Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Armagedown #8 üzenetére

    Én nem mosok össze semmit. Te próbálod meg úgy beállítani, mintha egyenlőséget tettem volna a laposföld hívők és azok között akik nemzetbiztonsági kockázatot látnak abban, ha kína építi az 5G hálózatot az országukban.

    Természetesen van ilyen kockázat. Sőt nem csak Kína esetében, hanem az Ericsson és a Nokia esetében is. Nyilván utóbbiaknál ez a kockázat kissebb. Ellenben nem tudok olyan megbízható forrást amiből kiderült volna, hogy mekkora ez a veszély, és hogy megéri-e emiatt többet költeni a Svédek vagy Finnek szállította infrastruktúrára. Az ebben a hírben szereplő információ sem szolgált ilyesmivel.

    Lehet, hogy számodra hihetőbbnek tűnik hogy komoly a veszély attól, hogy többen zárják ki a kínai cégeket a tenderekből (ezt hívja a pszichólógia társas bizonyítéknak, a köznyelv meg csordaszellemnek), de valóságban India motivációja a döntést illetően ugyanúgy kérdéses, mint Amerikáé volt. Semmi új bizonyíték, vagy érv nem került elő. Tehát, ha valaki objektíven, a rendelkezésre álló érvek és bizonyítékok alapján alkot véleményt, nem pedig az alapján, hogy mit támogatnak többen, akkor ez a hír nem kéne, hogy bármit változtasson a korábbi álláspontján.

    És pontosan erre szolgált az első hozzászólásomban lévő laposföldes példa. Megmutatni, hogy mennyira abszurd dolog a csordaszellem alapján itélkezni.
    Tehát szerintem nem az az idióta aki a Kínai cégek ellen vagy mellettük áll, hanem az aki nem gondolkozik hanem pusztán az alapján alkot véleményt, hogy mások mit csinálnak.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák