- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Roadhammer
tag
Pár napja csináltam egy kalkulációt az amerikai at&t szolgáltató honlapján. IPhone 6S, 64 gigás, korlátlan beszéd, korlátlan SMS, két giga net, havi 55 dollár, az kb. 15 ezer forint. Két évre 360 ezer a szolgáltatással együtt. Itt kb. A szolgáltatás önmagában ennyibe kerül.
-
Matada2.3
veterán
Meglátjuk még mi lesz ebből, örülök nekik, de ha kezdik elbízni magukat. hogy bármit eladhatnak egy alma logóval akkor inkább hagyni kéne.
-
joey04
titán
Nem akarom tovább szítani a vitát, csak a józan ész nevében szeretnék beszélni. Az én olvasatomban annak kellene jelenleg örülni, hogy miközben az applenak egy iphone elkészítése anyagköltséggel, kutatás-fejlesztéssel, bérekkel, vezetők prémiumával, szolgálati bmw-vel együtt kb 200000-be kerül, nekünk 250000-ért adja el? Ettől a haszontól nem a következő iphone generáció lesz jobb, annak a fejlesztési költségei ebből a haszonból le vannak már írva, hanem 100%-ban a részvényeseket gazdagítja, akik semmit sem csinálnak, csak birtokolják a részvényeket, és gazdagodnak, miközben a bérből élőknek egyre kevesebb jut a gazdaság egészéből. Ajánlom figyelmetekbe a Tőke a 21 században című művet. Annak sem örömködünk, ha az autónepper 2,5 milláért adja nekünk el az autót amit tegnap 2-ért vett meg. Ha a platform részaránya nő, sok készüléket eladnak, annak lehet örülni, az azt jelenti, hogy biztos jövője van, a megvett dolgainkat még sokáig élvezhetjük. Dehogy az én pénzemen amerikai tőkések híznak, már bocsánat, de annak nem tudok örülni.
Rekord eladások vannak
-
Farkas82
tag
Nem akarom tovább szítani a vitát, csak a józan ész nevében szeretnék beszélni. Az én olvasatomban annak kellene jelenleg örülni, hogy miközben az applenak egy iphone elkészítése anyagköltséggel, kutatás-fejlesztéssel, bérekkel, vezetők prémiumával, szolgálati bmw-vel együtt kb 200000-be kerül, nekünk 250000-ért adja el? Ettől a haszontól nem a következő iphone generáció lesz jobb, annak a fejlesztési költségei ebből a haszonból le vannak már írva, hanem 100%-ban a részvényeseket gazdagítja, akik semmit sem csinálnak, csak birtokolják a részvényeket, és gazdagodnak, miközben a bérből élőknek egyre kevesebb jut a gazdaság egészéből. Ajánlom figyelmetekbe a Tőke a 21 században című művet. Annak sem örömködünk, ha az autónepper 2,5 milláért adja nekünk el az autót amit tegnap 2-ért vett meg. Ha a platform részaránya nő, sok készüléket eladnak, annak lehet örülni, az azt jelenti, hogy biztos jövője van, a megvett dolgainkat még sokáig élvezhetjük. Dehogy az én pénzemen amerikai tőkések híznak, már bocsánat, de annak nem tudok örülni.
-
Blyan
félisten
Ahogy írták már, valamiért nem látsz ki a magyarországi helyzetből. Amit írtam az globálisan igaz.
De idehaza is sokan cserélik a telefonjaikat kétévente. -
max-pain
senior tag
Sokszor maga az elofizetes is dragabb ha melle telot is vesz az ember. Ez azert nem mindegy. De nyilvan jobban megengedhetik maguknak (ha akarjak).
Szamomra meglepo volt, hogy tolunk nyugatabbra mennyi iphone 4-et es 4s-t lattam meg nemreg is (hogy csak az apple teloknal maradjunk). -
Touch-ko
őstag
Az a baj, hogy a magyar arakbol indultok ki. Elofizetessel egyaltalan nem nagy cucc kihozni egy barmilyen csucskategorias telefont nyugatabbra.
Ha pedig lejar akkor siman belefer ketevente az a kb 50-70.000 forintnyi osszeg amennyiert normalisabb orszagokban utanad dobjak ezeket.. -
max-pain
senior tag
Megis miert venne mindenki? Ugy beszelsz mintha minden esetben ingyen adnak oket.
De lehet csak en latok meg most is rengeteg 3-4 eves ocska okostelot... -
Blyan
félisten
Az átlag felhasználó is lecseréli max kétévenként a telefonját. Hogy miért? Mert a telefoneladások 70%-ka szolgáltatókon keresztül kerül értékesítésre és kétévenként tuti hosszabbítanak egy újabb készülékért.
-
max-pain
senior tag
-
Touch-ko
őstag
`Kicsit ideges vagy cimbora. Hasonlítsz össze az én HSZ-emet a tiéddel. Utána pedig a tartalmát is.
`Nem idegessegbol irtam. Arra reagaltam ami a kommentedben van, amit ideztel.. A feketevel irt idezettel teljesen egyet is ertek.
`Miért, nincs igazam? Ha az Apple azt mondja, hogy "Drága, nekem ennyiért kell", akkor szerinted a megrendelő mit fog mondani? "Tudjuk hozni, majd lecsípem a robotoktól." Nem gondolom, hogy vissza utasítják az Apple megrendelését, mivel a emgrendelés folyamatos, mivel veszik az iPhone-okat, mint a cukrot.`
-Persze, hogy nem fogjak!
-
Lirion
addikt
Kína behúzva, ez látszik a számokból. Jövőre érdekesebb lesz a helyzet, most még biztos jön egy brutálisan jó karácsnyi negyedév, Utána viszont vagy stagnálás/apró növekedés vagy minimális csökkenés lesz a jellemző szvsz, na akkor majd biztos jön, hogy kipukkadt a lufi meg a többi baromság, pedig tisztán látni, hogy mikor miért nő stagnál vagy csökken. Nagyságrendileg több iPhone-t csak akkor tudnak majd eladni, ha a mostaninál is jobban felkészülnek a rajtra és minden színből méretből lesz elegendő raktárkészlet mindenhol. Ebben az esetben még pár évig tovább növekedhetnek.
Érdekesség, hogy iPhone 6 óta a régi iPhone tulajok nem nagyon vesznek új készülékeket, a 6 és a 6s (és plusok is) az androidról váltók miatt ennyire sikeres, a régi tulajok nem veszik. Most váltottak a legtöbben droidról pl ebben a negyedévben. Kíváncsi leszek mivel fogják meg jövőre mondjuk a régi tulajokat, vagy lehet ahogy elavul majd az 5s rákényszerül mindenki a váltásra.
btw nem 5.7 millió MacBook fogyott (be is cseszne ha abból a túlárazott technikai demóból ennyi fogyna), hanem Macből ment el ennyi összesen.
De jól informált valaki. Ha ennyire értesz a szakmához, jelentkezz cupertinoba marketing igazgatónak. Kevesen mondhatják el magukról, hogy tisztán látják, miért növekszik vagy hanyatlik egy termék/vállalkozás, de te úgy látszik, teljesen tisztában vagy vele, sőt, azzal is, hogyan lehet a további növekedést fenntartani.

Most váltottak a legtöbben droidról pl ebben a negyedévben.
Gondolom megkérdezted mind a 48 millió vásárlót és onnan ez a sziklaszilárd megállapítás.

elavul majd az 5s rákényszerül mindenki a váltásra
Biztos kiküld egy imessage-t mindnekinek, hogy a készülék elavult, ha továbbra is akarják élvezni a legfejlettebb rendszert fantasztikus kényelmi funkciókkal és elsöprő teljesítménnyel, váltani kell az újra, mert az 5s-en letiltanak mindent.

-
Blyan
félisten
-
#29263560
törölt tag
de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek
"640 kByte memória mindenre elég kell, hogy legyen" ugye?

Csak nem mindegy, hogy azt majd gombokért vàgjàk hozzàd vagy dràgàn veszed

-
max-pain
senior tag
de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek
"640 kByte memória mindenre elég kell, hogy legyen" ugye?

A telefonoknal is lassan eljon az ami a PC-knel es a tablagepeknel mar itt van, hogy egyre kevesbe eri meg a felhasznaloknak lecserelni egy meg mukodot.
-
Parallaxis
addikt
Nem rosszból ez mind szép és jó de kb 4 évet adok még az Apple-nek.Na nem azért mert a Droid olyan qrva jó, csak akkora a mostani csúcs lesz az alsó kategória. Jó tudom lesz addig rengeteg "innováció" mindkét oldalon, de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek. Akkor meg úgy lesznek vele (legalább is itthon) minek vegyek 800 dodóért telefont ha 200 dodóért teljesen kiszolgál. Ez persze csak hazai viszonylatra értettem, én ezt tartom logikusnak.Valaki majd úgy is megcáfol

de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek
"640 kByte memória mindenre elég kell, hogy legyen" ugye?

-
joey04
titán
Kína behúzva, ez látszik a számokból. Jövőre érdekesebb lesz a helyzet, most még biztos jön egy brutálisan jó karácsnyi negyedév, Utána viszont vagy stagnálás/apró növekedés vagy minimális csökkenés lesz a jellemző szvsz, na akkor majd biztos jön, hogy kipukkadt a lufi meg a többi baromság, pedig tisztán látni, hogy mikor miért nő stagnál vagy csökken. Nagyságrendileg több iPhone-t csak akkor tudnak majd eladni, ha a mostaninál is jobban felkészülnek a rajtra és minden színből méretből lesz elegendő raktárkészlet mindenhol. Ebben az esetben még pár évig tovább növekedhetnek.
Érdekesség, hogy iPhone 6 óta a régi iPhone tulajok nem nagyon vesznek új készülékeket, a 6 és a 6s (és plusok is) az androidról váltók miatt ennyire sikeres, a régi tulajok nem veszik. Most váltottak a legtöbben droidról pl ebben a negyedévben. Kíváncsi leszek mivel fogják meg jövőre mondjuk a régi tulajokat, vagy lehet ahogy elavul majd az 5s rákényszerül mindenki a váltásra.
btw nem 5.7 millió MacBook fogyott (be is cseszne ha abból a túlárazott technikai demóból ennyi fogyna), hanem Macből ment el ennyi összesen.
-
Hunt3r22
őstag
Nem rosszból ez mind szép és jó de kb 4 évet adok még az Apple-nek.Na nem azért mert a Droid olyan qrva jó, csak akkora a mostani csúcs lesz az alsó kategória. Jó tudom lesz addig rengeteg "innováció" mindkét oldalon, de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek. Akkor meg úgy lesznek vele (legalább is itthon) minek vegyek 800 dodóért telefont ha 200 dodóért teljesen kiszolgál. Ez persze csak hazai viszonylatra értettem, én ezt tartom logikusnak.Valaki majd úgy is megcáfol

2 millás autó is ugyanúgy kiszolgál mint egy 8 millás. Kb ez a hasonlat.

-
#29263560
törölt tag
-
#29263560
törölt tag
Brutál eredmények ezek, de az tisztán látszik, hogy az ipad egyre kevésbé kelendő. Ezért valamennyire biztosan felelős a i6+ is, de tuti van más oka is.
Szinte hihetetlen, hogy gyakorlatilag egyetlen termékből ennyire jól keresnek. Elképesztő, mennyire a vásárlók fejébe verték, hogy az iphone a csúcs és ér annyit, amennyiért megveszik.(#48) wesder
Az átlag júzer átlag igényeinek most is tökéletesen elég egy 2-3 éves csúcskészülék. A mobilok jelenlegi fejlődése mesterségesen keltett igény, mert te baromira nem érzékeled, hogy az adott program fél mp-cel gyorsabban fog megnyílni.Igazad van ebben, de ha magambòl indulok ki (tudom mindenki màs) ha 4 év múlva a kezembe nyomnak 60-ezerért egy mai csúcs teljesítményű telót, én biztos nem cserélném egyhamar, csak akkumulàtort vennék bele.
-
Lirion
addikt
Kb igaz lehet, hogy az iPhone 6 az androidosok kedvenc telefonja..
Az android meg az iphoneosok kedvenc telefonja.
-
nLali
őstag
Valamit nagyon jól csinálnak. Kipróbáltam Androidot a ZTE Blade-től Nexus 5-ig. Szépen végigmentem a márkákon, kategóriákon, oprendszereken és kikötöttem az iPhone 6-nál. Ezt jobban szeretem, mint eddig bármelyiket. Kb igaz lehet, hogy az iPhone 6 az androidosok kedvenc telefonja..

-
#40359168
törölt tag
Nem rosszból ez mind szép és jó de kb 4 évet adok még az Apple-nek.Na nem azért mert a Droid olyan qrva jó, csak akkora a mostani csúcs lesz az alsó kategória. Jó tudom lesz addig rengeteg "innováció" mindkét oldalon, de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek. Akkor meg úgy lesznek vele (legalább is itthon) minek vegyek 800 dodóért telefont ha 200 dodóért teljesen kiszolgál. Ez persze csak hazai viszonylatra értettem, én ezt tartom logikusnak.Valaki majd úgy is megcáfol

Ezt négy éve ugyanígy le lehetett volna írni.
-
Touch-ko
őstag
Nem rosszból ez mind szép és jó de kb 4 évet adok még az Apple-nek.Na nem azért mert a Droid olyan qrva jó, csak akkora a mostani csúcs lesz az alsó kategória. Jó tudom lesz addig rengeteg "innováció" mindkét oldalon, de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek. Akkor meg úgy lesznek vele (legalább is itthon) minek vegyek 800 dodóért telefont ha 200 dodóért teljesen kiszolgál. Ez persze csak hazai viszonylatra értettem, én ezt tartom logikusnak.Valaki majd úgy is megcáfol

2001-ben is ezt mondtak. Csak akkor nem voltak annyira optimistak mint te a 4 eveddel
[ Módosította: Mate ] -
Lirion
addikt
Brutál eredmények ezek, de az tisztán látszik, hogy az ipad egyre kevésbé kelendő. Ezért valamennyire biztosan felelős a i6+ is, de tuti van más oka is.
Szinte hihetetlen, hogy gyakorlatilag egyetlen termékből ennyire jól keresnek. Elképesztő, mennyire a vásárlók fejébe verték, hogy az iphone a csúcs és ér annyit, amennyiért megveszik.(#48) wesder
Az átlag júzer átlag igényeinek most is tökéletesen elég egy 2-3 éves csúcskészülék. A mobilok jelenlegi fejlődése mesterségesen keltett igény, mert te baromira nem érzékeled, hogy az adott program fél mp-cel gyorsabban fog megnyílni. -
#29263560
törölt tag
Nem rosszból ez mind szép és jó de kb 4 évet adok még az Apple-nek.Na nem azért mert a Droid olyan qrva jó, csak akkora a mostani csúcs lesz az alsó kategória. Jó tudom lesz addig rengeteg "innováció" mindkét oldalon, de azért lássuk be a mai csúcs telók tudása négy év múlva is több mint elég lesz egy átlag usernek. Akkor meg úgy lesznek vele (legalább is itthon) minek vegyek 800 dodóért telefont ha 200 dodóért teljesen kiszolgál. Ez persze csak hazai viszonylatra értettem, én ezt tartom logikusnak.Valaki majd úgy is megcáfol

-
oxalisz
tag
-
janeszgol
félisten
-
Crafter32
őstag
Aztaaa... olvassa az ember, de felfogni nem lehet. Az Apple röhög a Lottó nyeremény összegén.
-
Hunt3r22
őstag
-
eventus
veterán
Itcafe oldalán pedig épp arról írnak, hogy az Apple a legnagyobb adó elkerülő

-
Hunt3r22
őstag
Ezért nem adtak ki új iPadet ősszel. ( 9,7"). Air és Air 2 mai napig mindenre elég szerintem.
-
Kasya
nagyúr
Tetszik, hogy a cikket olvasva jobb oldalt meg arról lehet olvasni, hogy "Az Apple a legnagyobb adókerülő"

-
Touch-ko
őstag
Ugyan ez van nalam. 2012-es retina iPad-et nyomok es talan jovore valtok majd ujra.
Egyszeruen meg a mai napig elmegy rajta minden. Jatekra en is ritkan hasznalom (Pacman 256), foleg netezesre, munkara meg mindig tokeletes. -
janeszgol
félisten
"Erdekesseg, hogy az uj iPhone vasarlok 30%-a Androidrol jott."
Lesz az 50% felett is karácsony után.

-
anulu
félisten
retina iPad-em van. lassan 3 éves. nem látom értelmét, hogy miért váltanék. nem játékra használom, minden más tökéletesen megy rajta
szerintem az a fő gond, hogy túlságosan jó cuccok, és nincs valós indok a váltásra. -
Touch-ko
őstag
Szep negyedev. Csak igy tovabb!
Erdekesseg, hogy az uj iPhone vasarlok 30%-a Androidrol jott.Az iPad esesek viszont hosszu tavon aggasztoak lehetnek.
A Mac eladasokhoz mi is hozzajarultunk 2 geppel ebben a negyedevben
-
strogov
senior tag
8-9%. A költségvetés bevételeinek (nevezhetjük állami nyereségnek
) azért nyilván nagyobb része lenne. Mindenesetre kb. megegyezik azzal amit a magánnyugdíjaktól lopott el a kormány, és 2 év alatt el is tapsolta érdemi eredmény nélkül. -
#13110016
törölt tag
Azt a mindenségit nekijje teringette!!!!4
Gratula nekik! 
-
Kékes525
félisten
-
guest666
aktív tag
Ez nagyon durva egy negyedév alatt.
Hány százaléka ez a magyar GDP-nek vajon? -
Kékes525
félisten
Változatlanul jól meg az Applenak.
-
bok92
addikt
Elképesztő ez a 11mrd $. A Google 4mrd $ profitja szinte elhanyagolható ehhez képest. Pedig azért az sem kevés.
Múltkor mintha már lett volna hír, hogy ösztönözzék a nagy vállalatokat, hogy odahaza ( usa) történjen az adózás a bevételek után. Nem csodálkoznék, ha ez a folyamat kicsit meggyorsulna... -
Ricardo
titán
Szép eredmény.
-
anulu
félisten
combos számok, meg kell hagyni!
-
#29263560
törölt tag
Na mi lesz itt

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acemagic Tank 03 PC - Intel Core i7-12700H, 16Gb DDR5, RTX 3060M 12Gb, 1Tb M2, WiFi 6 - Windows 11
- Lenovo ThinkPad X13 G2 13.3" -75% AMD Ryzen 5 Pro 5650U Hexa-core 16GB 512GB SSD FHD
- Asus ROG Strix B250I Gaming Mini-ITX alaplap (Wi-Fi, Bluetooth) - Igény esetén félkonfigként
- Segway KickScooter MAX G2 elektromos roller dobozában 5 km!
- iking.hu Apple iPhone XR 64GB használt White megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- HP EliteDesk 800 G3 Mini Tower/16Gb/256Gb+500 Gb/2 év gari
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB White-2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4294
- ÚRIS10!!! RAMÁRON! LEGION 5 i7-13650HX 32GB RAM 1000GB SSD RTX 5070 8GB
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
`







Gratula nekik! 


