Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    Szép cikk volt, gratulálok!

    Annyiban pontosítanék, hogy bár processzorerőben a 386-osok felülmúlták, de a VGA-vezérlő azért korántsem nem volt egyenrangú az Amiga grafikájával (sprite-ok, blitter).

    Annak idején az újságokban csak bámultam az amigás játékok képeit: egyrészt a C64-eshez képest ugye nagy volt a különbség, másrészt azonban akkoriban lefényképezték a katódsugárcsöves monitort, ami jótékonyan elmosta a pixeleket, tehát fotószerűbbnek láttatta a képeket. Később tudtam csak Amigához, konkrétan egy A500-ashoz jutni, amikor már PC-vel is dolgoztam, és némileg csalódást okozott, bár a grafikája nagyon tetszett.

    Főleg a hangját nem szeretem, mert nagyon nem tetszik a 8 bites sercegés, szerintem ebben a C64-es messze felülmúlja az Amigát (nem véletlenül építenek még ma is szintetizátorokat SID-chipekből). Szomorú, hogy ha valamit, akkor a hang fejlesztését teljesen elhanyagolták az Amiga teljes pályafutása alatt.

    Másrészt azt kellett látnom, hogy igazából még mindig a C64-es a nagy csoda: gyakorlatilag minden mai játékfajta megtalálhat rajta, és nagyon sok későbbi játékot sikerült rá átírni, sőt megademókat is (pl. Second Reality! :Y). Amigára meg azok a cuccok sem jelentek már meg, amik nem okoztak volna akkora gondot a hardvernek. Ez persze nem az Amiga hibája: elszállt az idő, megváltozott a piac...

    Szóval én már csak megmaradok C64-rajongónak, és a C64-gyel (esetleg a C65-tel) kapcsolatban játszom végig szívesen a "mi történt volna, ha"-játékot.

    Egy A1200-asat azért nagyon szerettem volna még venni, de sajnos azt még most is nagyon drágán adják.

Új hozzászólás Aktív témák