Hirdetés

Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Kalandor #88 üzenetére

    Az a baj, hogy tünetet kezeltek, nem okot. Mondjuk az okot nem is tudnátok mert egész egyszerűen megváltozott a világ és az internet is. 99%, hogy nem fog változni semmi, ha engeditek a kommentelést a politikai jellegű témáknál akkor az lesz mint korábban mert elég egy jól megfogalmazott hozzászólás ami begyújtja a topikot és aztán senki nem tudja megállni, hogy ne válaszoljon.

    Thanos was right.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz -Skylake- #100 üzenetére

    Olyan sötét az avatarod, mindjárt lepontozlak! :D

    Amúgy értem amit írsz, de azt kicsit túlzásnak tartom, hogy a haverjaival jönne vissza valaki... Eleve a PH! nem olyan oldal, amivel hencegni szokott valaki ha bereggel, mert geek dolognak számít még ma is.

    A 15 év alattiakkal meg nem tudsz mit csinálni, ha csak nem bannolod őket életkor alapján.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Kpkg

    újonc

    válasz dabadab #96 üzenetére

    Nem arra van a hozzászólás jelentése funkció? Én még nem igazán láttam olyat, hogy a downvote-ok kiszűrték volna azokat, akik képtelenek értelmesen létezni fórumon (inkább pont olaj a tűzre, még inkább megsértődnek miatta az olyanok), max talán redditen, ahol automatikusan el is rejti azokat a kommenteket a rendszer, amiken túl sok a negatív szavazat. De ha ilyen következménye lenne, akkor meg tuti, hogy rengetegen "saját érdekből" használnák, és még jobban az lenne, amit Balika911 is ír, hogy aki nem szimpatikus, azzal jól kicseszünk (hadd legyen csak elrejtve a kommentje), a hsz tartalmától függetlenül.

    " a populisták zsákolnák be a plusz karmát"
    Hehe, pont ez az, én tök másképp fogom ezt fel. Nincs semmi karma, ha van is, akkor sincs semmi haszna, az én olvasatomban a pontozási rendszer egyszerűen olyan, mintha minden kommentem egy poll lenne, mintha azt mondanám: "egyet ért-e ön az alábbi kijelentéssel?...". Se nem sértődök meg, ha leszavaznak, se nem verem a mellem arra, hogy mennyire népszerű vagyok egy fórumon. De mivel tudom, hogy ez elég sajátos nézőpont, ezért nem is szoktam soha szavazgatni kommentekre, ahol lehet, ott sem.

  • #06658560

    törölt tag

    A vargajucis hír már az új szellemben nem kommentelhetö?

  • dabadab

    titán

    válasz Kpkg #103 üzenetére

    Nem arra van a hozzászólás jelentése funkció?

    Az csak a kirívó esetekre van, amik konkrétan sértik a házirendet.

    Ha egy hozzászólás simán felesleges, ostoba, enyhén személyeskedő, vagyis olyan, ami igazán abszolút senkinek nem hiányozna a fórumról, de nem konkrétan szabályellenes, arra lenne jó a negatív karma.

    DRM is theft

  • fatal`

    titán

    válasz moleculez #89 üzenetére

    Isten mentsen a threadektől. Nem lehet rendesen olvasni, ha később visszatérsz, nézegetheted át egyesével az összes threadet.

  • válasz CPT.Pirk #81 üzenetére

    Ha lehoznak egy hírt ahogy az MTI kiadja akkor az a baj hogy nem alkot véleményt. Ha lehoz egy szerző egy vélemény blog bejegyzést akkor az a baj, hogy miért van véleménye.

    re: tökmás
    Mindenki másnak akinek problémája van az intézkedéssel:
    Nem lehet megérteni hogy nincs mindenkinek megfelelő megoldás? Mindenképp egy szükséges rosszat kellett választani. Nem lehet ebből a szituból úgy kijönni hogy mindenki boldog legyen.

    re: (#56) nuke7
    Sokszor az offban is van info, ellenben én nem vagyok kíváncsi a rasszista vagy egyéb radikális hozzászólásokra. Szerintem ilyen támadó és erősen bántó hozzászólásoknak amik a Trump hír alatt voltak, semmi helye nincs itt a fórumon. Nem mellesleg annyira nem volt köze a hírhez hogy csak na. Nem egy picit off, hanem beszélgethettünk volna a trappista sajt készítés művészetéről is akár, csak ott nem lett volna anyázás meg személyeskedés.

    re: akik nem értik miért nincs moderálva
    Ha moderálva van az a baj, illetve hány modi van erre a bazi fórumra? Biztos nem elég. Amúgy elég nagy a szabadság így is. Amikor meg le van dózerolva egy totyik akkor meg az a baj, hogy miért lettek kiirtva a hsz-ek.

    re: (#52) miqlas42
    Most nem értem hogy mi köze a független újságírásnak ahhoz, hogy a vezetőség nem hajlandó elviselni hogy az olvasók egymásra dobálják a követ meg a sarat a kibeszélő helységben? De most őszintén, te írod a cikket ami? Nem, csak hozzászólsz, ahhoz pedig semmi köze ahhoz hogy mit és hogyan írnak.

    re: pontozásos elmélet
    Semmi értelme, a nagyobb szurkoló táborral rendelkező versenyző nyerne attól függetlenül, hogy milyen a vallása vagy melyik pártot képviseli.

    re: cikk
    Sajnálattal, de üdvözlöm a döntést. Remélem beválik a terv! Sok sikert hozzá, még ha ez az is jelenti, hogy nem fogok jó harcokat olvasni (mondjuk az igazán jók úgyis a szakmai cikkek/hírek alatt vannak, ott van pro és kontra észérvek).
    szerk: Kalandor hívők is biztos vannak, de lehet csak félelemből követik a tanait. ;)

    re: (#102) CPT.Pirk
    Nem csak haverok vannak. De pl hívők is mindenütt. Pl vannak bambano hívők, vannak bacsis vagy abu85 hívők, vannak dabadab hívők, vannak yetike ... izé, azaz 7 hívők. Alapból hozzájuk húz az ember és képes érzelemből pontozni. Vannak itt is klikkek és csoportosulások. Hogy ez most jó vagy nem, de a lényeg hogy ez is beindíthatna kisebb viszályokat. Kell a francnak ez.
    De a másik, hogy van egy fél oldalas hsz, a felével egyetértesz a másikkal nem, de dacból kap egy minuszt. Durr, volt értelme? Semmi.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    Kb mint FB-n: hogy ha egy kommentre válaszolsz, akkor az egy új thread legyen, láthatóan beljebb kezdve, akár kinyithatóra.
    Jó lenne, de nincs erre idő.

    99%, hogy nem fog változni semmi, ha engeditek a kommentelést a politikai jellegű témáknál akkor az lesz mint korábban mert elég egy jól megfogalmazott hozzászólás ami begyújtja a topikot és aztán senki nem tudja megállni, hogy ne válaszoljon.
    Amit leírtam, már megcsináltuk/tam párszor, így, kampányszerűen.

  • wep

    tag

    üdvözlöm a dolgot, így legalább nem kell mindenféle világmegváltó marhaságot olvasni...
    szerintem az összes, politikailag "kényes" hírt remekül megbeszélhetik az arra fogékonyak a politika topicban...ott elfér minden, Orbán, Mészáros, Trump, Karácsony Gergely, Fidesz, Jobbik, MSZP, Momentum, diktatúra, Soros, migráns, stadion, stb.....
    A PH nem politikai vitafórum, sokszor elsikkad a lényeg, amiről az oldalnak szólnia kéne

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Kalandor #108 üzenetére

    Mikor? Én nem emlékszem ilyenre az utóbbi 5 évben, ha meg annál régebben volt akkor pont azért nem fog működni mert nagyot változott a világ. Tudom 5 év kevésnek tűnik de szerintem pont az utóbbi 5 évben tűnik úgy , hogy a neten, nem csak a magyaron sokkal hevesebb viták vannak ha egy kicsit is politika jellegű a téma.

    Thanos was right.

  • akaido

    addikt

    válasz rolee9309 #22 üzenetére

    Nyilván lesznek, sőt eddig is voltak intézkedések.
    De ha csak a genxterváltásra gondolunk, az egyik "eredmény"a szabad vélemény nyalvánítási jog.
    Igaz, emléxem Hofi is azt mondta a '70-es években a Hofisszeuszban: "Ahogy a partra lépek, kutyám mindjárt megismert. Mondom neki: Ne ugass, ne ugass! Igen, mert új rendelet van Ithakában: a kutya nem ugathat, ezen kívül mindenki...." :)

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz benedekco #107 üzenetére

    Nope. Itt a forrással van baj, ami egy kormánypropaganda szócső. A vélemény cikkeket ne keverjük ide.

    *abu-t fikázni az amúgy divat lett itt a PH!-n, miközben amit leír, azt nem igazán lehet megtámadni. A gond az, hogy többségünk nincs annyi ismerete az adott témában mind neki, ő meg nem ír le mindent...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • -Skylake-

    addikt

    válasz CPT.Pirk #102 üzenetére

    Persze , nem úgy értettem hogy megkéri az osztálytársait hogy regeljenek be és minuszoljanak ki :D Hanem csak simán az, hogy aki itt fórumon szimpatizál valakivel - utál valakit , azok az emberek a hozzászólásra tekintet nélkül csak azért fognak pontozni , mert látják ki írta a posztot.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz CPT.Pirk #112 üzenetére

    Abu ugyan olyan szemellenzős mint bárki más. Ha érti is a technológiát rengetegszer találomra tolja a próféciát. Nem keresem neked vissza, de amikor ment a Bulldozer propaganda, és fiery le merte írni, hogy nekik van egy mintapéldányuk és fos, szó szerint boszorkányüldözést csináltak belőle. Szerencsétlent a megjelenésig buzerálták, hogy egy idióta és az Intel most megy a levesbe. Elnézést kérni senkit sem láttam.
    Szóval igen, vannak próféták és hívek is bőven.

    Vissza kell vinnem pár kazettát.

  • somogyib

    őstag

    válasz wep #109 üzenetére

    "A PH nem politikai vitafórum, sokszor elsikkad a lényeg, amiről az oldalnak szólnia kéne"

    Én ahogy levettem a cikkből, ez az egész nem a teljes PH lapcsaládról szól, hanem csak az IT café-ról: "Az IT café – profiljából adódóan – foglalkozik az IT társadalmi, gazdasági, üzleti és – urambocsá’ – politikai vonatkozásaival is..."

    ---

    (#52) miqlas42 "Ezentúl tiltja a T. ITcafé a véleménynyílvánítást, ha kénysenek érzi a témát"

    Nem tiltja, a politika topikban megteheted. De azt is tudni kell, hogy ha nagyon akarná akarná ott is tilthatná. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz miqlas #52 üzenetére

    gyerekek, miért van az, hogy minden, de tényleg minden ilyen topikban is addig hergelitek magatokat, amíg eljuttok a végletekig?

    segítek, mindenkinek: szeretnénk IT-közéleti híreket írni anélkül, hogy utána baljobblipsináci hülyeséget kelljen alatta machetével tisztogatni. annak ugyanis nulla értéke van, időrabló, ráadásul végül mindenki felhergelve távozik a topikból (pontosabban nem távozik). értelmetlen.

    jó példa a mai varga juditos hír. nem egy acélos anyag, egy MTI hír. benne van, hogy az ungarische kormány ezt és azt várna el a fáccsétól. nincs benne, hogy nevetséges az elvárás attól a magyar kormánytól, aki komplett leuralja a honi médiapiacot, hogy lehetőleg csak a saját hangját hallassa. de miért kéne benne lennie? miért érzi azt bárki, hogy azért, mert ezt nem írjuk bele (és valljuk be, ez már nem a hírhez kapcsolódik, hanem egy vélemény), akkor itt most bizony kormánypropaganda folyik?

    egyszerűen politikai adok-kapoknak nem fogunk teret adni és pont. pali véleményem szerint jobban tette volna, ha ezt leírja és punktum, nem lebegtet semmit. de a lényeg akkor is ez, politikai flame-nek nem akarunk terepet adni és egyszerűbb úgy nem terepet adni, hogy ahol gyaníthatóan ez lenne, ott nincs is topik -- egyszerűbb, mint utólag tisztogatni.

    a cenzúráért sipákolók pedig nézzenek már körül, hogy mekkora ez a fórum! lesz a 4-5 millió topikból pár, ahol nem bír írni, mert senkinek sincs kapacitása napi 10 órákat gyomlálni. ennyi, nem kell ebbe minden hülyeséget belelátni, de tényleg.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • wep

    tag

    válasz somogyib #115 üzenetére

    Nem baj, aki politikával akar foglalkozni, az menjen a világnézetének megfelelő portálra, és ott élje ki magát. Nekem személy szerint nem fog hiányozni a szájtépés (bármelyik oldalról is van szó). Tetszőleges dologról szóló hír alatt is néhány hozzászólás után el tud menni a kommunikáció teljesen más irányba. Tehát az a probléma, hogy mondjuk Trump baromságaitól képes eljutni a topic mondjuk Mészáros Lőrincig/Karácsony Gergőig stb.
    Zárójelben jegyzem meg, hogy nekem a politikamentes PH jobban tetszett.

  • btprg

    senior tag

    Hát zárjátok csak le a kommentelést nyugodtan, aztán lehet majd más bevételi forrás után nézni. Én legalábbis kizárólag akkor fogok rákattintani egy cikkre, ha kommentek is vannak. (A túl kevés kommentet tartalmazókat alapból meg se nézem, hacsak nem valami nagyon különösen érdekes.) Ha teljesen megszűnne a kommentelési lehetőség, akkor soha többet nem is olvasnám az ITcafé-t.

    szerk.:
    #10
    Nagyon jó ötlet!

    [ Szerkesztve ]

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz btprg #118 üzenetére

    aha. a gyengébbek kedvéért: van itt egy pár site, abból az egyik, nem is a leglátogatottabb heti pár hírénél kikapcsolja majd a kommenteket.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • somogyib

    őstag

    válasz wep #117 üzenetére

    Lehet, hogy félreérthetően jött le a hsz-em, de én egyetértek veled. Azért is írtam, hogy ha akarná a PH, cenzúrázhatná a politikai topikot is. (de én azért szeretem, hogy ennyiféle PH topik van, mert itt mindent megtalálok. Nekem ez a fészbúk :) ).

  • wep

    tag

    válasz somogyib #120 üzenetére

    Igen, félreértettelek :R
    Természetesen 50 éves koromra van kialakult véleményem a világról, de ide nem azért járok, hogy ezt megvitassam másokkal..szintén azért szeretem a PH-t, mert minden, engem érdeklő témában találok topikot.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Plazmacucci #114 üzenetére

    Megmondom őszintén, ezzel nem találkoztam, pedig szoktam követni az írásait és a posztjait is. Maga a Bulldozer fejlesztés amúgy ígéretesnek hangzott, de végül a gyártástechnológia miatt bukás lett. Magas fogyasztás mellé alacsony órajelek...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kalandor #38 üzenetére

    Nem is olvasom nagyon tovább, mert engem is általában az akaszt ki egy IT-s, illetve politikai cikknél, hogy az általában elmegy a biblia és világvége meg egyéb idiótaságok fele (amin egyébként nem oldalakat kellene beszélni, hanem tenni kellene valamit érte/ellene hogy ne úgy legyen, na mindegy), legutóbb így járt az egyik űrhajós cikk komment szekciója is, már muszáj is voltam hozzászólni.
    Szóval ezzel így egyet is értek, azonban maga a módszer eléggé parasztos, főleg egy IT fórumon, már csak azért is, mert akkor minek vannak a moderátorok?
    Régen minden szarért tudták basztatni az embereket, holott kevesebben is voltak, most meg többen vannak, azt nincs idő ilyesmire? Tudom, van a moderálásnak az a része, hogy nem szívesen mennek bele a moderátorok bírálásokba, hogy kinek van igaza és kinek nem, de itt nem is kell, kurva egyszerű a moderálási elv, ugyanis csak azt kell nézni, hogy a témához szólt-e, vagy maximum csak egy kicsit off, vagy teljesen eltért tőle, azt ha utóbbi, akkor törölni a hozzászólást és felszólítani az illetőt privátban, hogy kerülje el, fórumba meg beírni sárgán, hogy ez történt, koncentráljanak továbbra is a témára és kész, de mostanában nem nagyon látok ilyet, ha kommentek is eltűnnek, akkor csak úgy eltűnnek, hogy miért, azt senki se tudja és általában csak a számozásból lehet a törlésre következtetni, csak akkor azt nem értem, hogy mit vártok? Mint ahogy az alapból zárt hozzászólásos hírekból is tapasztalatot ... át se gondoljátok rendesen, ki sem fejtetitek rendesen, aztán csodálkoztok, hogy most is csak az észt osztják nektek, főleg hogy most is egy hírre hivatkoztál csak, ahol szintén az látszik, hogy nem volt megfelelő moderáció és így tovább, persze csak végig futottam és ott is csak pár törölt hozzászólást láttam, majd hogy a végén lezártad a topikot, szóval ennyit erről.
    Hivatkoztatok arra is, hogy múltkor is kicsit visszafogták magukat a lezárások után a(z) userek, na és nem megint ott tartunk most, ahol akkor volt, hogy ugyan ezzel kell játszani? Most ideiglenesen megint azt csináljátok, sokakat csak felbosszantotok a vélemény korlátozásával, utána megint enyhítés és visszatérünk oda, ahol eddig volt, akkor mi értelme?
    Most nem kötekedni akarok, de inkább a moderációra kellene rámenni aszerint, mint amit fent is említettem és akkor nem lennének ilyen problémák és szintén le lehetne redukálni szinte a 0-ra kommentszekciók témától való elterelődését és mégsem kell hozzá ilyen nagy publikáció, meg egyéb értelmetlen akció, amik többekben csak a szólásszabadság korlátozását vetik fel, egyébként teljesen jogosan.

    Egyébként meg a híreket elnézve, néhány hírt le sem kéne hozni, ott van a Trump hír is amire hivatkoztál, most hogy őszintén szóljak, ki nem szarja le, hogy az az elmebeteg ott mit tombol, nem érint minket igazán, tehát nem is kéne minden ilyent publikálni (ráadásul publikálják máshogy is), ahogy a kormánypropagandát sem mint már előttem említették, mert azt lehozza úgy is a kormánymédia (888, pestisracok, origo stb.), szóval nem értem ilyeneket minek kell egyáltalán megjelentetni, holott csak a legtöbb embert (főleg aki tisztában van az igazsággal) hergelitek, másrészt felesleges munkát adtok magatoknak már csak a hír kiírásával is, meg utána az esetleges moderációval.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz CPT.Pirk #112 üzenetére

    Szerintem csak állás foglalás nélkül adják tovább a cikkeket. Az hogy te mit olvasol a sorok között, vagy mit teszel hozzá magadban az egy másik téma.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Reggie0

    félisten

    válasz Narxis #101 üzenetére

    Nalad a pont. En pl. nagyon nehezen allom meg, hogy ha valaki jon a konteos, hitteritos baromsagaival, akkor ne valaszoljak ra, hogy mekkora baromsag, bar mar naprol napra jobban megy. De a legjobb az lenne, hogy ha mar az ennyire durva offot egyszeruen torolnek es nem lenne mire reagalni. Ha meg senki sem reagal ra es nem is torlik, akkor egy uj formozo csak azt latja, hogy itt ezek a konteos szarok mennek a forumokban es meg csak nem is ellenkezik senki... Torolni kell az offokat gondolkodas nelkul, aztan problema megoldva, a nem olvasott kommentre nem jon valasz.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #112 üzenetére

    Abu szakmai leírásait ritkán lehet támadni, amiket azokból költ, vizionál, azokat már annál inkább. Ékes példa erre az INTEL-AMD piaci részesedések, vagy az AMD-NV viszony.

    [ Szerkesztve ]

  • somogyib

    őstag

    válasz Alteran-IT #125 üzenetére

    "hogy az az elmebeteg ott mit tombol, nem érint minket igazán"

    Idézek az említett cikkből: "ellenőrizetlen hatalmuk van a cenzúrához, a tartalmak szűkítéséhez, szerkesztéséhez, megváltoztatásához, elrejtéséhez,"

    Fenti idézet Trump-tól származik, de olyan mintha te mondtad volna az IT café-ról.

    Akkor mégiscsak egyre gondoltok, nem?... :D

    De itt befejeztem, tényleg hagyjuk a politikát.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz somogyib #129 üzenetére

    Miért, mit is mondtam én az IT Café-ról, idézd már be kérlek, amivel konkrétan össze lehetne hasonlítani engem azzal a paraszttal :D
    Ja ráadásul ha végig olvastad, végig a moderációt szorgalmazom, nem ellene vagyok, bár egy helyen megemlítettem, hogy minden szarért basztatták régen az embereket, de az egy összehasonlítási alap volt, hogy akkor most miért nem tudják.

    Egyébként meg nem azért, de jó lenne ezt a témát sem átvinni másba, sem személyeskedésbe. Trump-ot meg már csak azért is hoztam fel, mert egyrészt említve lett az a cikk, másrészt az meg azért köt bele minden szarba, mert tönkretette már az egyébként is instabil lábakon álló amerikát és most megpróbálja elterelni a figyelmet, felesleges igazán róla beszélni, főleg 3xx hozzászólást, ráadásul nagy részét nem is a cikkel kapcsolatosan.

  • somogyib

    őstag

    válasz Alteran-IT #130 üzenetére

    "ha kommentek is eltűnnek, akkor csak úgy eltűnnek, hogy miért, azt senki se tudja"

    Csak erre reagáltam a Trump idézettel.

    "de jó lenne ezt a témát sem átvinni másba, sem személyeskedésbe."

    Erre teljes riszpekt, én se akarom :R (csak jó poénnak tűnt beszólni :) ) (Trump-ot meg nem csak te hoztad fel, hanem Kalandor említette egy korábbi hsz-ben, hogy neki annál a cikknél "telt be a pohár").

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz somogyib #131 üzenetére

    Ja vagy úgy, végül is érthető így is, de pont azért írtam azt, hogy a moderációba vigyenek egy kis értelmet is és akkor nem fogják sokan ellenezni, meg ők sem fognak csodálkozni, hogy nincs hatása, mert a legtöbb kommentelő nem nézi, hogy 20-30 hozzászólással ezelőtt töröltek-e párat (hiszen nem szembetűnő csak ha a sorszámozást nézed), csak írja oda a saját dolgát, mint ha misem lenne természetesebb, ezért is kellene a moderációt minden esetben indoklással/jelzéssel társítani, ami felhívja a figyelmet arra, hogy hoppá gyerekek, itt moderálás volt, mert valami problémás, kicsit oda kellene figyelni dolgokra, főleg mert valószínűleg még mindig figyelik a topikot, ha ez nem így van, akkor csak viccbe megy át a moderálás, meg az is amit most csináltak, kb. mint anno a rendőrség tekintélye, azt azóta sem állt helyre, azt azok is csodálkoznak a sok gyorshajtón, a pirosan átmenőkön és így tovább.

    Amúgy ja, jó poén, főleg ha le is esik, néha én is így vagyok, csak ugye eléggé komolyba ment itt át a téma, nem is nagyon próbáltam poént kivenni olvasáskor.
    Igen amúgy arra írtam és azért hivatkoztam Trump-ra, ha már úgy felhozta, ha ilyen hülyeségeket nem hoznának le, akkor valószínűleg nála sem telt volna be a pohár, ezért is írtam, hogy el kellene gondolkozniuk a moderáción, meg a kiírandó cikkek megválogatásán, mert amúgy sincs értelme olyannal dolgozni, amit más oldalak már lehoztak, gondolok itt a politikai dolgokra, meg hasonlókra, aztán meg ugye nem elég, hogy az ilyen hírekkel feleslegesen foglalkoztak, még utána a moderálással, meg az abból következő problémákkal is foglalkozniuk kell, szóval csak maguknak csinálják a munkát, nem is értem, mit csodálkoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz fatal` #106 üzenetére

    Engem abban a pillanatban fog veszíteni a ph, ha egyszer mégis bevezetik.
    Facebookon gyötrelem úgy olvasni, és hiába állítom összes hsz-re, mindig felülbírál.
    A másik az a karmás +- izé. Szintén showstopper nálam.

    Hírhez:én szívesen olvasok hírek alatt offokat is, színesíti a dolgokat, de amikor oldalakon keresztül mennek ugyanazok az anyázós körök, azt már én sem bírom.

    #112 + #126: az a baj az MTI "semleges" átvételével, hogy ma már az is ugyanúgy a propaganda kiszolgása (a kritikusabbak számára ideteszem, hogy szerintem) , hiszen az MTI is degradálódott, értéktelenedett, beállt a gépezetbe. Ez az MTI már nem az az MTI, amire lehet hivatkozni.
    Szerintem ez fáj sokaknak a semlegesnek hívott , de politikailag érintett ITcafé hírekkel kapcsolatban, aminek itt is hangot adtak. Ezért lehet sokaknak az az érzése, hogy kiszolgáljátok a vezetést, pedig "csak egy MTI hír lett változatlanul leközölve". Mert maga az MTI is kiszolgálja már, sajnos.

    #114: emlékszem az esetre, nem ma volt.

  • fatal`

    titán

    válasz BiP #133 üzenetére

    Engem is. A +/- nem érdekel, ameddig be lehet állítani, hogy mutasson mindent.

    Egyébként én is mindenféle kommentet szívesen olvasok, általában azokat a cikkeket nézem meg, ahol sok a comment. Végigolvastam az említett Trumpos hír alatti kommentáradatot, az tényleg sok volt még nekem is.

    MTI híreket, főleg a politikai töltetűeket szerintem felesleges lehozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Eztis_Aztis

    tag

    Jó kis cikk, ennyi komment egy hét alatt jön össze ITcafén :D ( vicc volt :DDD )

    Én is annak a partján vagyok, hogy keményebb moderálásra volna szükség, az egyébként a politikai hírekkel szemben hiperaktív közösségben.
    De, a másik oldal álláspontja is érthető és gyorsabban eredmények vannak, a kommentelés lehetősége nélkül az érzékeny témákban.

    A szólásszabadságot -SZVSZ- igenis korlátozni kell abban az esetben, amikor valakik ezt úgy értelmezik, hogy MINDENT leírhat/kimondhat. Sajnos többen szeretnének e mögé elbújni és a hatalmas szólásszabadság feliratú tábla mögül "kurvaanyázni", "köcsögnácizni", "cigányozni", stb.... Hát ennek igenis kell ésszerű határt szabni és ami megugorja az elfogadható társadalmi keretek közti érintkezést, egyszerűen ki kell dobni.

  • Tetsuo

    aktív tag

    Részben egyetértek a döntéssel, de a belpolitikát alapból tiltanám, mert a két módfelett vulgáris szekértábornak csak puskapor az alacsony nívójú, (eleve rossz definíciókat használó) értelmetlen szellemi csörtéhez.
    A személyeskedést is komolyabban kellene szankcionálni - szerintem.

    A távolibb, emóciómentesebb külpolitika még beleférhet, bár a világnézetek ott is hamar előkerülhetnek, amit mindenki a maga szintjén, vélt igazságként ütköztet. Ezalól én sem vagyok kivétel, de te sem, kedves olvasó.
    Valakit a biblikus tanok, valakit az ateizmus zavar és erre riposztol...

    Ha karma-pontozás lenne, az azt eredményezné, hogy a legpopulárisabb nézetet vallók kipontoznák a kisebbséget, aztán egy idő után a nagyon nagy többség együtt bólogatna. Lényegében nem lenne vita. Ez pedig már nem csak az off-témákat érintené, hanem mindegyiket. AMD versus Intel pontháború stb.

    Az MTI átvett híreinél esetleg szavazás működhetne hozzászólások helyett mondjuk így (már ha kell az indikátor):
    * Ön szerint megfelelően járt el a kormány?
    - Igen, jobban nem is lehetne.
    - Ez a helyes irány, de még finomítani kell a tervezeten.
    - Lépni kell az ügyben, de nem így.
    - Teljesen rossz a döntés.
    - Nem értek hozzá. (Erre talán senki nem szavazna. :D )

  • nuke7

    veterán

    válasz Narxis #75 üzenetére

    redditen működik pedig... :U

    (#72) Kalandor: nincs épeszű indok arra, hogy bárhol, bármilyen okkal le legyen tiltva a kommentelés, hacsak nem számítanak már a látogatók, mert másból van a bevétel... :(
    Eddig minden topikot sikerült moderálni, nem hinném, hogy annyira megugrott volna a felhasználók száma, hogy hirtelen nincs elég moderátor óra... mert pont az a lényeg, hogy a cikk elindít egy diskurzust. Aki szeretne beszáll, és ha csak kicsit is a témához illik, akkor kommentál. És tényleg ott az OFF.
    Pár embert már biztosan vesztetek, ha tényleg nem lesznek kommentek. Kinek fájnak amúgy ennyire..?! :F

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • nuke7

    veterán

    válasz Tetsuo #136 üzenetére

    de a belpolitikát alapból tiltanám, mert a két módfelett vulgáris szekértábornak csak puskapor az alacsony nívójú, (eleve rossz definíciókat használó) értelmetlen szellemi csörtéhez.

    És akkor mi van? Nem olvasod el, nem szólsz hozzás, stb. Senki nem kötelez, hogy trollokkal vitatkozz.
    Egy portálnak örülnie kellene, hogy van élet a hasábjain - hacsak nem valahonnan máshonnan szedi a pénzt és nem hirdetésekből... :(

    https://youtube.com/user/nuke7

  • kymera

    senior tag

    válasz somogyib #16 üzenetére

    +1
    És ez a nap legjobb posztja (kérdése) !

    [ Szerkesztve ]

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Tetsuo #136 üzenetére

    Már mondtam nektek, hogy a hülyeséget nem kellene erőltetni, főleg ha nem gondolod át normálisan, hogy most azért nem, mert nem tudod, vagy nem akarod, abba ne menjünk bele, mert nem személyeskedni akarok, de már azért kiveri a biztosítékot ez a hülye karmarendszer, főleg hogy nem először említitek és ha nem szóltál volna hozzá, akkor nem mondanám, hogy attól hogy sokan mondjátok ugyan azt a hülyeséget, attól még nincs igazatok.
    Ergo a karmarendszer elvezet egy olyan dologhoz, hogy létrejöhetnek csoportok, melyek általa érvényesítik az érdekeiket, egy másik csoporttal szemben, képzeld el most ezt a hülye karma rendszert mondjuk a poltopikban, vagy mondjuk a politikában.
    A topikban a két tábor szépen leszavazná a másikat, persze az a csoport nyerne, amiben többen vannak, de nem biztos hogy a többségnek lenne igaza bármilyen téren is, ugyan így a politikában is, attól hogy a fidesz nyert a szavazók 2/3-val, az nem azt jelenti, hogy azok döntöttek jól, jelentheti azt is, hogy a 2/3-ot tudták jól átverni, szóval ebben az esetben miért is lenne jó, ha ők döntenének a többiek sorsáról? Ja és akkor még egyszerű példákat hoztam fel, bonyolultabbakat nem fogok, mert ha alapból nem esik le, hogy a karma rendszer ilyen szempontok miatt hülyeség, akkor a bonyolultabb példákat se értenék meg egyesek, de egyébként ugyan ez a helyzet azzal a felvetéssel is, amit speciel az ötletek topikban olvastam, hogy a fizetősök hozzászólásai kerüljenek előre, vagyis élvezzenek nagyobb priorítást, de itt is ugyan az a helyzet, hogy attól hogy fizet valaki, az nem biztos, hogy a többséget jobban érdekli az ő véleménye és így tovább, gondolom nem nehéz a két általatok szorgalmazott "ötlet" hátrányai között párhuzamot vonni és rájönni, hogy mindkettő mekkora ökörség.
    A facebook pl. nem véletlen nem véglegesítette a mai napig a dislike gombot, ha megfigyeled van like/tetszik, meg minden más amivel az adott poszthoz és egyébhez negatív érzést/véleményt tudsz jelezni, csak éppen dislike nincs, maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül nincs és nem is lesz, pedig a like és dislike kettőse gyakorlatilag egyenlő lenne az általatok említett karma rendszerrel, de már a nagyok is rájöttek, hogy hatalmas baromság.

    Az ellenben megfontolandó, hogy kormánypropagandás/MTI cikkeknél hasonló szavazás legyen, többet mondana minden szónál, ugyanis hozzászólások és vélemények oldalakon való kifejtése helyett egyszerű lehetőséget adna arra, hogy mindenki megmutassa, melyik tábort ékesíti, persze erre nincs felkészítve az oldal, ahogy sok másra sem, pedig jó lenne, ugyanis amúgy is szinte mindenki nicknév mögött van, szóval még azon sem kellene gondolkozni sokat, hogy a szavazás privát, vagy publikus legyen :D

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz nuke7 #137 üzenetére

    De sehol mashol nemukodik. Olvasd felettem.
    Persze van, ahol megturik, de ott sincs mar osszetarto kozosseg.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz CPT.Pirk #112 üzenetére

    "Az idei biztosan a Linux éve lesz, igaz a Windowson belül": ez egy nem régi cikkének a címe. igazad van, ezért nem fikázást érdemelne, hanem komolyabb retorziót, mondjuk egy hónap publikálási jog megvonást.

    pontosan az ilyen hozzáállás miatt kérdéses ez az egész, amiről ez a topic szól. ha a házigazda beborítja a telibilit a nappaliba, akkor utána álszentség sopánkodni, hogy büdös van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz nuke7 #138 üzenetére

    Nagyon sejtetsz. Mesélj, miből van bevételünk? (vicceltem, ne mesélj. A reklámokból egyébként)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • joey04

    titán

    érthető és jó döntés.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • UnA

    Korrektor

    válasz Alteran-IT #140 üzenetére

    "Már mondtam nektek, hogy a hülyeséget nem kellene erőltetni, főleg ha nem gondolod át normálisan, hogy most azért nem, mert nem tudod, vagy nem akarod, abba ne menjünk bele, mert nem személyeskedni akarok, de már azért kiveri a biztosítékot... "

    És emiatt pörögnek ezek a topikok ezerrel, mert mindig van még valaki, aki úgy érzi, hogy most helyre kell tennie az igazságot - akármelyik oldalról. :)

    Ahogy figyelni szoktam, minden oldalon vannak felkészült és sokoldalú érvrendszerrel vitatkozó tagok, de nekik is folyton érkeznek a buta vagy primitív válaszok, és így nagyon könnyű eljutni a véget nem érő történetek világába.

  • D1Rect

    félisten

    Sok esetben már a cikk sem tárgyilagos, hanem szépen bele van készítve a puskaporos hordó.
    Aztán meg jól meg lehet lepődni, hogy hoppá felrobbant.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz bambano #142 üzenetére

    Annál a topicnál mondjuk pont találó volt a cím. - most független attól, hogy ezt a Linux éve dolgot ami mindig vitaalap, azt mindig egy valamilyen Windowsos arc hozza elő... :)

    8th: :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    Sok esetben már a cikk sem tárgyilagos, hanem szépen bele van készítve a puskaporos hordó.
    De ha szerinted a hacacáré az nekünk fontos (hiszen szerinted be van készítve a puskaporos hordó), akkor miért akarjuk a mégis megakadályozni? :F

Aktív témák