Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nekem a specifikációját tekintve mindenből egy kicsivel több kellene. Kicsivel nagyobb méretű és felbontású kijelző, kicsit erősebb CPU és gyorsabb flash drive, nem eMMC. A touchpad is lehetne nagyobb. Viszont ez már 2x annyiba kerülne sajnos.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Romvr #8 üzenetére

    Most gondolkodok egy újabb tableten, de olyan mintha megállt volna az idő és csak ugyanazt a döntést tudom meghozni, mert nem változtak a feltételek.

    - Egy Windows-os 2 in 1 sok szempontból jobb mint egy hagyományos noti, de tabletként alig fejlődött az elmúlt pár évben.
    - Egy androidos tablet továbbra sem elég biztonságos, a frissítések inkább nem jönnek, mint jönnek, vagy ha mégis akkor későn és rövid ideig. A Store tele van gyenge minőségű és veszélyes appal.
    - Az iPad tabletként a csúcson áll minden szempontból, de a zártsága naponta okoz fejfájást a használónak.

    Az ember azt hinné, hogy tanulnak egymástól, lopnak egymástól ötleteket, megkérdezik a vásárlókat, hogy melyikben mit szeretnek és mit nem, ami alapján fejlesztenek, de olyan mintha mégsem történt volna semmi az elmúlt pár évben.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Hieronymus #21 üzenetére

    Szerintem is sokat számít a magasabb felbontás az olvashatóságban. Én mostanában egy régi iPad 2-n olvasok dokumentációkat pdf-ben és mivel csak 1024x768-as felbontású egy bizonyos méretezés alatt egyre jobban romlik az olvashatósága. A pdf tökéletes gyári minőség, azzal nincs baj, a tablet mérete is elfogadható, a kijelző hibátlan, de szélességre igazítva kicsit homályos az írás. Kicsivel feljebb már "tűéles", vagyis nagyobb méretű tablet helyett nagyobb felbontású tablettel jobban járnék, mert kisebb, könnyebb és olcsóbb is maradna, miközben olvashatóbb lenne.

    Amit sajnálok, az az, hogy az Amazon kukázta a nagyobb méretű DX Kindle szériát, mert a 6 inches olvasók csak regényekhez ideálisak. Szakkönyvekhez és hagyományos A4-es méretre optimalizált dokumentumokhoz már nagyon kicsik, miközben szöveget olvasni még mindig jobb lenne e-ink kijelzőn. Persze nem csak Kindle létezik, de az Amazon sokkal olcsóbban adja az olvasóit mint a konkurencia.

    Szóval nálam akár noti, akár tablet, a Full HD a minimum.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz supertrezi #30 üzenetére

    "Nekem TF701T androidos Transformerem volt. Szerettem. 2013 végén jelent meg, de felbontásban (2560x1600 pixel; 300-as ppi) odaverte ezt a bemutatott kütyüt...."

    Most is vannak ennek nagy testvérei, ami odaveri csak 2-3x áron, ami nagyon nem mindegy. Nem egy ligában játszanak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #36 üzenetére

    Az alap GUI-t még talán fel is lehet skálázni, a beállításokban de ha a használt szoftvert nem úgy írták meg, hogy skálázódjon a felbontással, akkor azon az nem segít. Asztali gépen, FHD 23 inch esetén is muszáj növelni az UI elemeket, betűméreteket, szóval mondhatni ez minden Windows-nál egy olyan lépés, amit meg kell tenni. Persze a céges informatikusokat ez nem érdekli, az irodisták meg nem értenek ennyire a Windowshoz, emiatt most is milliók szenvednek azért, mert minden túl apró a monitoron.

    Az MS igazán csinálhatna rá egy szoftvert, ami lefut mondjuk telepítéskor és beállítja az ideális százalékot az UI-hez. Elvileg a monitorból ki tudja olvasni a felbontást és a kijelzőátmérőt is, amiből számolhat. Ilyen előre telepített eszközöknél meg be is állíthatná előre az ideálisat (ami persze átállíthat a user később)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák