Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r_atism

    csendes tag

    válasz GeoJoe #45 üzenetére

    Nem értem a vita - felháborodás, alapját.
    Miért görcsöl ezen mindenki, kit érdekelnek a differenciák, mikor te azt használod, más meg ezt?!
    Épp most váltottam vissza iPhone-ra Note 3-ról. Egyik sem tökéletes.... Utoljára 4S iphoneom volt, azóta néhány androidos, legutóbb 1 évig a Note 3 volt, most mégis úgy döntöttem, hogy visszaváltok a kompatibilitás miatt, mert mindenem apple.
    Nem azért mert az apple termékektől felsőbbrendűnek érzem magam, de egy macbook pro retina valóban alkalmas a grafikus munkához, vagy digitális analóg képek feldolgozására, minőséget képvisel és pont. Nekem nonszensz, hogy egy 400ezres Samsung, Lenovo, stb windows alapu laptopokban 1366os kijelző ( max fhd) és SATA merevlemez vagy ssd helyett, némelyik pedig műanyag házzal van még abban az árkategben.
    Visszatérve a telefonokhoz, én mindegyiket szerettem és valahol mindegyik kompromisszum. Az iphone 6plus szolgáltatások terén nem nyújt annyit, mint a Note 3, de ha belegondolok, annyira nem hiányzik, a ceruzát elő nem vettem csak néha azért mert van és akkor miért ne alapon, de hasznát nem vettem. Valljuk be, írni nem lehet vele, rajzolni pedig az 5 éves unokahugomnak jó maximum, de abban is biztos vagyok, hogy van aki tudja használni és szereti is. Amiben viszont hiányérzetem van ( de nagyon ) az a Samsung Superamoled kijelzője ami szinesebb, kontrasztosabb, mint az iPhone 6plus IPS-e, ez az amit először pofánvágott, de el lehet lenni vele, kicsit visszanevel a valóságosabb színekhez a túlszaturált álomból. Kárpótol a touch id, ami nekem nagyon kényelmes, a stabilizátoros kamera és annak sebessége. Kárpótolnak a minőségibb lagg-mentesebb appok, hiába a Note 3 Snapdragon 800-as 4x2.3ghz procija 3gb rammal ha tényleg egy update sem ment stabilan az 1 év alatt - ez a google és a samsung közös szégyene. Engem különösen bosszantott, a sok restart, kidobás az appból, kameráról ne is beszéljünk. Adott egy jó szenzor és beltérben világosban is freskókat lő.A kutya pofáján a szőrt úgy ábrázolta mintha odarajzlotam volna, akit érdekel megmutatom. Amit a váltással nyertem, minőségérzet, stabilitás, kompatibilitás a rendszerekkel amiket használok.
    A Note 3 kameráját rommá veri a 6Plus, a Note 4-el már nem hinném, hogy felveszi a versenyt. Sokat próbáltam, mert majdnem arra cseréltem, de összességében nem bánom, hogy az alma mellett döntöttem.
    1-2 évig tökéletes, addig talán kidob valami érdekeset az apple is, mert attól még, hogy jo az iPhone 6Plus, kicst unalmasnak is tartom valamiért, nehéz megfogalmazni. Talán erről szól az, amit itt sokan nem értenek, mégpedig hogy az ízlés relatív, mindenkinek más a jó, sosem lesz tökéletes, kritizálhatod attól nem lesz jobb egyik sem - ellenben a gyártónak tett visszajelzésed talán beérhet egyszer. Lásd, Galaxy S6.

    Kicsit több elfogadást, úgy globálisan, talán kiegyensúlyozottabbá tesz ( mindenkit ).

    Üdv. :))

    Apple - iPhone 6Plus, iPad Air, Macbook Pro Retina 15'

Új hozzászólás Aktív témák