Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #19 üzenetére

    Ha én lennék az NV vezetője, és én adnák ki az ARM-ért 40 milliárd dollárt, akkor a patent trollkodás lebegne a szemem előtt. Persze csak azért, mert az NV vezetőjeként egy időben már betámadhattam az ARM legnagyobb partnereit, lásd Samsung és Qualcomm, de az nem jött össze. Viszont az ARM dizájnok működésének pontos képe alapján már javulnak a lehetőségek, és újra fel lehet venni az öltönyöket.

    Az ARM jelentős részét az Embedded adja. Ha elmennek a RISC-V-re az ügyfelek, akkor a cég jelentős része nincs többé.

    A Mellanox nem volt nagy kockázat. Ráadásul a saját területén jól áll. Az ARM-ban az a kockázat, hogy drága, és az a piac, amire veszik még nem létezik. Teljesen más a kockázati tényező itt.
    Igen megérheti, ha sikerül, de ha nem, akkor a cég többi része is rámegy.

    #20 S_x96x_S : Egy olyan fejlesztői platform kellene az ARM-nak, amiért be lehet menni a számtekboltokba, és meg lehet venni, ráadásul SBSA-val kompatibilis. A Raspberry Pi féleség kiindulásnak nem lenne rossz, ha SBSA-ra specifikálnák. Dobnának bele valami tesztlapkát, kb. 4-6 maggal, amire már lehetne szoftvert fejleszteni. Nem lenne gyors, de legalább kapnál egy alapot arra, hogy elkezd valahol, és az a kód futna az ARM-os szervereken.

    Az Apple-lel az a baj, hogy nagyon zártak. Rájuk nehéz építeni. Sírni egyébként sok fejlesztő sír az ARM-ra váltás miatt. Évekig tart majd ezt felépíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák