Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Zé. #24 üzenetére

    "A csehek gyártják Európa legjobb minőségű elektromos roller családot, licenc
    alapján. Ez nem kínai gagyi."

    Ehhez csak licencet kell vásárolni.Nem igényel nagy fejlesztést és kutatást. Némi pénz és elhatározás szükséges az induláshoz. A befutáshoz némi szerencse.

    "Azért akad még nálunk feltaláló... még!"
    Ez most hogyan kapcsolódik a csehek roller gyártáséhoz?

    "Egyébként én úgy tudom, hogy Izraelben megoldották ezt a kivehető akkus,
    cserélhetős lehetőséget."

    A SEAT is megoldotta. Rajtuk kívül más gyártók is. Ez nem vitatéma, eddig sem volt az..

    "Nálunk is sok minden megoldható lenne, ha a kormányunk ezt is kiemelt akció tervvel segítené..."
    Értem. Tehát az akcióterv hiánya gátolja a megoldhatóságot. Szerintem más, fontosabb motiváció is hiányzik.

    "Pl: A manapság gombamód épülő kerékpár utakat eleve szélesebbre kellene
    építeni, a közeljövő elektromos járműi okán! De nem, nem érdekli ez a
    tendencia a tervezőket, most min. többlet EU-s támogatással simán menne."

    Azt gondolom, hogy az elektromos eszközök nem a kerékpárokat váltják le, hanem a motoros járműveket.
    A közutakon van a helyük és nem a kerékpáros forgalom mellett.
    A nyitó cikkben szereplő autónak hatalmas előnye a városi közlekedésben, hogy kis helyet foglal. Helyből van a legkevesebb. Több jármű tud közlekedni és parkolni a nagy városokban.

    Más: Minden évben megrendezi az Aventics cég a pneuomobil versenyt. Igaz, ez sűrített levegős, a cég reklám célból, stb. de rendkívül inspiráló, látványos! Ehhez hasonlóan jó lenne egy elektromos verzió is...
    Az itt látott fejlődést megtapasztalva,tíz év alatt megfelelő ösztönzéssel--- könnyen belátható, hogy nem itt tartanánk!

    Tisztázzunk valamit. Nem lehet garázsprojekttel merőben új akkumulátort, meghajtást, motort fejleszteni.
    Nyilván előkerülnek jó ötletek. Ezekbe érdemes lehet befektetni.
    Könnyen belátható, hogy a másoktól várt ösztönzés helyett a saját motiváció a fejlődés kulcsa. Nem kell nagyban gondolkodni. Amelyik vitorláshajó nem tudja melyik kikötő akar eljutni, annak sohasem fúj jóirányba a szél. Ez esetben a szél tekinthető ösztönzésnek.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák