Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FerencF

    kezdő

    válasz Essentials #50 üzenetére

    Nekem van Amoledes tabletem, a kijelzőidőt a maximumra állítottam. 2 év alatt nem sikerült beégetnem. A Samsung Note 9 fórumban a vagányok a 2 éves garanciaidő előtt szándékosan ugyanazt a tartalmat jelentették meg, magyarán szándékosan be akarták sütni a kijelzőt, hogy így cseréltessék ki még garanciában ingyen a kijelzőt, gondolván a jövőre és új kijelzőt kapjanak. Keress rá nyugodtan, itt volt a fórumon. És nem tudták beégetni. De én is navigáltam vele egész nap céges autóban és ugyanaz a navigáció fejléc volt a kijelzőn órákig és nem égett be...

    Az androidos tableteknek nem a kijelző a bajuk. Hanem xar a rendszer rajtuk és a Samsung szándékosan lassítja is, mert őket még nem jelentették fel ezért. Így én is Air 4-et vettem. De nem a kijelző miatt, úgyhogy nem kellene álhíreket terjeszteni.

  • Mercel

    senior tag

    válasz Essentials #50 üzenetére

    Nem értek egyet. Bejelentéskor Samsung cuccok esetében annyit jelent, hogy Drága, de mivel promóciós időszak utána egy ideig még drágább lesz és a megjelenést követő egy - másfél évben kezd beállni az ár .

    A Samsung tabletjei egyébként elég értékállóak - én is azért vettem meg az akkor friss modellt mert egyszerűen túl drágák maradtak az elődmodellek. A több éves használhatóságot nem láttam és látom megcáfolódni, mert még számos S1 IS működik pedig azok már igencsak koros modellek.
    (Az enyémet 170 ezerért vették volna meg januárban)

    Az AMOLED ízlés kérdés IS, és főleg elméletben vannak buktatói is, de ahogy anno a plazmánál is kiküszöbölték ezeket úgy az elmúlt években ez sikerült az AMOLED kijelzők esetében is. Nyilván céltudatosan le lehet gyilkolni , az nem kérdés, ahogy fix képernyős folyamatos felhasználásra sem igazán alkalmasak. A csodás kontraszt, a kisebb fogyasztás és színvilág , a paraméterezhetőség viszont olyan előnyök aminek a legjobb IPS panelek sem érnek a nyomába.

    Mindegy, ez ízlés kérdés és rossz gépnek én sem tartom az IPad -eket csak azért van egyrészt / másrészt is a történetben: )

    Marcel

Új hozzászólás Aktív témák