Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • swayze

    tag

    válasz zseko #5 üzenetére

    Azért közel sem rosszak annyira ezek az eszközök (a kivételekről ne beszéljünk, mert Kínában mindent is összetudnak csapni)

    Nekem Xiaomi watch-om van, de előtte volt egy Band 4-esem is. Mind a 2 eszköz használható volt sportra is. Jó magam kondizok és futok utóbbit általában HIIT tervezet szerint. A tapasztalatom az, hogy jól követtik a pulzust és nincsenek kilengések szóval nem lesz a 130-ból hírtelen 150, a lépés számok és a távolság is mindig reális maradt, ha egy 4 km-es futás futópadon mondjuk 6000 lépés akkor következőnek is 6000 körüli lépés szám lesz, ez a pulzusra is igaz, 4 db 1 perces sprintem szokott lenni kb 2, 2.5 perces pihenőkkel és mind a 4-et szépen leköveti az óra (persze van késés, de egyrészt nem nagy, másrészt sprint közbe pont nem az órádat nézed, amikor meg elkezdesz lassítani, szépen elkezd visszaesni úgy ahogy kell).

    Én a legtöbb hordható eszközben csak ezt a 2 sport funkciót tartom értelmesnek a stressz mérés , alvás figyelés, véroxigén mérés szerintem parasztvakítás a vérnyomásmérésről meg társairól ne is beszéljünk.

  • swayze

    tag

    válasz SirRasor #35 üzenetére

    Edzés előtt futok mindig és azért vannak 1 perces sprintek mert HIIT rendszerbe ezek beleférnek (kb annyi a lényege, hogy a pulzus 170-180 fölé menjen a pihenő időkbe meg visszatérjen az alaphoz ami nekem kb 130-140 között van ami egy kényelmes még beszélgetős kocogás.) Ezek nem teljes erős sprintek erre jól rátapintott ez inkább egy feszített tempós futás legfőképp azért, mert nem kell ennél gyorsabbnak lennie, másrészt meg azért mert mind ezt futógépen művelem, ami lesz@rja ha fáradsz :DDD .

    Súlyzós edzésnél amúgy igazad van nincs sok értelme kb 100 meg 130 közt szokott rohangálni a mérés.

    Alapvetően arra akartam amúgy kilyukadni, hogy hétköznapi sportolóknak jók ezek az órák, a főbb adatokat látod rajta utólag ki tudod elemezni, hogy hól kéne jobban teljesíteni és alapvetően az adatok is pontosak illetve lineárisak (ami ma 6000 lépés az holnap is annyi lesz rajta)

Új hozzászólás Aktív témák