Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nullpoint

    senior tag

    válasz t72killer #14 üzenetére

    Még mindig az az egyik nagy félelmem a villanyautóval kapcsolatban, hogy télen mi van ha véletlen bekerülsz egy olyan dugóba ahol konkrétan megáll a forgalom órákra. Volt erre már példa.

    Nem hiszem hogy -20fok-ban egy ilyen autó sokáig be tudja fűteni az utasteret.
    Akkor fagyjon halálra az ember? Jó tudom majd a vezér küld sms-t hogy üljél át a melletted álló bmw-be :D

    A károsanyagkibocsájtásról annyit hogy nekem euro3, de egy bmw x6-os amikor gyorsul egyet lámpától-lámpáig akkor 15másodperc alatt kiokádja az én egész napi károsanyagomat....

    Emellett azt is vegyük figyelembe hogy a katalizátortól a legtöbb autót az "autószerelők" szabadítják meg, a tulaj tudta nélkül, hogy aztán értékesíthessék a benne lévő nemesfém tartalom miatt....

    Pár éve egy cimborám volt műszaki vizsgán az akkor 28 éves 100-as skodájával.
    Utána érkezett egy 4 éves (azt hiszem akkor kell az újonnan forgalomba helyezett autókat műszaki felülvizsgálatra vinni) Suzuki akármi.
    Érdekes módon a pár éves autó nem tudta az előírást teljesíteni és a haveromat kérték meg hogy álljon már oda a skodrival, és az ő kocsijának a kipufogójába tették a szondát és azzal már megvoltak a megfelelő értékek.
    Ezzel együtt is ha szmogriadó van ő már nem jöhet be a városba azzal a kocsival. Korrekt, nemde?

    Lehetne némi igazságosság is, például ha én olyan fejlesztést csinálok az autómon amitől környezetbarátabb lesz akkor igenis kapjon már jobb besorolást.

    Persze tudjuk hogy az egész mindig arra megy ki csak hogy vegyenek új autókat az emberek. Még akkor is ha szarabbak mint a régiek. Meg a lényeg az energiafüggőség.
    Érdekes módon nem látom hogy a villanyautók tele lennének napelemezve.
    Rohadt nagy felület van amire lehetne, szerintem akár úgy is hogy akár az egyes elemek magguk lennének a napelemek, csak nem sík lap hanem a megfelelő karosszéria forma.
    Így több négyzetméternyi napelemmel gurulhatna a járgány és napos időben töltikéződhetne.

    [ Szerkesztve ]

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Új hozzászólás Aktív témák