Hirdetés

  • Újrázhat a Pixel Tablet

    ma Csak ezúttal dokkoló nélkül. A kiegészítő természetesen külön megvásárolható marad és elvileg érkezik az érintőceruza és a billentyűzetes tok is.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

Új hozzászólás Aktív témák

  • domerator

    veterán

    Valakinél elkerülhetetlenül mindig becsípődik az iPhone-nal "menőzés" baromsága... ez kb. az i4S-ig lehetett valamennyire igaz, azóta már csak egy bullshit, ahogy fentebb írták, ma már szinte bárki elhozhat nulla kezdővel egy sokszázezres telefont a szolgáltatóktól.

    Sok év iPhone használat után az elmúlt másfél évet droiddal voltam kénytelen végigélni, Hüvely Mate 8 lite (vagy valami hasonló), Samsung J5 2017 és Samsung Note 8 után a múlt hétvégén "hazajöttem", valahogy megéreztem a cikk előtt, hogy nekem a világ legtöbb eladását produkáló telefonját kell megvennem, :DDD szóval lett egy XR-em. Nem tudok vele "menőzni", mert telekom részletre hoztam el, egyben most nem ment volna a 200e. :O

    A Note 8 is megvan még, itt van előttem mindkettő.
    Az IPS kijelzőről... a Note8 hiperszuper amoledjét képtelenség nem kékes színűre beállítani... vagy sárga lesz, vagy marad a kék, ellenben az XR "ósdi" IPS-e sokkal természetesebb színeket ad. Ugyanazt a youtube videót nézve a két telón (Realme X50 hands-on) a samu a bőr árnyékosabb részeit kíméletlenül bepirosítja, de általánosan túlszaturált mindenhol.
    Fotó... ugyanez pepitában: nagyon jó a Samu 2x12Mp kamerája, nagyon hatékony az OIS, csak éppen semmit nem tudtam lefotózni úgy, hogy közel az eredeti színeket lássam viszont a kijelzőn.
    Hang... az XR beépített hangszórói fényévekkel lépik le a samu ciripelését. Jack hiánya nekem is fáj, nettó faszság, de ha mindenáron másik fülest akarok hallgatni, akkor veszek egy adaptert 3500-ért, first world problem. :F
    Kávák... a Note8 rendelkezik valamilyen véletlen érintés elleni szoftveres korrekcióval... tapasztalatom szerint ez népmese kategória, ahányszor sikerült mindenfélét elindítanom rajta. Az XR-en legalább van valami keskeny kapaszkodó.
    Sebesség... ugyan az XR egy évvel fiatalabb teló, de mindenhol lelépi a Note-ot gyorsaságban.
    Felhasználói élmény... egy iPhone és egy droidos teló között ha nincs is mérhető sebességkülönbség, a felhasználó számára mégis van. Valahogy azzal a hasonlattal tudnám érzékeltetni, hogy a droid olyan, mint egy kigyúrt kopasz testőr, aki mindent azonnal odavág eléd, mindent megcsinál, de ridegen-hidegen... az iOS ugyanezt megteszi, de valahogy ezüsttálcán nyújtja át és hozzáteszi, hogy parancsolj kedves gazdám, mint a dzsinn az Aladdinból. A mozgások dinamikája az iOS-ben sokkal közelebb áll az emberi mozdulatok ritmusához, mint a droidban, kellemesebb kezelni a telefont.
    A Note8 hangerőszabályzó gombjai alá közvetlenül odabaszott Bixby gomb kitalálóját pedig a tökeinél fogva akasztanám a parlament villámhárítójára. :W

    Hogy ne legyek nagyon egyoldalú... iOS alatt szenvedek pl. a telefonszámokkal (üzenetből, emailből képtelenség normálisan felhívni valakit, pláne ha nem teljes a szám), a Note S-Penje nagyon hiányzik az XR-ből és még pár apróság, ami életet könnyít. Ezeknek azonban messze nincs akkora súlya, mint annak, hogy a Note8, a 2017-es év csúcs telója fél év után már megröccen elég sokszor, önkényesen kapcsolgat pár dolgot a beállításokban, az alkalmazások színvonala sokkal gyengébb, mint az iOS appoké és a többi és a többi... Mindegyik ájfonomban tökéletesen megbízhattam, hogy napról napra ugyanolyan stabilan kiszolgál, mint az első napon.

    Szóval az "iPhone menőzős" emberkéknek üzenem, hogy igen, biztosan van egy-két olyan réteg, akik valóban azért vettek ájfont, mert az menő (tinik 8-17 évesig, vagy pl. olyan alakok, akik a facen a legyezőként széthúzott húszezres köteggel pózolnak, ha tudjátok kikre gondolok, és még biztosan mások is), de azok nem írnak ide, nem fórumoznak, nem érdeklik őket műszaki paraméterek, stb., ők tényleg "menőznek" vele. Ha velük példálózol, akkor valahol az ő szintjükön vagy. :R

    [ Szerkesztve ]

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Új hozzászólás Aktív témák