Hirdetés
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple Watch
- Az S25-ön is kipróbálható a One UI 9
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
formax
tag
Több mint 1 hete vettem meg a tesztgyőztes Plantronics 230-t, mondhatom nagyon bevált! Kényelmes, pillanatok alatt bekapcsolható (a fényjelzések mellett apró kis szignálokkal is jelez), jó a hangja (persze nem hifi, beszédre jó, zenére csak végszükség esetén), ha eltávolodok a telefontól (Nokia 5630), visszatérve automatikusan egymásra találnak, tölthető a notebook USB-ről a Nokia microUSB csatlakozójával.
Örülök, hogy vásárlás előtt előtt elolvastam ezt a kis tesztet, köszönet a Mobilarenának. -
rep3at
őstag
Nekem az volt a megoldás, hogy számítógépen a Start - Beállítások - Vezérlőpult - Hangok és audioeszközök - Audió fül alatt a Hanglejátszás Alapértelmezett eszközét átállítottam a Bluetooth kimenetére -nálam: Bluetooth AV/HS Audio.
Valaki tud nekem ajánlani egy viszonylag olcsó és jó minőségű bluetooth headsetet?
Jelenleg nincs olyan sok pénzem, szóval régebbi modell is jó, legfeljebb használtba megveszem. Ó, és még valami: legyen Motorola.. -
Viktor0610
MODERÁTOR
Nekem az volt a megoldás, hogy számítógépen a Start - Beállítások - Vezérlőpult - Hangok és audioeszközök - Audió fül alatt a Hanglejátszás Alapértelmezett eszközét átállítottam a Bluetooth kimenetére -nálam: Bluetooth AV/HS Audio.
-
Kalozman
tag
Sziasztok!
Van egy Sonyericsson MBS-100-as típusú BT-s hangfalam. Az lenne a kérdés, hogy miként lehet azt elérni h laptoppal használhassam?? Már felismerte, párosítottam, de nemtom elérni h megszólaljon.
Remélem tud valaki nekem ebben segíteni.Előre is köszönöm.
-
Jazz77
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Ha él még a topik azt nem tudja vki, hogy mitől recseg a headset-em ha 50-100 cm-re eltávolodik a telótól?
Headset hiba vagy teló? -
HXY
addikt
Jó lett volna, ha az is belekerül a tesztbe, hogy mennyi lehet a párosított eszközök száma.
Szerintem ez fontos dolog.... -
Viktor0610
MODERÁTOR
Egyébként a Plantronicsok (a legördülő menüben Platronics van!) úgy általában is jók?
A válasz egyértelműen igen. A termékeik elsősroban a profi kategóriában fordulnak elő. (Nekem az munkahelyen az asztali headsetem is Plantronics, a fejhallgatós mikrofon+vezérlőegység több mint 50e volt, de olyan is a minősége! Nagyon jól bírja a napi használatot, ráadásul a minősége is profi. (Érdemes a www.plantronics.hu -n körülnézni.)
Egyébként a minőségről és a gyártóról csak ennyit dióhéjban: (már egy másik topicban is írtam)
Nem éppen mai cég, hadd idézzek egy mondatot tőlük: "Astronauts on the moon relied on us, now you can too."
Vagyis "A Holdon járt űrhajósok megbíztak bennünk, most te is megteheted"...
"Astronauts on the moon relied on us, now you can too."
Ehhez csak annyit, hogy ezzel (persze, a magyar megfelelőjével
) adtam el egy közép-/felsőkategóriás Plantronics headsetet, amit a vevő aztán visszahozott, mert sistergett a telefonjával...
Persze, lehetett inkompatibilitási gond, de elég furán vette ki magát a dolog.Mindegy, ettől függetlenül én is azt állítom, hogy a Plantronics márka jó. Amennyiben használnék Bluetooth headsetet, minden bizonnyal én is e gyártó mellett voksolnék.
-
ZooLee
senior tag
Egyébként a Plantronicsok (a legördülő menüben Platronics van!) úgy általában is jók?
A válasz egyértelműen igen. A termékeik elsősroban a profi kategóriában fordulnak elő. (Nekem az munkahelyen az asztali headsetem is Plantronics, a fejhallgatós mikrofon+vezérlőegység több mint 50e volt, de olyan is a minősége! Nagyon jól bírja a napi használatot, ráadásul a minősége is profi. (Érdemes a www.plantronics.hu -n körülnézni.)
Egyébként a minőségről és a gyártóról csak ennyit dióhéjban: (már egy másik topicban is írtam)
Nem éppen mai cég, hadd idézzek egy mondatot tőlük: "Astronauts on the moon relied on us, now you can too."
Vagyis "A Holdon járt űrhajósok megbíztak bennünk, most te is megteheted"...
-
ZooLee
senior tag
A D640 első változatához én kaptam Nokia/Samsung/SE/Siemens/USB csatlakozót, ráadásként még egy AAA elemmel/akksival működő "travel" töltőt. Utóbbival a bölcsője egy toll szerű hengert alkotott, amit ingzsebre lehetett pl. csíptetni. Ilyen pakkot azóta se adtak egyik Plantronics headsetemhez sem, más gyártóknál pedig még tervben sem volt hasonló. Te valósznűleg egy Light verziót vettél pár évvel később.
Igen, nekem a D640x van. Ebben is benne van a csiptetős bölcső, a háromféle füldugó, és egy fülpánt + a saját töltő. Pont az adapterek hiányoznak sajna. Én már csak ezt tudtam megvenni, viszont olcsóbb volt. De még így is nagyon szeretem, én a MultiPoint technológia miatt vettem meg.
Z.
-
orbano
félisten
Egyébként a Plantronicsok (a legördülő menüben Platronics van!) úgy általában is jók? Érdemes tőlük más modellt is választani. Az a múltkori bemutató videójuk a Voyagerről nagyon meggyőő volt

-
orbano
félisten
-
erdoke
titán
Érdekes cikk, gratua!
Amúgy ez a headset téma érdekes... Van egy Nokia BH-900-asom aminek a hangminősége tökély de olyan szinten nyomja a fülem, hogy fél óra után már elviselhetetlen. Ezek után vettem egy BH-104-et hátha alapon. Kényelmesnek nem mondanám, de elmegy, viszont a hangminősége kritikán aluli... Az érthetetlenség határát súrolja nagy sikerrel! Most várok mikor lesz normális headset a piacon mert a BH-104 nagyon nem az.
Ne Nokiában, hanem headsetben gondolkodj.

-
sien
aktív tag
Én egy régi Plantronics headsetet használok, kb 2 éve. Apámnak egy komolyabb verzió van, anno az volt a nagy szám, hogy egyszerre 2 telefont kezelt. Ő napi 8-10 órát hordja.
Soha semmi probléma nem volt egyikkel sem. Szóval aki nem ismerte a márkát, annak nyugodtan merem ajánlani én is. ( Na nem mintha ez többet jelentene a különösen ajánlott pecsétnél
)Aki meg kocsival jár ( gondolok itt a 20 millás kocsikra )
Azoknak nem ártana egy ilyet beszerezni, ha már autóra tellett meg egy mobcsitelcsire ...
Halálom amikor jön velem szembe egy nagy dög, a csávó kezében meg telefon. Mer az a trendi
már a fele árú kocsikban is alapfelszereltség a bt-s kihangosító, vagy sim foglalat a carsim-hez
simán hülyék. én specil imádom hallani magam körül a másik hangját, és csak úgy belebeszélni az utastérbe
-
sanzi89
addikt
Érdekes cikk, gratua!
Amúgy ez a headset téma érdekes... Van egy Nokia BH-900-asom aminek a hangminősége tökély de olyan szinten nyomja a fülem, hogy fél óra után már elviselhetetlen. Ezek után vettem egy BH-104-et hátha alapon. Kényelmesnek nem mondanám, de elmegy, viszont a hangminősége kritikán aluli... Az érthetetlenség határát súrolja nagy sikerrel! Most várok mikor lesz normális headset a piacon mert a BH-104 nagyon nem az.
-
Lotusomega
senior tag
Jó kis teszt, pont pár hete vettem fülest, nekem bh-104-em van, és bár itt eléggé lehúzták nekem semmi problémám nincs vele, ha jól beállítod, (mivel hajtogatható a fülre ülő része) akkor abszolút nem is érezhető hogy az ember fülén van, hangminősége pedig szerintem elég jó, én szakadozásokat zörejeket, és sistergéseket nem tapasztaltam. Valamint mióta megvan(kb 3 hete vettem) azóta egyszer töltöttem fel amikor megvettem, és azóta nem kellett töltenem
pedig beszélek rajta szinte mindennap, azt hiszem ez mindent elárul a fülesről, szóval annak ellenére hogy itt eléggé lehúzták, én abszolút ajánlom, mert nekem teljesen bejött.Én mondjuk nem annyiért vettem mint a cikkben említve van, hanem pár ezressel drágábban a "nem vagy hülye ha ott vásárolsz" áruházban.
Gondolkoztam egyébként még a h270-es motorolán is, de a cikk alapján örülök hogy nem azt vettem

De nyilván ahány ember annyi fül.
-
erdoke
titán
Sziasztok,
Még egy szavazat a Plantronics-ra. Nekem egy Discovery 640x van, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele, mind kidolgozási, mind hangminőség terén. Ráadásul ez MultiPoint-os vagyis egyszerre két eszközhöz csatlakozik, ami nekem külön fontos volt.
Egyébként a választásnál - szerintem - nagyon fontos lehet a töltő csatlakozása, ugyanis +1 töltő cipelése sokszor nem megvalósítható, ill. elfelejted. Ha meg szabvány csatlakozója van (mint pl. a Nokiánál a standard Nokia töltőcsati vagy mini/mikroUSB), akkor nem fogysz ki az energiából... (Mondjuk pont a Plantronics ebben nem a legjobb, mert saját csatlakozója van)
Z.
A D640 első változatához én kaptam Nokia/Samsung/SE/Siemens/USB csatlakozót, ráadásként még egy AAA elemmel/akksival működő "travel" töltőt. Utóbbival a bölcsője egy toll szerű hengert alkotott, amit ingzsebre lehetett pl. csíptetni. Ilyen pakkot azóta se adtak egyik Plantronics headsetemhez sem, más gyártóknál pedig még tervben sem volt hasonló. Te valósznűleg egy Light verziót vettél pár évvel később.
-
64b0r
aktív tag
Jó teszt lett, hasznos infókkal gazdagodtam!
Már egy ideje gondolkodom, hogy meglepem apám egy BT headsettel (taxis, és alig értem, amikor a kocsiból telefonál - mindig kihangosítja) Szerintem a Supertooth Mini megfelelő is lehet neki.
Még egyszer köszi a tesztet. -
Prof01
veterán
Kösz a remek tesztet!

Plantronics-ból lehet be is szerzek egyet. -
hackeeeee
Jómunkásember
Ez jó kis írás, teszt. Köszönöm !

Egyéni vélemény: BH-101-ese van, én csak kipróbáltam, nekem végülis tetszett, kényelmes volt. Mondjuk ugye ez a kényelem dolog is olyan, hogy lehet valakinek valamelyik kényelmes, másik embernek már nem lesz az.
-
ZooLee
senior tag
Sziasztok,
Még egy szavazat a Plantronics-ra. Nekem egy Discovery 640x van, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele, mind kidolgozási, mind hangminőség terén. Ráadásul ez MultiPoint-os vagyis egyszerre két eszközhöz csatlakozik, ami nekem külön fontos volt.
Egyébként a választásnál - szerintem - nagyon fontos lehet a töltő csatlakozása, ugyanis +1 töltő cipelése sokszor nem megvalósítható, ill. elfelejted. Ha meg szabvány csatlakozója van (mint pl. a Nokiánál a standard Nokia töltőcsati vagy mini/mikroUSB), akkor nem fogysz ki az energiából... (Mondjuk pont a Plantronics ebben nem a legjobb, mert saját csatlakozója van)
Z.
-
Integra
titán
-
erdoke
titán
Én azt javaslom, hogy hosszabb távra ruházz be egy igényesebb headsetbe. Samsung fronton a WEP-500-at ajánlom (ha még kapsz, kifutott modell sajna), Plantronics-ból a D665-öt.
-
Bocha
HÁZIGAZDA
-
Bling95
őstag
ÉS a Magic teszt mikor lesz kész??

-
Bocha
HÁZIGAZDA
-
Integra
titán
lesz majd 10-20ezres kategóriás teszt is?
ezek ordas rondák..
-
Jadro
veterán
Köszönöm a gyors választ, fel vagyok világosulva.

-
Bocha
HÁZIGAZDA
A Nokia, mint olyan, valóban nem igazán szokott velünk foglalkozni, van viszont a Nokia "alatt" egy külsős PR cég, elég sok dolgot ők intéznek, sajtótájékoztatók szervezése, ilyesmi. Az ottani egyik PR-os lánnyal jóban vagyunk, szerintem ő a PR-osok gyöngye, akármit kérünk/kérdezünk tőle, ha a hatáskörén belül van, akkor egy napon belül kapunk választ/el lesz intézve — a gond persze az, hogy sokszor a hatáskörén kívül eső dolgokat kérdezünk, a Nokia meg tojik tenni bármit. Az N82-t tehát még tőle kaptuk az N-Gage cikksorozathoz (ami most épp pihen), csak azért írtam oda a cikk végére, hogy lássátok, milyen telókkal voltak tesztelve a fülesek.
-
Bog
HÁZIGAZDA
Az N82-őt a játékcikkekhez kértük el egy jókora csomaggal együtt. Ezt a külsős PR csapatuk rakta össze a számunkra, jóval az N82 piacra lépése után, a mi kérésünkre.
-
Jadro
veterán
Bogtól azt olvastam hogya Nokia nem nagyon foglalkozik Veletek és nem ad tesztkészülékeket. Ugyan most nem a készüléket teszteltétek, de feltűnt hogy az N82-t a Nokia Magyarországtól kaptátok. Akkor most mégis szokott a Nokia tesztkészüléket adni vagy én értek félre valamit?
-
plus44
veterán
" A tesztelés során egy Nokia N82-t és egy Android alapú HTC Magic-et használtunk, előbbi a Nokia Magyarország, utóbbi a SpeedShop jóvoltából jutott el szerkesztőségünkbe."
Elég alaposan olvastad a tesztet?

SZERK: Na ja, tényleg nem lenne rossz, csak akkor még várhatnánk egy jó darabig
Pedig jól jönne már valami igazán érdekes teszt.Elolvastam, de előbb Hero lesz és kész, nem alku tárgya.

-
Enjoy
addikt
Éppen a napokban akarok bt headsetet venni, de a kiszemeltem egy Samsung WEP-410.
Kár, hogy az nem lett tesztelve.
Mind1, remélem nem fogok benne csalódni -
Karma
félisten
" A tesztelés során egy Nokia N82-t és egy Android alapú HTC Magic-et használtunk, előbbi a Nokia Magyarország, utóbbi a SpeedShop jóvoltából jutott el szerkesztőségünkbe."
Elég alaposan olvastad a tesztet?

SZERK: Na ja, tényleg nem lenne rossz, csak akkor még várhatnánk egy jó darabig
Pedig jól jönne már valami igazán érdekes teszt. -
plus44
veterán
Jó teszt, hatalmas respect, nem lehetett könnyű.
A Platronics tetszik, de a Nokia BH-101 sem rossz.Karma: előbb a Hero.
-
Lars
őstag
Én egy régi Plantronics headsetet használok, kb 2 éve. Apámnak egy komolyabb verzió van, anno az volt a nagy szám, hogy egyszerre 2 telefont kezelt. Ő napi 8-10 órát hordja.
Soha semmi probléma nem volt egyikkel sem. Szóval aki nem ismerte a márkát, annak nyugodtan merem ajánlani én is. ( Na nem mintha ez többet jelentene a különösen ajánlott pecsétnél
)Aki meg kocsival jár ( gondolok itt a 20 millás kocsikra )
Azoknak nem ártana egy ilyet beszerezni, ha már autóra tellett meg egy mobcsitelcsire ...
Halálom amikor jön velem szembe egy nagy dög, a csávó kezében meg telefon. Mer az a trendi
-
.bableWes
őstag
azoknak akik nem sokat telefonálnak, napi 3-4-5 hivás azoknak felesleges kiadni szerintem ennyi pénzt érte, de kocsiba tényleg jol jöhet. grat a cikkhez. várjuk a következöt

-
Gr3ddy
tag
Nekem BH-104-esem van és ha jól meg van hajtogatva észre sem lehet venni hogy a fülemen van (+ pont hogy az összes N. vékony töltővel tölteni lehet)
De ezek a headsetek inkább fül és fej függőek
-
Karma
félisten
Ez egy igazán emberpróbáló teszt

A Plantronics még szimpatikus is a felhozatalból.Ugye hamarosan lesz HTC Magic teszt?

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AKCIÓ! 4TB Phison PSEIN004TA87 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Dell UltraSharp U2415 monitor/ 2 év garancia
- Apple MacBook Air 13 M4 (2025) 16GB/512GB SSD szép állapotú 100% akku 76 ciklus
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16G 256GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 7950X3D 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Headset hiba vagy teló?
) adtam el egy közép-/felsőkategóriás Plantronics headsetet, amit a vevő aztán visszahozott, mert sistergett a telefonjával...









