Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz LGG555 #5 üzenetére

    Nem spórolás, helytakarékosság. Egyszerűen ha oda kell tenni 4..800uF kapacitást egy tápvonalra akkor vegyíted a tantál kondit a kerámia kondival, mert különben nem férsz el. Plusz ha távolra kerül a kondi a tápvonaltól, akkor meg már olyan, mintha ott sem lenne.

    Duddi: nem zajnak mondanám. Tüskés, impulzus jellegű az áramfelvétele egy GPU-nak, ami pillanatnyi, nagyon nagy áramcsúcsokat jelent. Ha egy kondenzátor ESR érték a kialakításából adódóan magas, akkor nem alkalmas a nagy áramcsúcsok gyors kiszolgálására. Ezért vegyítik itt a tantál és a kerámia kondikat, mert a tantál úgy általában ki tudja szolgálni a szükséges kapacitás igényt a tápvonal stabilizálására, a kerámia kondik meg a nagyon alacsony ESR értékük miatt alkalmasak a csúcsok kiszolgálására.

    Lacika112: szerintem egyszerűen csak nem tesztelték ki minden létező üzemállapotban, mert egyébként stabilnak nézett ki a dolog.

    gbors: ezt nem fixen van beállítva a kártya firmwareében egy görbe mentén?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák