Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Remélem őszre már kapható lesz nálunk is, mert azt hiszem megtaláltam a nekem való eszközt.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz mrhitoshi #75 üzenetére

    Sajnos egyelőre az Android az egyetlen alternatíva, hisz erre az egyetlen igazán alkalmas megoldás a MeeGo lett volna az eddig készült összes op.rendszer közül. De persze majd meglátjuk mit alkotnak mondjuk a Tizennel, talán megfogják az Androidot valahol, vagy fejlesztésre kényszerítik a Google-t. Nagyon jó rendszere van, mobilos és internetes kommunikációra még ideális is lehetne, de az alapvető hibái, mint a rendes multitasking hiánya vagy hogy adatkapcsolat jellemzően nincs telefonhívás közben, elrontják az összképet. Szerintem egy mai Android alá 8 magos processzor és 4 GB RAM kéne minimum, hogy úgy fusson, mint egy notebook... bár akkor sem lenne biztos. Mondjuk kíváncsi lennék mi lenne, ha összeolvasztanák a Chrome OS-szel... bár lehet én személy szerint abból már nem kérnék.
    A MS op.rendszeivel ez azért nem működne, mert ott három külön rendszerről van szó, mindhárom különböző eszközön futhat csak, illetve az asztal ha jól tudom nem is lesz elérhető egyáltalán az RT-re (ami nagy hiba, hisz az ARM pont a notebook/PC piac felé akar terjeszkedni, míg az Intel meg a mobilos piac irányába kacsingat).
    Én mondjuk azt várom (a világbékével és az utópiával együtt), hogy valaki újra felismerje, hogy egy létező Linux alapú disztribúció kiválóan alkalmas a feladatra és elkészüljön egy Debian, Arch, vagy mondjuk Fedora Mobil OS...

    (#87) Csucsu88: minden olyan helyzetben felülmúl egy notebookot, amikor nincs szükség valós multitaskingra, video- vagy audio szerkesztésre vagy Windows only szoftverekkel végezhető munkára. Olcsóbb és az üzemideje is messze meghaladja egy notebookét.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák