Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz asdf_ #23 üzenetére

    Mondjuk ha igazán tökösek akarnának lenni, akkor előírnák, hogy mobiltelefonoknál az USB-C töltés lehetősége nem kiváltható wireless töltéssel, hanem kötelező a töltőcsatlakozót elhelyezni a készüléken.

    Ennyi erővel az egész wireless töltést be kéne tiltani...A gyártó legyen környezet tudatos, de a felhasználó már dönthessen úgy hogy leszarja? Ez egy picit álszent...Egy klíma 3-4 óra alatt megeszik annyit amivel 30x feltöltheted a telefonodat vezeték nélkül. Villanytűzhely? Egy marhasült vagy pörkölt mire elkészül legalább 60x feltöltöd az iPhone -od. Pedig ehetnénk ugye zöldséget is nyersen, de nem tesszük. Supermarket nyitott hűtőszekrény megvan? Na az az igazán környezet tudatos. Meddig tartana szabályozni? Szóval a vezetéknélküli töltésen való veszteség az emberiség legkisebb gondja.

    aminél pluszban a táp viszont tényleg fixen, folyamatosan a falban lesz, ellentétben a dugasztápokkal, aminél legalább esély van, hogy tényleg csak a töltés idejére dugja a konnektorba az ember

    Nem értem a logikát. Szerintem kb senki sem húzza ki, mert van töltője mindenhol, legyen az vezetékes vagy wireless. Nincs az az ember aki hurcolná magával, de ha mégis akkor maximum a kábelt. Egy TV/számítógép (alvó módban) valószínűleg többet fogyaszt üzemen kívül mint egy 20W -os töltő. Mégsem húzza ki senki.

    Az egységes töltő csatlakozó sem megoldás, mert az emberek leszarják a dolgaikat. Én 5 évig tudtam hiba nélkül használni a gyári Apple kábelt, és most is csak az USB-C töltő miatt cseréltem le, nem azért mert tönkrement. Más meg havonta cseréli és nem azért mert szar a minősége, hanem mert szarik rá. Álszent a világ na. Fejben kéne először rendet tenni és kb. elfelezhetnénk a környezet terhelését.

Új hozzászólás Aktív témák