Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lasarus1988

    tag

    válasz UnA #7 üzenetére

    A speci lehet, hogy tavaly óta elérhető, de!

    Engem májusban kerestek meg, hogy tudnék-e segíteni az illesztőprogram megírásában. Meg is kaptam a hozzáféréseket és neki is álltam május elején. Azóta kb. 6 változtatás volt az API-on, amiből 4 breaking change volt és lehetett újra írni az egészet, mert állandóan változtattak a mezők nevein, a modellek felépítésén. És mióta legutóbb utánahúztam az egész illesztő programot megint kijött egy módosítás (és belengettek még kettőt), de még nem mertem ránézni, hogy megy-e a korábbi program. Mindezt úgy, hogy már a kettővel ezelőtti változatnál azt mondták, hogy cserkészbecsszóra nem lesz több módosítás.

    Az meg, hogy REST API-nak csúfolják a JAVA-s SOAP interfészüket külön nevetségesnek tartom, csak azért, hogy korszerűnek hazudhassák magukat (CRC számolás, BASE64 enkódolt számla, szimmetrikus CBS titkosítás ... ). A legjobb hiba, amibe eddig ütköztem, hogy nem volt mindegy egy XML node-on belül a tag-ek sorrendje. Minden tag benne volt a node-ban a megadott formátumban, de az utolsó mezőket felcserélte a szerializátor és onnantól nem fogadott el semmit.

    Arról nem beszélve, hogy a teszt rendszer állandóan lehal, befogadja ugyanazt a számlát kétszer és csak később a lekérdezésnél derül ki, hogy az már be lett küldve ...

    Fentiek fényében senki nem mondhatja, hogy a NAV felkészült a számlák befogadására. A fejlesztőknek minden mozzanatot logolni kell, hogy védeni tudják magukat, miszerint ők mindig megpróbálták beküldeni a számlát időben, de a rendszer vagy halott volt, vagy befogadta de napok alatt sem dolgozta fel ...

    Na mindegy, kidühöngtem magam, de továbbra sem érzem úgy, hogy a fejlesztők lennének lusták vagy hogy minden feltétel adott a fejlesztéshez és a körültekintő teszteléshez éles üzembe állítás előtt.

Új hozzászólás Aktív témák