Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• axioma

addikt

Engem se mindig hallanak meg, de en kivarom, ha nem hall es ezert boklaszik elottem. Ha a ferjem kocsijaval vagyok hasonlo szituban, akkor azon van kulon gyalogosduda, ertelmesebb lett volna azt kotelezove tenni.
    Azt meg _nagyon_ remelem, hogy ennek az utasterbe nem kell hallatszodnia! Es direkte valami villanyhangot, be nem ulnek dizelkattogast v benzinmotort utanzoba...

• axioma

addikt

Elektromos autot nem tudsz fekpedal nelkul inditani, igaz a kuplungot se tudod nyomkodni :)
    Egyebkent elhiszem, hogy alacsony lenne a zajszint, de szerintem az elore meg tolatoradar csipog nekem annyira a kocsi belsejeben, hogy azt mar kint is meghalljak pont olyan erovel. Nem lett volna egyszerubb azt kotelezove tenni, esetleg ugy hogy kifele is hallatszodjon szandekosan?

[ Szerkesztve ]

• axioma

addikt

Na de pont az lenne szerintem a vegcel, hogy halkan kozlekedjunk, tehat a tarsadalom keszuljon fel arra, hogy halk az auto-bicikli-akarmi. Tenyleg, a trolikkal mi van? 1970-es evekben (talan) irodott ifjusagi konyvben volt az kulon kiemelve hogy baleset tortent mert "papucsban jar a troli", nem hallani hogy jon, szoval nem ujkeletu hogy ilyen jarmuvek is vannak. A mesterseges hangot most bevezetni nem tartom jo dolognak, mert pont el fog mindenkit lustitani. Abban igazad van, hogy amikor csond van, akkor eleg lenne kisebb hangero is, de ha a szomszedban markologep van, akkor a gyalogos a normal autok miatt _is_ korulnez, nehogy mar meg hangosabb legyen a generalas hogy tulkiabalja...
    Amugy a 20km/h tunik nekem tul alacsonynak. Ha annal lassabban megyek, akkor csak gurulgatok, talan epp a gyalog miatt. Azzal nem fogom megijeszteni, hogy megyek 30-cal, lefekezek, erre meghallja egybol maga mogott a zajgeneratort? A gumihang lehet hogy hallhato lenne neki, de ugyanugy nincs osszekotve a fejeben az auto kozeledesevel. Akkor mar inkabb kis frekivel csipogni kene, de 40-50km/h-ig.
    Persze full szvsz. Es meg egyszer: legyen, de az utaster fele semmi ne menjen ebbol. (Tudom, van ahol a motorhangot jol leszigetelik aztan rageneralnak az utasterre valami sokkal "durvabban" szolo motorhangot... raadasul atlagusernek kikapcsolhatatlanul, zenehallgatas kozben is kotelezoen - az eszem megall.)

• axioma

addikt

Szerintem ezekkel a parameterekkel NEM lesz biztonsagosabb. Ijesztgetni fog (nekiall lassitani es mellette sikerul pont 20 ala csokkennie), valamint nem fog kotodni az auto kozeledtehez a hang, mert teljesen szabadon valasztott.
    Mondjuk az teny, hogy kisebb gond ez az e-autosoknak mint peldaul a kamu zold rendszamos hibridek.

• axioma

addikt

A gondolataidba melyedve gondolom nem az uttesten setaltal, a jardara meg nem hajtok fel autoval.
    Az meglatszik hogy mi a velemenyed az elektromos autosokrol (en peldaul csak tesztelesi cellal toltottem eddig az enyemet ingyen, otthon nappali aramrol szoktam... es kogazdag se vagyok egy 2.25M erteku autoval), es nem az a baj hogy valami hangot fog adni, hanem az, hogy ez a szabalyozas az eredeti problemara nem megoldas.
    Vakokra meg 5+ eve lattam egy tevemusort, akkor a zebra elott lefekezo elektromos autot valoban csak az utolso metereken, gumihangbol hallotta. De mi van akkor, kerdezem ujra, a trolikkal? Azt se igazan hallani. Az autos ha veszelyt lat, tud dudalni. A sok automatizmus eloirasaval pont az veszik el, hogy a resztvevok figyeljenek egymasra... A cel inkabb az lenne, hogy alkalmazkodjunk az uj allapothoz.
    Amugy vicces hogy az ellenzok neha arra panaszkodnak, hogy mar mennyi "ilyen szar" van, neha meg azzal ervelnek, hogy "ez csak 500 leszarhato ember". [Jegyzem meg gyorsan a mol limo es hasonlo zold autos kolcsonzes pont jo alternativa lenne a varosban, es azok se trillaznak mikor kozlekednek. Most sem. Sot a soforjuk is - altalaban - gyakorlatlanabb, mint aki sajat e-autoval megy.]
    Amugy nem mindenaron tiltakozom en a hanggenerator ellen, bar a szelektiv (gyalogosduda tipusu, a bringas is csak akkor csonget ha problemat lat) szerintem jobb.

• axioma

addikt

Hat vasarnap reggel 7-kor jartam trolival egy utcaban. Mi ketten mentunk, semmi robbanomotor a kornyeken...
    Amugy Csillaghegynel arra gondolsz ahol nincs jarda, az ut szelen kell gyalogolni? De ott meg gyalogos suruseg nincs, tehat eleg a duda tipusu, amikor van tenyleg kinek szoljon.

Hozzászólok Aktív témák