Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    Na persze addig hangos a "nekem ne mongya meg senki se, micsinájjak", ameddig úgy érzi a sok "okoska", hogy "okosba megoldották" és lenézik a sok hülyét, aki meg nem (jelen esetben akik hazai pénzintézetnél vezetik a számlát), aztán ha valami probléma van, rögvest fordul a szél és "a zállam azé' van, hogy segíccsen azt aggya vissza a pénzemet" lesz a mantra.
    Ez volt az Euro, svájci frank, japán jen stb. alapú hiteleknél is - a sok "okos" büszkén vigyorgott, ameddig el nem szabadultak az árfolyamok, utána meg szidták "a zállamot, mer' nem segített" - pedig maguknak köszönhették, ami történt.
    Itt is hasonló lehet a helyzet: az állam/MNB nem tud úgy ellenőrizni, mint egy hazai bankban, nem tudja pl. auditálni az informatikai hátteret olyan mélységben, mint egy hazai banknál, de ha probléma van, azért úgy segítsen, mintha hazai pénzintézetben lenne az okoska pénze, mert különben a legközelebbi választásnál majd "büntet" az "okoska", hiszen őt cserben hagyták.
    :o

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Boond #41 üzenetére

    A litván bankfelügyeletről nincs információm, nem tudom, milyen minőségben dolgoznak; az MNB-ről azért hozzáférhető magyarul is számos hiteles információ.

    Az európai bankfelügyelet ellenőrzése... mondj néhány olyan HAZAI bankot, amelyet ők ellenőriztek - én egy ilyen auditról sem hallottam; az MNB ellenőrzéseiről pedig szinte minden hónapban van hír.

    Tudtommal a Wise már bank, és vonatkozik rá a betétbiztosítás is.

    A véleményed elfogulatlanságát azét árnyalja az aláírásod: "7000 ft-ot ajánlok fel, Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et, az ajánlat korlázotott ideig él. Még van pár szabad hely.)"

    :DD

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Boond #108 üzenetére

    Ez ennél azért bonyolultabb, mást ne mondjak, csak Magyarországon is két irány van: a kisebb pénzintézetek betétesei esetében az Országos Betétbiztosítás Alap áll helyt, a nagyobbak esetében a Szanálási Alap.

    A hozzászólásokban eddig csak a betétbiztosítás meg az OBA volt emlegetve (száz feletti hozzászólásnál), ami arra utal, hogy a többség még a hazai szabályozást sem ismeri mélységében, nem, hogy a más országok gyakorlatait (a Te hozzászólásod kezdi kapisgálni a mélységeket egyedül).

    A korlátozott tudás miatt szerintem az a biztonságos, ha az ismert kockázatú terepen maradunk. A Revolut szerintem ismeretlen kockázatokat jelent - és az MNB sem tudja ezekre a kockázatokra ÁTFOGÓAN felhívni a figyelmet, hiszen nem auditálhatja őket ugyanolyan részletesen, mint a hazai pénzintézeteket.

    Ettől a Revolutnak még lehetnek előnyei a hazai bankokkal szemben, de a hozzászólásokból azt látom, hogy itt is a nemtudással egyenesen arányos a kijelentések magabiztossága.

    Nekem mindegy (mindenkinek jogában áll... mint tudjuk), de aztán ne magyar pénzből akarják magukat kárpótoltatni azok, akiknek a Revolut esetlegesen bármilyen veszteséget okoz, hanem menjenek Litvániába, vagy a Revolut tulajdonosaihoz - apropó, aki a pénzét a Revolutban tartja, tudja egyáltalán, kiknek a tulajdona a Revolut?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák