Hirdetés

2018. augusztus 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) KaiotEch

KaiotEch
(PH! nagyúr)

100% hogy lesz olyan aki meg is veszi ennyiért...

Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#2) Remusz911

Remusz911
(PH! kedvence)

ez jó ötlet, felújítani egy öreg 2G-t(új burkolat, akksi, szétszed, kipucol)

befújni valami dezodorral vagy valami spéci "új szaggal"

és már csak egy jó állapotú doboz kell(ami sanszos hogy van, hisz azt sokan elteszik), meg egy fóliázógép

és lehet szagolgatni a ropogós pénzt :D :C

10.000 dollár az nem 2,2 millió forint? mennyi egy öreg 2G+felújítás, max 50k?

azt hiszem céget alapítok

[ Szerkesztve ]

(#3) NGA

NGA
(PH! addikt)

Simán hamisítható, és mivel ha felbontják már semmit nem ér, igy egy kő is lehet a belsejében. Lassan mindent hamisítanak, már van aki a bontatlan magnókazettákat is hamisítja kínában.

#2: Minek bele telefon? Megteszi egy azonos súlyú kődarab is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Remusz911 válasza NGA (#3) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

hagyjál már ezzel a kődarabbal, felnyomnak a rendőrségen, nem úgy van az, viszont ha leszállítasz egy telefont, és rájön hogy valóban nem új, azt már nehéz bizonyítani(de nem menjünk ebbe bele, amit én mondok az csalás, amit te az bűnözés)

tessék

már csak akksi kell ;] és egy 15-20 ezerért egy öreg 3G jó állapotú dobozzal és egy csomagolóüzemben lévő haver aki ráhúzza a fóliát

kb 30 ezerből kijön, a nyereség pedig 2,1 millió vagy mennyi

[ Szerkesztve ]

(#5) raper

raper
(senior tag)

Ha valaki ennek a készüléknek a vásárlásakor arra gondolt, hogy pár év múlva busás haszon reményében eladja így csak díjazni tudom. Én biztos nem tudtam volna megállni, hogy éveken át ott porosodjon valahol a szekrényben.

( Jól van Mo-n vagyok. )

(#6) Bocha válasza NGA (#3) üzenetére

Bocha
(HÁZIGAZDA)

Azért nem egészen, egy ilyenből rendőrségi ügy lenne. Feltéve, hogy az új tulaj kibontja a készüléket.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz).

(#7) NGA válasza Bocha (#6) üzenetére

NGA
(PH! addikt)

Szerinted ezt kibontja valaki? Ha kibontod, a 10e dollár helyett ér 20 dollárt. Ez csak igy érne valamit, ha be van foliázva, de mivel nem ad hozzá számlát, származási papirt, nincs rajt semmi azonosítható, igy ez rizikó. Ennyire szarul fóliáz az apple? Hihetetlen számomra.

Itt a párja:
[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) Angel1981

Angel1981
(PH! nagyúr)

"Az biztos, hogy a gyűjtőkön kívül kevés olyan felhasználó van (lesz), aki ezt a csodát azonnal, s főleg ennyiért magáévá akarná tenni"

Hát igen..... :))

(#9) kolosanyi

kolosanyi
(PH! kedvence)

És ez miért került ki ide, egy szakmai oldalra? Ez már nagyon feltűnően bulvár. Bár végülis elérte célját, mert kattintottam, elolvastam és hozzá is szóltam... :U

Ok, hogy blog, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#10) Remusz911 válasza NGA (#7) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

előbb utóbb biztos kibontja, én nem bírnám ki ;]

(#11) NGA válasza Remusz911 (#10) üzenetére

NGA
(PH! addikt)

Te nem vagy gyűjtő. Nekem is vannak fóliázott dolgaim, amit nem bontok ki, mivel a kibontás után már semmit nem ér. Ilyen pl a magnókazetta is, bontatlanul van ami 10-20e Ft-ot ér, ugyanaz kibontva meg 500 Ft.

(#12) Malachi válasza NGA (#7) üzenetére

Malachi
(PH! addikt)

a dobozon minden adatnak szerepelnie kell, serial, UPC, évszám, minden, ezeket pedig a hozzá tartozó számlán bárki ellenőrizheti. aztán feltalálták már a röntgengépet is, ha valaki esetleg bele akarna kukkantani valahogy, hogy legalább a téglát kizárja...

ettől függetlenül ez még tuti nem ér ennyit, de még a felét se. majd 10 év múlva.

(#13) devast válasza Remusz911 (#10) üzenetére

devast
(PH! addikt)

The big bang theory, S05E20 :DDD

(#14) Einstvan válasza kolosanyi (#9) üzenetére

Einstvan
(fanatikus tag)

Legendd is gyüjti a hsz.-eket. Verseny van, kinek jött a legtöbb.
Elvannak ha jáccanak. :)

(#15) NGA válasza Malachi (#12) üzenetére

NGA
(PH! addikt)

És röntgen alatt pl hogy állapitod meg azt, hogy nem egy használt cuccot rejt? :-) Én a hamisitásra irtam, hogy lehet benne egy kő is, mivel nem mindenki kezd el röntgenezni :-)

Egyébként sok cuccot árul, van 85e dolláros cucca is.

[link]

Egyébként ha jól nézem 3 éve még lehetett kapni, igy semmi ritkaság nincs benne, lehet felvásárolt egy tönkrement boltot, és ezek ott voltak raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#16) Einstvan válasza NGA (#15) üzenetére

Einstvan
(fanatikus tag)

Most hogy nézem a cuccait,: Milyen szerencse hogy tegnap nem húztam le a wc.-t.... Hátha... origi csomagolás azt csá. :U
:)

[ Szerkesztve ]

(#17) Malachi válasza NGA (#15) üzenetére

Malachi
(PH! addikt)

hát ja, ezen én is elgondolkodtam... :)

nemrég egy eredeti 30 éves bontatlan Amiga500-at árultak valami elképesztő összegért és volt, aki megvette. ott pl. fel sem merült, hogy hamis a doboz, vagy a gép, ami benne van. ezzel is csak az a baj, hogy túl friss. 10-15 év múlva már nem lesz olyan hihető, hogy valaki eredeti állapotban megőrzött egy dobozt azért, hogy beletegyen egy téglát és lefóliázza. :)

de tényleg, nem is tudom, hogyan ellenőrzik ezeket az eredeti, de zárt csomagolású cuccokat. mert azért van piacuk, nem is kicsi.

(#18) blackrulz válasza NGA (#15) üzenetére

blackrulz
(PH! nagyúr)

90 ért már elvihetsz 4 ipodot is fóliázva...

asszem elkezdem lecsapkodni a cuccait... ;]

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#19) Dany007

Dany007
(PH! kedvence)

Az én iPhone 2G 4GB-os verzióm mennyit érhet? (már összetörött tehát nincs meg)
Csak kíváncsiságból kérdezem. Érhet valamit egyáltalán? Mármint pluszban...
Csak hogy sajnáljam e, hogy összetörtem vagy sem... :)
Csak azért kérdezem, mert a 2G 4GB-os verzióját nem sokáig gyártották.

(#20) Cyberpunk

Cyberpunk
(PH! félisten)

Ez még viccnek is rossz. :D

(#21) blade zte

blade zte
(őstag)

Hát ez nem jön be hogy régi telókból rolls royce-ot csináljanak.Meg 30 év múlva úgyis elromlik valamije és soha többet nem kapcsol be.Még nem vagyunk olyan korban, hogy javítgassák a mobilokat akármilyen hibája van is.Addigra meg már nem is emlékeznek a 2g-re.Vegyél luxusphone-t, az veszít pl 2milliós értékéböl 100ezret, ami a hardver volt,többi anyagát "beolvasztják"

Oppo find 7 astro black

(#22) vicze1 válasza NGA (#7) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Ennyire szarul fóliáz az apple? Hihetetlen számomra.

Igen a fóliázásra is mágikus technológiát fejlesztettek ki és forradalmasították az egész fóliázó iparágat vele... (Vagy lehet a Foxconn ez is megcsinálja a gyárban, unbelievable...)

[ Szerkesztve ]

(#23) kcsa válasza Dany007 (#19) üzenetére

kcsa
(PH! kedvence)

a 4g-s az első szériás nem? akkor még bontatlanul érhetne valamit... :)

(#24) #19708160

(törölt tag)

100 dollárt is sokallok érte nem hogy 10000-et.Már szerintem az akku is meghalt benne,azzal kell kezdeni hogy csere.És akkor már bontott lessz.De biztos lessz egy fanatikus

(#25) NGA válasza blade zte (#21) üzenetére

NGA
(PH! addikt)

Mindig meglepődöm azon, hogy vannak, akik régi telefonokat gyűjtenek, és érdekes módon elég szép piaca is kialakult a ritka régi mobiloknak. Én mondjuk 1 Ft-ot nem adnék egyikért sem, de van aki pár ezret már kiad pl egy Sony Z7-ért.

(#26) Dany007 válasza kcsa (#23) üzenetére

Dany007
(PH! kedvence)

Bontott volt. Egyszer pár éve mikor még működött megakarták venni tőlem. De akkor még használtam. Amúgy igen. Az elsőből való. Épp azért mondták, hogy érhet majd "valamit".
Mert ugye a cikkben szereplő iPhone is 8GB-os. Ergo az enyém régebbi, de persze erősen használt volt.

(#27) NGA válasza vicze1 (#22) üzenetére

NGA
(PH! addikt)

Én egy ideig gyűjtöttem a bontatlan magnókazettákat, és ilyen szarul fóliázva a 70-es években voltak a kazik. Ezért is lepődtem meg, hogy ez milyen.

[ Szerkesztve ]

(#28) vicze1 válasza NGA (#27) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Ha jól emlékszek, azoknak tök más a fóliázása nem ez a rázsugorodó izé (nem jut eszembe milyen műanyag). Ez egy cső gyakorlatilag, bemegy doboz vágás, és "ráhűl", a szállítás alatt meg elég könnye sérül, az látszik is a képeken, nem hiszem, hogy még a csomagolás öregítésével is bajlódna.

Meg a kazetták többnyire japán gyártmányok voltak (nem volt még kína ennyire "elterjedve"), ha emlékeztem nem csal, és azért ott adtak a csomagolásra is, utáltam is hogy mocsok macera kinyitni. A VHS-ek nagy részének viszont már ez a fajta csomagolása volt, sokkal sérülékenyebb sajna.

(#29) BDave

BDave
(PH! addikt)

Engem a 2014-es Chevy Corvette érdekelne, de nem találtam róla semmit eBayen, pedig tuti, hogy már meg is venném két ilyen 2G-s vacak mellett :D

(#30) pszili8 válasza NGA (#25) üzenetére

pszili8
(fanatikus tag)

Ezen nem kell meglepődni,a régi telefonokkal lehet valamit kezdeni,azért mosolyt csal az arcokra amikor megmutatom a gyűjteményem és látnak működés közben 20 éves mobilokat,meg néha jól esik letenni a 4 magos csodafont,és a régikkel szórakozni.Egy fóliázott újság/kazetta/bélyeg/pénzt meg csak nézegetsz,és örülsz hogy van ilyen is.Az én Nokia 9110-em is eladnám ennyiért megvan hozzá az összes gyári tartozék,amit lehetett kapni hozzá :DDD

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#31) Legendd válasza Einstvan (#14) üzenetére

Legendd
(senior tag)

Biztos erre van csak időm / időnk, ugye? :)

kolosanyi: több ízben megy ellenőrzésre, mire kikerül...szóval belefért a blogba.

Alea iacta est!

(#32) Beri78

Beri78
(őstag)

ha hamis ha eredeti - tuti megveszik ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#33) Probber

Probber
(őstag)

Nevezzük nevén, ez bizony a szarból várat módszer...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#34) ZooLee válasza NGA (#25) üzenetére

ZooLee
(őstag)

Nekem van vagy 20 darab, leginkább a saját régi telefonjaimat nem adtam el, nem dobtam ki, hanem ott maradtak a dobozban, aztán egy idő után átlépték a kritikus határt és már gyűjtemény lett. A nagy részük működik, bár sok elhalálozott. Érdekes néha megnézni, hogy milyen kütyük voltak alig pár évvel ezelőtt. Más értelme nincs (legalábbis nekem)
Ezek a fóliázott kütyük viszont nem értem, csak a polcon a dobozt lehet nézegetni, még megfogni sem lehet, csak a tudat van, hogy neki van olyanja. (Csak a tudat, mert ugye sosem tudhatja, hogy mi van a dobozban, ahogy itt már kielemezték :) )

Z.

(#35) Specter

Specter
(kvázi-tag)

Apple híreket ki lehet valahol kapcsolni profilnál a prohardver.hu-n? :(

(#36) Malachi válasza Specter (#35) üzenetére

Malachi
(PH! addikt)

mondjuk nem kattintasz rá? :F

(#37) =Mentor=

=Mentor=
(őstag)

Tényleg ekkora ritkaság egy bontatlan Iphone 2G?

Xiaomi Mi4c

(#38) ZooLee válasza Specter (#35) üzenetére

ZooLee
(őstag)

Mondjuk nem mész bele az Apple Blog cikkeibe?

(#39) #43960832 válasza Remusz911 (#4) üzenetére

(törölt tag)

Ha javítottál volna már 2G-t tudnád, hogy gyakorlatilag lehetetlen úgy megcsinálni a felújítást, hogy 100%-osan gyári újnak nézzen ki. :)

(#40) zoo8800

zoo8800
(PH! kedvence)

Húvazzeee :D

(#41) Zirowe

Zirowe
(PH! nagyúr)

Azért viccesek ezek a bontatlan cuccok, mert úgyis csak a gyűjtők olyan őrültek, hogy megveszik, ők meg nem fogják kinyitni soha, hiszen akkor nem ér már annyit.

Nosza bele egy téglát és befóliázni! ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#42) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Azért ennyire nem retro cucc :D

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#43) Remusz911 válasza #43960832 (#39) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

egy hozzáértő lehet, de egy nem hozzáértő?

de mindegy csak elmelkedtem

(#44) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Azért elég nagy a valószínűsége, hogy valahol egy Apple raktárban van még többezer ilyen iPhone.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) Tim82 válasza #43960832 (#39) üzenetére

Tim82
(PH! nagyúr)

Ez sajnálatos. Van egy 2G-m (16 GB-os verzió), aminek nagyjából annyi nyűgje van, hogy akkucserére szorul. Esztétikailag is gyakorlatilag tökéletesen néz ki. Gondolom, akkucsere után már nem ez lenne a helyzet...

Az akku kevesebb, mint egy napig bírja kímélő használattal is, pedig második telefonnak még mindig jó lenne, ha tovább bírná. Így meg annyi haszna van, hogy egy iPig-re kötöttem konyhai zenegépnek... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - http://hardverapro.hu/tag/tim82

(#46) Saint_ válasza Tim82 (#45) üzenetére

Saint_
(PH! nagyúr)

és neked, mint kvázi gyűjtőnek, van egy szinte tökéletes állapotú példányod a világ egyik legszebb telefonjából. így felfogva tök jó. komolyan. én is elfogadnék egyet. úgy, hogy van 2.-3. telefonom, és itt van a notim mellett a világ legeslegszebb telefonja, mint első számú készülék ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#47) Ed3r_X_

Ed3r_X_
(PH! nagyúr)

Hmm ez nem normális :D De az se aki megveszi :D De hát mindig akadnak ilyenek. Azért ennyit nem ér, egy új 4-es modellért se adnék több 100 ezret. ;)

"The best things in life aren't things"

(#48) bigkrisz96

bigkrisz96
(kvázi-tag)

Ez brutálisan sok. Nem egy műemlék...

(#49) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az akksi meg már belerohadt ;]

Szerintem aki megveszi sem akarja majd kibontani, egyszer újra eladja, drágábban

[ Szerkesztve ]

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#50) #43960832 válasza Tim82 (#45) üzenetére

(törölt tag)

Sajnos ezek nem arra vannak kitalálva, hogy szétszeded, megjavítod. (Pl a HTC-k nagyrésze sem.) Nem azt mondom, hogy nagyon gány lesz, meg ótvar, de biztosan észre lehet venni, hogy nem a gyári összerakás.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.