Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    "Ehhez persze rá kell bízni a Google-re kódjainkat (már enélkül is elég sokat tud rólunk)"

    Azt nem árt tudni, hogy ez már a Chrome esetében is így van, hiszen a megjegyzett jelszavakat felhőben tárolja. Aki ott használja a funkciót, itt is használhatja.

    (#44) ddaydome: Miért pont most érzed így? Miért nem két éve vagy teszem azt három éve fogalmazódott meg benned? Alapjaiban az Android nagyon sok éve nem változott már, a legtöbb újdonságot a motorháztető alatti fejlesztések tették ki. Az olyan dolgok, mint az osztott képernyő, kép a képben meg a többiek a gyártók saját meglévő megoldásait emelték át natív API szintre.

    Én viszont elmondhatatlanul örülök, hogy jön a rendszerbe a színtér menedzsment, én már valahol az Android 2.2 körül megfogalmaztam ezt az igényt. De ezt is csak az érti meg, aki egyáltalán érti, hogy ez mit jelent.

    Azt is el kell fogadni, hogy ez a rendszer már többé nem úttörő pioníroké, hanem sok millió felhasználóé. Látjuk mi lett abból, mikor a Microsoft két évtizednyi konvenciót arcon vert egy Windows 8-cal. Nem tudom mit vársz, ez egy oprendszer. Ha unatkozol tölts le egy appot amivel elütöd az időt vagy rootolj, mehet fel egy Xposed és úgy formálod az igényeidre a rendszert, ahogy jól esik.

    A többség viszont pont elégedett azzal ha valami működik és nem akarnak évente megszokni egy teljesen nulláról átszabott új felületet.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ddaydome #54 üzenetére

    Én meg azt látom, hogy az Android az első pár évében elképesztő mennyiségű és minőségű változáson ment át, hiszen volt is honnan fejlődni, nagyjából a béka segge alól. Innen lehet látványosan építkezni.

    De ma már nem lehet 12 havonta a feje tetejére állítani a rendszert meg vele együtt az egész világot. De egyébként ez sem igaz, mert a felszín alatt nagyon sokat fejlődött az Android az utóbbi években is. Elhiszem, hogy egy átalakított biztonsági frissítési rendszer nem olyan dolog, amit unalmas perceidben nyomkodhatsz, meg a kernelszintű vagy API szinten érkező újdonságoktól is nehéz fellelkesülni, de hát ez már csak így megy.

    Ha annyira unod válts máshova, sok sikert hozzá. Az iOS egykutya az Androiddal ezen a téren a Windows Phone meg hol is van? Várjál, előveszem a nagyítómat, hogy megtaláljam a felhasználói bázisát.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ddaydome #93 üzenetére

    Folyton csak azt igazolod, hogy te csak a felszínt látod. Ott valóban kevesebb a látványos újítás az utóbbi időben.

    Ha nem fogod fel a felszín alatti fejlesztések jelentőségét (security patch system, jogosultságkezelés, fáljrendszer változások, instant apps, színmenedzsment, API szintű fejlesztések, stb), akkor az a te bajod. Hápogj tovább kedvedre, hogy nem fejlődik az Android...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Casti98 #181 üzenetére

    Úgy gondolod, hogy az LG ebben jobb? :) Még mindig nincs Nougat sem a G4-re. Kiadtak egyetlen egy főverzió frissítést, aztán közölték, hogy ennyi volt. Csak a felháborodás miatt kezdtek el rajta dolgozni. Már itt van lassan az Oreo, mikor egy év csúszással kiadnak egy szánalomfrissítést Nougat-ra.

    Ne legyenek nagy elvárásaid velük szemben... :) Amúgy baromi jól tudnak stabil és jól optimalizált rendszert írni, de ha fontos a jó support, akkor csakis Pixel jöhet szóba. A többi gyártó egy nagy láma.

Új hozzászólás Aktív témák