Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz dajkopali #10 üzenetére

    megnéztem én is a forrást, hogy vajon említik-e egyáltalán a lízinget, mint kifejezést, az apple nem, a téma forrása pedig nekem kínai (sic!) :D

    gugliban rákeresve a témára pedig láttam, hogy más források is "lízingelnek" így inkább nem kötöttem bele, bár megtévesztő.

    (kis lízing-fu akinek szüksége van rá: sok féle lízingkonstrukció van, de alapvetően két fajtára szoktuk deriválni a lehetőségeket, ha a téma megengedi: az egyik a pénzügyi a másik az operatív lízing.

    még egyszerűbbre deriválva a pénzügyi lízingnél a futamidő végén a lízingbe vevő (aki addig a lízingdíjat fizette) tulajdonosa lesz a lízingelt eszköznek (csúnyát mondok, de kb. "részletre vétel"),

    míg az operatív lízingnél nem, a lízingelt eszköz visszakerül az eredeti tulajdonoshoz. (csúnyát mondok megint, "bérlés", de ha megkérdezik letagadom hogy ilyet mondtam).

    éppen ezért óvatosnak kell lenni, ha "lízingről" van szó, ez a kifejezés egymástól totálisan eltérő megoldásokat is jelenthet. a fentiek nagyon durva leegyszerűsítései a témának, de ennyit mindenkinek illik és hasznos tudni legalább.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák