban sok telefontöltő meg egyéb is be van dugva feleslegesen, meg stand-by módban vannak a dolgok rendes kikapcsolás helyett. Pedig kapcsolós konnektorokkal a vezetékek napi szintű rángatása nélkül is megoldható a dolog.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz vndlczndr #20 üzenetére

    A fejüket se vakargassák inkább a dolgozók, mert ki lehet számítani hogy a fejvakarással töltött idő mekkora veszteséget okoz a cégnek :D

    A viccet félretéve, #21-ben itt a megoldás. Amikor elmegy akkor lenyomja a kapcsolót, ennyi. Nem kell rángatni a dugókat, összetekergetni a kábeleket... Ez valamilyen szinten elvi kérdés: nem a nagy fogyasztás a gond, hanem az, hogy minek menjen valami teljesen értelmetlenül, ha egy ilyen kapcsolós konnektorral egy nyomással megszűnik a probléma?

    De vannak nem ennyire konkrét káros hatásai is annak, ha feleslegesen bekapcsolva van minden:
    — Ha egy cégnél 1000 ilyen kis töltő meg akármi megy egész éjjel, akkor meghibásodás esetén a tűz, biztosító leverés valószínűsége is jóval nagyobb, mintha csak 50 menne. (A normális CE bevizsgált töltők lehet hogy nem szoktak ilyet, de hány dolgozónak van gagyikínai szarja?)
    — Megvan az élettartama mindennek (tápegységeknél se végtelen az MBTF). Ha napi 8 órát megy az egy évre kb. 3000 óra, 0-24 bedugva majdnem 9000 óra. Szóval érezhetően hamarabb tönkremehet valami (totál értelmetlenül), ha sose kapcsolják le.
    — Ha be van 1000 kapcsolóüzemű tápegység dugva, amik köztudottan jó nagy áramfelvétellel indulnak a pufferkondenzátorok miatt, akkor egy áramkimaradás esetén jóval nagyobb eséllyel fog túláram keletkezni mikor visszajön az áram, és esetleg leverni valami biztosítót.
    — Ha van egy vihar vagy bármi miatt áramingadozás, nem megfelelő épületi túlfeszültségvédelem esetén tönkre mehetnek dolgok feleslegesen mikor nincsenek is használva, pedig ha le lennének kapcsolva akkor nem érintené őket a probléma.

    De hogy kontra is legyen az érvelésemre: a bekapcsolási tranziens nagy terhelést okoz, nem véletlenül bekapcsoláskor mennek tönkre általában a dolgok, a napi ki-be kapcsolgatás miatt is akár hamarabb tönkre mehet valami.

    szerk.:
    #23 és #24:
    Ez a konkrét példány kicsit extrém, amin egy kapcsoló van többnyire az is bőven elég, és azt nem sokkal több legyártani. A ködfénylámpáknak valóban van fogyasztása, kb. 0,25W-tal lehet számolni. De mivel részleteztem is, hogy a fogyasztás önmagában csak egy kis része a káros hatásnak a bedugott töltőknél, még így is bőven lehet nyerni vele.

    [ Szerkesztve ]

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz arnyekxxx #42 üzenetére

    Mit kell ezen vergődni? Miért, szerinted alapból nem használnak az emberek hosszabbítót? Nem kell sehányért venni ezért egy hosszabbítót, hanem amit alapból is vesznek, ahelyett kell ilyet venni pár száz forinttal többért.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák