Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonz

    csendes tag

    Szuper, 4 kérdésemet is viszontláttam, de sajnos csak a legáltalánosabbakat. :F
    Akkor, ha kérhetnénk, a maradék (nem confidential) kérdéseket is válaszolják meg a következő adásban! :K

  • martonz

    csendes tag

    Újra megnéztem a videót és egy apróságnak tűnő dologra lettem figyelmes:

    Elhangzik, hogy az ID3 2020 januárjában a CES-en lesz látható. De ez még nem feltétlenül jelenti, hogy 2020 Q1-ben el is kezdik az árusítást. Majd az OTA update kérdésre elhangzik, hogy 2020 végére lesz elérhető.
    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy 2020 vége előtt nem lesz tömegtermelés az ID3-ból.

    Magyarra lefordítva: borzasztóan le vannak maradva...

    Hiába mutogatják az Audi Q4 e-tron - Skoda iVision - Seat el-Born hármast, ha a közös MEB platformból nem tudnak (és nem akarnak) eleget gyártani. Az LGChem sakkban tartja őket, nem lesz saját akksigyár.

    Lesajnálva röhögtek a Teslán, aztán mire észbekaptak 2-3 év hátrányt összehoztak. Mire felébrednek a kényelmes német autógyártók, addigra a Tesla, a Kia/Hyundai és a kínaiak letarolják az elektromos piacot. És ha valaki azt állítja, hogy a kínai egyenértékű a gagyival, akkor gondolkozzon el rajta, hogy a DJI milyen minőségű termékekkel mennyi idő alatt kebelezte be a drón piacot.

    [BEV registrations by model in Germany]

    [ Szerkesztve ]

  • martonz

    csendes tag

    Friss, ropogós VW hír:

    “The brand is making good progress with its second transformation towards a greater focus on e-mobility. In the next ten years, the brand will manufacture over 10 million electric vehicles based on the MEB. First off is the ID., to be presented at the IAA. Customers can pre-book the launch edition of the ID. from May 8. “Given the interest in the ID. family shown by our dealers, I think it is possible that the launch edition will already have sold out before we unveil the ID. in September,” Board Member for Sales, Jürgen Stackmann, said.”

    What to expect:
    - about 48 kWh battery (base)
    - some 330 km (205 miles) of WLTP range (base)
    - some 450 km (280 miles) of WLTP range (higher version)
    - up to 550 km (342 miles) of WLTP range (top version)
    - 150 kW electric motor
    - top speed of 180 km/h (112 miles)
    - 7.2 kW or 11 kW on-board chargers
    - 125 kW DC fast charging capability
    - Price from around €30,000 in Europe

    source

Új hozzászólás Aktív témák