Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    Nem feltétlenül a Fitbit felvásárlás miatt, inkább az ezzel kapcsolatos jelenség miatt egyre látványosabb a 'nyugati világ' és "Kína" közötti eltérésekből fakadó problémák.
    Kína, pontosabban a kínai állam szerepvállalása erősen szembe megy a 'nyugati világ' piaci szabályozásáival. USA és EU igyekszik meggátolni monopóliumok létrejöttét, kínai állam viszont pont a monopólium elérésén dolgozik. Számolatlanul önti az állami támogatást a neki stratégiailag fontos iparágakba valamint cégekbe.

    Feltehetően Kínában egy ilyen felvásárlás (Google/Fitbit) nem jelentene problémát, sőt még lehet, hogy támogatnák is. Rövid távon Kína előnybe kerülhet ezek miatt, sőt akár hosszú távon is, ha ellensúlyozni tudja a 'befenyítések' miatti korlátozásokat. Nem vagyok közgazdász és csak okoskodom – azokra az infókra támaszkodva amit mindenki más is olvas – jelenleg Kína dominanciára törekszik technológiai szinten is (a bányászat, beszállítói, logisztikai és gyártói szint egy jelentős részén már domináns). USA & Tsa. ezt gazdasági szankciókkal igyekszik meggátolni, eddig nem túl sok sikerrel. Ránézésre egy oda-vissza függőségi viszony van a két világnézet között. Tehát mind a két fél óvatosan cseszteti a másikat.
    Ha Kína megszerzi a szükséges technológiákat és kiépíti a gyártás folyamatokat rövid időn belül akkor az komoly szívást jelent a piac többi szereplőjének – pláne az állami háttérből fakadó kedvezőbb végfelhasználói árak miatt. (például a Huawei vs Nokia Ericsson).

    Persze azt is értem, hogy mind az EU, mind az USA igyekszik meggátolni házon belül olyan cégek létrejöttét amelyek közép-hosszú távon a verseny korlátozzák vagy éppen értelmetlenné teszik (jó példa a rossz példára kis hazánk).

    A fentiek tükrében komoly kétségeim, félelmeim vannak közeli jövővel kapcsolatban :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák