Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    Köszi a tesztet, de Bog, ez most má' nettó trollkodás, hogy minden létező almás kütyüről raktok ki írást, a 13 Pro tesztje meg még mindig sehol sincs ;].

    Az órához: tetszik, szép lett, de tudásban annyira minimálisat ugranak az órák nemhogy egy, de kétéves periódust is lefedve, hogy egyszerűen képtelen vagyok még magamnak is megindokolni a váltás szükségességét, pedig általában elég jól kijövünk a saját vezérhangyámmal, hogy miért is KELL egy kütyü ott és akkor, mikor meglátom és megtetszik, akkor is, ha igazából pillanatnyilag nincs is szükségem rá :D.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz aujjobba #7 üzenetére

    Igen, értelek, és úgy általában egyet is értek Veled, de azért itt picit többről van szó.

    Ahogy mondod, jó 4-5 éve a telefonos ún. 'frissítések' is elég, hááát harmatosak adott márkán/kategórián belül, de kétévente azért jön annyi javulás és/vagy újdonság, hogy az ember mégis viszonylag ésszerű okokból indokoltnak tartsa a váltást (mint nálam 11 Pro-ról 13 Pro-ra).
    Én amúgy is kütyübolond vagyok, ha jön valami klassz cucc, amiben látok fantáziát vagy értelmet, arra be szoktam ruházni :D. Más kérdés, hogy mennyi marad ezekből tényleges használatban (lsd. Homepod, vagy Belkin all-in-one wireless töltő).

    De itt az óráknál már tavaly sem értettem, hogy az egyetlen érdemi újítás a véroxigén szint mérés lehetősége, ami ráadásul még asszem az Apple saját bevallása szerint is inkább gimmick, mint megbízható információt biztosítani képes fícsör volt (no meg jókor volt jó PR így a covid alatt), idénre pedig a szó szoros értelemben zéró új funkció jött ki.
    Picit jobban, picit ellenállóbban tudja azt, amit eddig, picit nagyobb kijelzőn és egy - szerintem - elég béna exkluzív számlappal, miközben még gyorsabb(=jövőállóbb?) sem lett.

    Nekem S5-öm van, sajnos alu, terveztem idén SS-re váltani, de mondom, nem sikerül még a vezérhangyámmal sem megállapodni, hogy ezt most kellene venni :).
    És nem a pénz miatt, megmondanám, ha így lenne.
    Pedig nem dísznek van, félmaratonokra készülök-edzek rendszeresen vele, amiben tényleg klassz partner, kétnaponta úszom, ha tehetem, aztán zenét hallgatok rajta, fizetek vele, garázst nyitok, stb.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    Egyébként ez a kijelzés csak nekem új, vagy most jött be be valamikor?

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz aujjobba #28 üzenetére

    Igen, éppen ezt mondom én is :).
    Így érvelt a vezérhangya a bemutató előtt:
    Alu tokos helyett végre SS - ötletem sincs, hogyan, de konkrétan két-három naposan megkarcoltam screen-t úgy, hogy a számlap közepétől '9 óráig' van egy kb 1 centis karc. Nem annyira zavaró, mert csak bizonyos szögekben látszik és szinte csak kikapcsolt kijelző mellett, de akkor is zavar, és tudom, hogy az SS modellek üvege ellenállóbb.
    Próbáltam tokokat, de egyik sem jött be, vagy maradt rajta.

    Új akksi - bár nagyjából hozza, amit kell, 20-25% marad estére egy komolyabb edzős napon, viszont ha csak cseréltetném a telepet, asszem az óra nem marad vízálló, ami azért úszás miatt nem opció

    És akkor, ha lettek volna. akkor ezek mellé lehetett volna felhozni, hogy új chip ami tovább támogatott lesz és picit gyorsabb (Tudom, hogy az S5-ben egyel régebbi a CPU az S6-os - ergo S7-eshez - képest, viszont SE-ben ugyanaz van mint S5-ben, ezért gyanítom, hogy pont ugyanaddig lesz támogatott), és ez meg az a potenciális új funkció, ami nem akkora 'must have' de később még jól jöhet.

    De ahogy írod, utóbbiakból semmi nem lett.
    És épp ezért a vezérhangya és én nem értünk egyet, ezért nem is fogok venni S7-et.
    Pedig terveztem, vmelyik topikban még talán írtam is.
    Egy daraib elpingpongoztunk az ötlettel, de aztán én győztem. Idén nem lesz óra :).

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz kalimist #41 üzenetére

    A funckióról tudtam, ezt a kijelzést nem láttam eddig.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz syIex #58 üzenetére

    Hogyhogy mit?
    Mint a telfonnál: azokon funkciókon javítani, amiket a júzerek kifogásolnak, nem hangzatos PR dolgokkal villogni (S4-nél és S5-nél ezek, amiket felsoroltál, pont olyan fícsörök voltak, amiket kifejezetten kértek Apple-től, hogy legyenek bele a következő verzióban).
    Tök jó a nagy kijelző, de S4 óta az ég világon semmi baj nem volt a kijelző méretekkel/minőséggel. Csak trendből pedig ne legyen már rendszeresen nagyobb, mert értelmetlen, az órának szerintem órának kell maradnia, ne jussunk el oda, hogy néhány generáció múlva valami lökött influenszer és/vagy a fanjai erről instáznak már.
    És bár Bog szerint ez a mostani még elmegy, ha külföldi fórumokat (is) olvasol, nem mindenki ért egyet vele.
    Egyébként is, most főleg azért lett nagyobb, hogy egy nettó idétlen billentyűzetet oda lehessen biggyeszteni?
    Halkan jegyzem meg, hogy épp nagy balhé van belőle, hogy volt 3rd party qwerty bill. App Store-ban órára, amit az Apple a watchOS 8 megjelenéskor egyszerűen törölt.
    Nem át-és/vagy megvette, hanem megcsinálta saját maga kb. ugyanazt, az eredetit meg törölte a Store-ból. Még csak nem is a saját ötletük volt. Ez sem.
    A porállóság/ellenállóság dícséretes, de ezekkel talán eddig sem volt akkora baj (főleg a drágább modelleknél), viszont önmagukban talán nem sales faktor.

    Ellenben továbbra is lehetne javítani az akku teljesítményen, mert azt sokan kifogásolják, hogy pont fitnesszre nem lehet igazán használni, mert komolyabb mérésre nincs szufla (vagy ha újként van is, egy-két évesen már nem biztos, hogy lesz). Klassz lenne pl., ha telefonról rá lehetne tölteni mondjuk nap közben, kétórás úszásedzés előtt, ha egész délelőtt pl. zenét hallgatok rajta, főleg, ha már a tabletről a ceruzát pl. lehet (tudom, hogy más technológia, itt az elvről van szó).
    Személyes gond, de nem bánnám a nagyobb tárhelyet sem.
    Aztán miért nem lehet továbbra sem LTE/5G képes tablethez rendelni iPhone helyett? Szuper lenne, nagyon sokan kérik, nem is tudom, S3-S4 óta, Craig Federighi saját bevallása szerint már tavaly is tesztelték a koncepciót. Miért nem lehet önálló termék a watch, miért muszáj iPhone - tartozéknak maradnia?
    Evidens lett volna a testhőmérséklet mérés pl., de mondhatnám azt is, hogy nem is tudom, hányan, hány helyről kérik-követelik Almáéktól, hogy lehessen harmadik félnek számlapokat fejleszteni, akár Apple jóváhagyással, mert elképesztő kreatív emberek vannak, akik már mutattak ezt-azt más platformokon, az Apple sajátjai pedig egy klassz fellángolás után évről évre egyre unalmasabbak.
    Illetve, ez megint személyes persze, de nem bántam volna a szögletes dizájnt sem :D.
    Hát így kb. ennyi, ami most így a térdemre csapva eszembe jut.
    És ez nem (csak) az én dilim, hanem komoly diskurzusok folynak róla itt-ott.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Gáben81 #78 üzenetére

    Félre ne érts: a fenti szösszenet nekem sem trollkodós fröcsögés akart lenni.
    Nagyon szeretem én is az órát, S3 két évig, S5 nem egész két éve (2020. februári vásárlás talán), és jóban vagyunk.
    Utóbbin látszik a használat és szívesen cseréltem volna, de csak akkor, ha olyan update jön, amire nekem érdemes, mert olyanban fejlődött volna, ami nekem fontos és/vagy tetszik.
    S7-re pedig, mint sokan írták előttem-utánam, nekem egyszerűen nem.

    AKármennyire is klassz és talán piacvezető kütyü, vitathatatlan, hogy lenne még hova fejlődni és tényleg vannak fejlesztések, amiket a user base kifejezetten kér, rendszeresen, de Apple sokkal kiszámítottabban frissít annál, minthogy minden egybe bekerüljön (lsd. iPhone), mert akkor meg aztán végképp nem tudna hova magától menni a következtő évben, csak kukkolna jobbra-balra, hogy odaátt épp mi újság.
    Kis, apró lépések, steady progress.
    Csak idén talán még a szokásosnál is kisebbek voltak azok a tyúklépések.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák