Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz ak76 #34 üzenetére

    Először is: én 100k körül/alatt látom értelmét (az iPad1 van már ilyesmi árban). Notebook is van 5-700eFt-ért, mégsem ahhoz viszonyítunk.

    Nekem arra lenne jó, hogy itthon és suliban ezen tudjak jegyzeteket olvasni, emellett mailt, netet nézegetni, naptárt vagy tennivaló listát vezetni.
    És ezekre jobb, mint egy noti: könnyebb elővenni (utazás közben, vagy egy szűk előadóiban az asztalon azért számít), kezelni, lapozni, nagyítani, stb. Eleve sokkal kisebb helyet foglal, könnyebb, és sokkal hosszabb ideig üzemel.
    Egy notebook ennél macerásabb, kivenni egy tokból, kinyitni, helyet találni neki - míg egy tabletet csak előhúzol, és egy kézben tartva is használhatsz (mármint olvashatsz).

    Ugyan van, akinél kiválthat egy notit, de nem ez a célja. Szervert virtualizálni, doksikat írni, kódolni, hosszabban levelezni nyilván én is a notebookon fogok. De ha csak óra alatt/után át akarom olvasni a diasorokat, akkor azért egy tablet jobb.

    10" nekem talán jobb is, mert olvasásra kell, és úgyis táskában viszem (azért egy notihoz képest még így is nagy különbség, az kb 3* olyan nehéz, fizikai méretekről nem is beszélve - amúgy egy 14" Dell).

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák