Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    válasz Dr. Akula #43 üzenetére

    A gond az, hogy mindig arra hivatkoznak, hogy a kormányzati számítógépeken, és az iskolákban azért nincsen Linux, mert át kellene képezni az embereket, és az többe kerülne, mint licencet fizetni. Franciaországban, Oroszországban, Spanyolországban, Brazíliában, Izlandon, Indiában stb. érdekes módon nem...
    A fiókkezelés rugalmasabb Linuxon, ami egy iskolai, közintézményi környezetben talán a legfontosabb tényező. A telepítést és a karbantartást ilyen helyeken rendszergazdák végzik, használat szempontjából a Linux strapabíróbb.

    A csúcshardverek vásárlása igen elenyésző. Aki van, azon próbálnak fogni a gyártók amennyit lehet. Nem véletlenül mennek fel ilyen veszettül a top videokártyák árai, nagy ütemben szűkül a piac. Az összes platform játékosaihoz viszonyítva jó, ha 1-2% az arány. A bevételnek is jó ha 10%-át adják.
    Ha lenne súlya a minőségi PC-s játéknak, akkor a kiadók nem engedhetnének meg ilyen minőségű konzolportokat, mert szignifikáns bevételkiesésük lenne.

  • MASSlag

    tag

    válasz Dr. Akula #40 üzenetére

    ...meg az Adobe szoftverek, a CAD programok, a kiadványszerkesztők, stb. meg, hogy a közoktatásban gyakorlatilag csak azt oktatják (sajnos). A PC-s játékos réteg nem olyan nagy erejű már, többen játszanak konzolon és mobil eszközökön.

    Ha Ubuntuék jól helyezkednek, még elég jól is kijöhetnek. Hátha segítené a PC-s linux terjedését is.
    Bár egy friss rendszer szoftverkínálatának a bővítése elég sok pénzbe kerül. Az MS-nek óriási tőkéje van, és az ő áruházuk is lassan bővül.
    Azt nem tudom, hogy az android alkalmazások portolását mennyire könnyíti meg az Ubuntuval majdnem közös alap.

    Hm, a Jolláról még nem hallottam. Érdekes koncepció. Nekem a Wayland előre mutatóbbnak tűnik, mint a Mir. Csak ne az legyen a sorsuk mint a Maemonak, kár érte, egy kiváló rendszer volt. :(

Új hozzászólás Aktív témák