Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • camper

    csendes tag

    válasz Busterftw #13 üzenetére

    Nincs tobb kerdesem.

    Kérdésed nem is volt, csak állitásod. Kérdésem nekem volt, megismétlem: ha van a fiókomban egy olló attól én már fodrász vagyok? Szerinted ez így megy?
    Erre a te válaszod az, hogy: igen.

    Te nem tudod mi a vállakozások rendje, melyik engedélyköteles tevékenység, melyik milyen feltételekhez kötött, nem tudod mi az a TEÁOR szám, annak mi a szerepe, miközben ilyen számod neked is van és mindenkinek aki gazdasági tevékenységet szeretne folytatni. Javasoltam, ha ezzel nem vagy tisztában olvass utána, nem illet volna ezt megtenned mielőtt vitába merülsz ebben a témában?

    Ezt az uber fizet adót már másodszorra írod be - és másodszorra sem igaz - ezért arra kérlek add már meg a forrást ahonnan ezt az infót vetted. Facebook? Vagy egy youtube-n videóban láttad? Vagy a Blikk magazin írta?
    Ha ilyen vehemensen írod minden bizonnyal egy stabil platformról származik az információ, megadnád a forrását?
    Legyen már benne az is, hogy az uber miféle tevékenység után fizeti az adót és milyen mértékben, ahogy az is, hogy az uber driverek miféle tekényseg után vannak bejelentve és az után miféle mértékben adóznak.
    Erre javasoltam első lépcsőben, hogy írd már be a uber driver címszó alatt szereplő gazdasági tevékenység TEÁOR számát, hadd ismerkedjek meg ezzel én is.

    Ja értem, az uber cuccai alatt azt a gps helymeghatározó szoftvert érted ami egyébként minden mobiltelefonon is megtalálható? Akkor az "uber cuccai" kifejezés helyett nem lett volna egyszerűbb ezt beírnod? Ez a vívmány? Ez a fantasztikus innováció?
    Ami nem mellesleg már az uber megjelenése előtt már 3 évvel is elérhető volt a budapesti taxispiacon. Ráadásul nem is legnagyobb taxiscégnél. Csak a kutyának nem kellet, mert taxi áron hívtál taxit. Az uber nem emiatt kell a népnek, hanem azért mert kétharmad áron hivsz taxit.

    De visszatérve az "uber cuccaira", ezért a fantasztikus innovatív szoftverért jár az ubernek 25%? Tudod mi az a 25%? A bruttóból. Érted, hogy mi ez? Már persze, tudod mi a bruttó 25%-a, nem kételkedem, de gyakorlatilag érted mit takar ez? Tehát felfogod, hogy itt mekkora összegről van szó? Az adóelkerülés mindféle módjával, felelőségvállalás nélkül, költségmentesen.

    Érted ezt? Mert szerintem nem. A megértés legegyszerűbb módja, ha saját magadra vetíted ezt az összeget. Nem tudom mi a szakmád, hol állsz épp alkalmazásban vagy mivel foglalkozik a vállalkozásod, de erre kivetítve minden bizonnyal kezd majd derengeni mekkora összegről van is itt szó.
    Te a teljes fizetésed (bruttó) elutalod Hollandiába, onnan pedig visszaküldik neked ennek a 75%-át. Te is és minden a te szakmádban ténykedő is így tesz.
    Így már van viszonyítási alapod az összeg mértékéről?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák