Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    No ez így korrekt ahogy le van írva.Egy SE mobilokkal foglalkozó oldal valamilyen szinten természetes hogy fényezi kicsit a "saját gyerekeit".Az más kérdés, hogy ezt nem szabad túlzásba vinni.Van egy másik se oldal is, a volt pappfer.Nem akarok abba belemenni hogy szakmailag melyik a jobb, melyik a felkészültebb stb.Az azonban biztos, hogy ott nincs ilyen szintű ömlengés, mint a Serián, valamilyen szinten érezhető hogy ők is húznak a SE mobilok felé, de ez önmagában nem gond.Sőt, ott a nagy rivális Nokia készülékeket is tesztelnek, és azokat is pozitív színben tüntetik fel, ha jók.De ez csak az egyik dolog.Vannak és lesznek mindig is elfogult emberek, oldalak akikről/amikről megmondom őszintén nem vagyok jó véleménnyel(legyen az a seria.hu vagy a plastik.hu) de ettől függetlenül pont a márka iránti szeretet miatt összeszednek sok érdekes, értékes hírt is amiket odalátogatva megtudhat az ember, ezért jó ha vannak.De az szerintem minősíthetetlen, hogy egy rajongói oldal szerkesztői, moderátorai idejönnek és bemocskolják a fórumot.Főleg akkor ha partneroldallal teszik ezt.(Mert ugye mind a 2 oldalon ott van a partnerek között a másik, kérdés ez meddig marad így...)Még akkor sem lenne elfogadható ez, ha igazuk lenne!Mostanában több moderátor felszólalása is olvasható a seria fórumon, ahol az itteni tesztet mocskolják, természetesen nem olyan tűrhetetlen hangnemben ahogy azt lyzzard tette ezen a fórumon, a saját olvasóik előtt igyekeznek kulturáltan viselkedni gondolom...Ettől függetlenül az ottani szapulásban is rengeteg hülyeség van, pl nem tudnak attól a tévhittől megszabadulni, hogy nem gyalultátok le a telefont teszt előtt és ezért lassú.A 2 oldal közti különbséget jól jellemzi hogy innen még senki nem ment át az ottani fórumba trollkodni.

    A tesztekről: a seria "tesztje" mindenhol ugyanazt a véleményt váltotta ki az emberekből: elfogult.Nem is kicsit.Ezt lehet akárhogy magyarázni, nagyon sok fórumon ez a véleménye az embereknek, kb olyan ez a teszt mint amikor Handras tesztelte az új Macbookot: Taszkot kell váltsak mert írt valaki iChaten. Végigsimítom négy ujjal a touchpadot, hogy előbújjon a task manager. Sokadszor csinálom ezt mióta megjött a gép, de még mindig jó érzés ahogy a finom anyaggal bevont langyos üveg touchpadot végigsimítják az ujjaim, már már valamiféle perverz szexuális izgalmat okoz.De neki legalább van stílusa és humora.
    Az itteni teszt az igazán objektív.Nem se g900hoz p1hez meg egyebekhez kell mérni, hanem a konkurenciához.Ahhoz képest pedig gyengén szerepelt a készülék, a HTC is jobb sebességben az Omnia meg... hát az más világ.Olyan mintha az HSDPA sebességgel működne, míg a HTC csak 3G-vel. az se még az EDGEre sem képes.És a sebesség csak 1 probléma. Az előre kitett képek a paneleknél igénytelenek, meg nincs is rendes menürendszer rajta mint amilyen TF3D.Persze sok ember lesz aki jön és elmondja hogy nem is annyira lassú, meg neki jó stb.De az ő véleményük(már elnézést) szart sem ér, objektív értékelésnél.Érdekes, amikor le van húzva egy készülék, oda jön valaki elkezdi verni a nyálát hogy ez nem is annyira gáz, majd amikor kifogy az érvekből közli, hogy de neki elég.És?Nem azon vitázott senki hogy neki elég-e.Pl a C902 topik, ott is valaki elkezdte hogy annyira nem is lő rossz képeket, amikor meg lett mondva hogy de a többi jobb, az volt a válasz hogy egy telefontól elég.És?A többihez képest gyenge pont.Kategórián belül vérszegény.Nem képesek elismerni az emberek hogy amit drága pénzen vettek az nem tökéletes, vagy éppen a konkurenciához képest gyenge.Ettől függetlenül neki lehet hogy elég az a tudás stb.Én sem próbálom kimagyarázni a saját készülékem hibáit, tudom, hogy a szeméttelepről jobb összeszerelésű modellt hozhatok el. Mégis megvettem mert nekem a tudás fontosabb volt, amig nem esik ki a kamera vagy a navigációs rész addig jó.De elismerem a hibáit, hogy szégyenletes kiadni ilyet ilyen áron egy piacvezető márkának.Ebből látható hogy mezei user szinten is elvárható az objektív hozzáállás, hát még egy oldal vezetőjétől.Minősíthetetlen hogy az elfogultság és a csőlátás miatt idejön valaki teleszemetelni más kertjét. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Renwick

    őstag

    Mi a tököm az a seria.hu? :D

    üdv

    R.

    I see you blaming each other -- And I love you still

  • Atlantis

    veterán

    válasz Gubro #3 üzenetére

    Néha meg inkább csöndben maradni... :D

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • joey04

    titán

    válasz Atlantis #4 üzenetére

    ehh :P

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Atlantis

    veterán

    válasz Gubro #5 üzenetére

    Dehonnem, nagyon igaz.

    joey20: Bocs, nem bírtam kihagyni.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Új hozzászólás Aktív témák